Habertürk'e Aziz Yıldırım cezası

 RTÜK, FB Başkanı Aziz Yıldırım için ‘'Bir bacağının 7 santim kısa olduğunu öne sürüp askerlik için çürük raporu aldı" sözleri nedeniyle Habertürk TV'ye 51 bin lira para cezası verdi. Cezaya RTÜK Başkanı Davut Dursun karşı çıktı. Gazeteport'un edindiği bi

Habertürk'e Aziz Yıldırım cezası

 RTÜK, FB Başkanı Aziz Yıldırım için ‘'Bir bacağının 7 santim kısa olduğunu öne sürüp askerlik için çürük raporu aldı" sözleri nedeniyle Habertürk TV'ye 51 bin lira para cezası verdi. Cezaya RTÜK Başkanı Davut Dursun karşı çıktı.

 

Gazeteport'un edindiği bilgiye göre, Habertürk'de 31 Temmuz 2012 gecesi yayınlanan programa aralarında Ogün Altıparmak, Onur Belge ve Mehmet Baransu'nun da bulunduğu sporcu ve gazeteciler katıldı. Baransu konuşmasında ‘' Aziz Yıldırım, çürük raporunun iftira olduğunu söyledi. Eğer onuru gururu varsa gelsin canlı yayında iki tane bacağını ölçelim, 7 santim kısa mı değil mi ve rapor kim adına alındı, tüm Türkiye görsün" dedi.

 

RTÜK bu sözleri ‘'İnsan onuruna ve özel hayatın gizliliğine saygılı olma ilkesine aykırı ve kişileri eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğinde ‘' buldu. Habertürk TV'ye, Haziran 2012 ayına ait ticari iletişim gelirinin yüzde biri oranında ve 51 bin 208 lira ceza verdi.

 

Cezaya karşı çıkan RTÜK Başkanı Davut Dursun ise, ‘' Spor camiasında çok ün yapmış biri hakkında ileri sürülen ve kamuoyunda da hayli gündeme gelmiş iddiaların ispatı için davet edilmesi, kişilik haklarına saldırı niteliğinde değildir" dedi ve ret oyu kullandı.

 

 

 

 

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf Altuntaş
Yusuf Altuntaş - 7 yıl Önce

aziz bizim gözümüzde rezil adamsın Ama demekki siyasilerin gözünde büyük adamsın

ahmet mert
ahmet mert - 7 yıl Önce

Bu özel hayat olamaz. Eğer bir suç ienmişse kim olursa olsun, o suçu açıklamak özel hayat olamaz. Sıradan bir vatandaş olsaydı ihbar kabul edilip tekrar muayene ile askere alınırdı. Geçmişte bir vekil askere alınmıştı. Ülkemizde zaten askerlik görevi fukaranın işi gibi. Kimi paralı kimi başka yollarla gitmemeye çalışıyor.

SIRADAKİ HABER

banner441