Güreş Şampiyonası Rize'de başladı

  TÜRKİYE Grekoromen Güreş Milli Takım Teknik Direktörü eski olimpiyat şampiyonu Mehmet Akif Prim adına düzenlenen 2’inci Uluslararası Yıldızlar Grekoromen Güreş Şampiyonası Rize’de başladı. Rize 2 Mart Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonaya

Spor 15.09.2012, 16:24
Güreş Şampiyonası Rize'de başladı

  TÜRKİYE Grekoromen Güreş Milli Takım Teknik Direktörü eski olimpiyat şampiyonu Mehmet Akif Prim adına düzenlenen 2’inci Uluslararası Yıldızlar Grekoromen Güreş Şampiyonası Rize’de başladı.

 

Rize 2 Mart Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonaya Türkiye, Mısır, Azerbaycan ve Gürcistan’dan 59 sporcu katıldı. İlk gün karşılaşmalarını Grekoromen Milli Takım Teknik Direktörü Mehmet Akif Pirim de izledi. İki gün sürecek şampiyona ödül töreni ile sona erecek.

 

Türkiye Grekoromen Yıldız Güreş Milli Takımı antrenörü Ahmet Kara, yıldızlar kategorisinde ilk kez uluslararası şampiyona düzenlendiğini belirterek, organizasyonun Avrupa ve dünya şampiyonası öncesi olmasının sporcular açısından avantaj sağladığını söyledi. Kara, “Burada güreşen bazı sporcularımız Avrupa ve dünya şampiyonasına katılacak. Bu karşılaşmalarla müsabaka noksanlıklarını giderecekler. İleride bu organizasyon daha geniş katılımla yapılacak” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@