banner556

>

Hak Ettiğimiz Şampiyonluğu Göstereceğiz

 Şener, Trabzonspor Dergisi'nin bu ayki sayısı için kaleme aldığı yazıda, "Öncelikle şunun altını çizmek istiyoruz ki; biz görevde olduğumuz sürece şike konusunun gündemden düşmemesi adına gereken tüm çabayı göstereceğiz. Bu doğrultuda Türkiye'de iç hukuk

Spor 19.10.2012, 11:37
Hak Ettiğimiz Şampiyonluğu Göstereceğiz

 

Şener, Trabzonspor Dergisi'nin bu ayki sayısı için kaleme aldığı yazıda, "Öncelikle şunun altını çizmek istiyoruz ki; biz görevde olduğumuz sürece şike konusunun gündemden düşmemesi adına gereken tüm çabayı göstereceğiz. Bu doğrultuda Türkiye'de iç hukuk yolları tükendiği için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvuruda bulunduk. Futbol Federasyonu'nun disiplin ve tahkim kurulunun verdiği kararlar ortadayken adil yargılanmadığımızı, bu iki kurulun bir başkan tarafından atandığını, dolayısıyla her başkan döneminde ayrı kararlar verebileceğini gündeme taşıyarak, tahkimden sonra gidilecek bir merci olmadığı yolunda müracaatımızı gerçekleştirdik. Öncelikle bu talebimizin kabulünü, ardından da yargılama sürecini bekleyeceğiz." dedi. 
 
Ayrıca CAS'a başvuru konusunda da gerekli hazırlıkları tamamladıklarını ifade eden Şener, önlerinde uzun bir sürecin olduğuna değindi. Trabzonspor'un tarihi boyunca hiçbir zaferi kolay elde etmediğine değinen Başkan Şener, yönetim olarak 'hak ettikleri 2010-2011 sezonu şampiyonluğunu' elde etmek adına tüm çabayı göstereceklerini vurguladı. 
 
Ancak sadece buna kilitlenmemek gerektiğinin de altını çizen Şener, bu sezonu da zirvede tamamlamanın çok önemli olduğunu belirtti. Lige iyi başlayamadıklarını, ancak takımın son haftalarda aldığı sonuçlar ve sergilediği oyunun kendilerine umut verdiğini anlatan Başkan Şener, şöyle devam etti: "Kadromuzda son derece kaliteli oyuncular var. Tam anlamıyla uyum sağladıklarında daha da verimli olacaklardır. Bu arada bizi en çok rahatsız eden olay Milli Takım kadrosuna ekibimizden hiçbir oyuncunun dahil edilmemesi oldu. Bu kararı politik bir yaklaşım olarak görüyoruz. Ayrıca cezalı olduğumuz müsabakalarda bize büyük destek veren bayan ve çocuk taraftarlarımıza da büyük bir teşekkürü borç biliyoruz. Onları tüm maçlarımızda yanımızda görmek istiyoruz." 
 
Futbol takımının özgüvenini yükselttikleri zaman neler yapabileceğini gösterdiklerini kaydeden Şener, yazısını şu ifadelerle sonlandırdı: "İyi oyunumuzun, bunu oynayanların ve oynatanların taraftarlarımızca mutlaka desteklenmesi gerekmektedir. Önemli eksiklerimizin de katılımlarıyla çıtamız daha da yükselecek ve rekabet ortamı tamamlanacaktır. Bu yönde hepinizden takımımıza destek vermenizi bekliyor, ekim ayının sağlık, başarı ve mutluluklar getirmesini diliyoruz." 
Yorumlar (5)
deli gibi seven 8 yıl önce
sevgili baskanim cok haklisin hakliyiz.en son ne yapilacaksa yapilmasini rica ediyoruz.sizleri seviyoruz....kologlu
SERDAR ÖZKAN ŞENGÜN 8 yıl önce
En az beş yıl daha SADRİ ŞENER ve ŞENOL GÜNEŞ ile devam etmeliyiz.
gürkan özer 8 yıl önce
Sayın başkan iç hukuk yollarının tükendiğini söylüyorsunuz. üç temmuzdan sonra ülkede yaşanan gerçekler, önceki federasyon başkanıda dahil olmak üzere şimdiki federasyon başkanı, yönetimi ve maşa durumuna getirilmiş kurullarının görevlerini kötüye kullandığını bilmeyen kim var ve bunun ispatı çok zor değil. Bu ülkede hukuk varsa bu saydıklarıma karşı görevlerini kötüye kullanmaktan dava açar ve bunları ispatlarsanız söylemiş olduğunuz içi hukuk yolları kendiliğinden açılır.
ERTUĞRUL SAĞLAM 8 yıl önce
SAYIN BAŞAKANIM YÜZNÜZ HEP GÜLSÜN ,İNŞALLAH. GÜLMEK SİZE YAKIŞIYOR...BAŞARILAR SİZİ SEVİYORUM
adil türk 8 yıl önce
Bunu çok hakediyorsun sayın başkanım.Bu şampiyonluğu senin başkan olduğun anda yaşamak istiyoruz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@