alexa metrics

banner560

banner572

Güneş: "Mantelite değişikliği şart"

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, lig takviminde Beşiktaş ile birlikte çok büyük haksızlıklara uğradıklarını belirtti. Sistemi eleştiren Güneş, "ülke futbolunda mutlaka mantelite değişikliği şart" dedi. Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, bu

Spor 19.04.2012, 15:11
Güneş:

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, lig takviminde Beşiktaş ile birlikte çok büyük haksızlıklara uğradıklarını belirtti. Sistemi eleştiren Güneş, "ülke futbolunda mutlaka mantelite değişikliği şart" dedi.

 

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, bu sezon farklı formatta oynanan ligde kaybettikleri puanlar nedeniyle şampiyonluk yarışının gerisine düştüklerini, beklentilerinin kendilerini tekrar Avrupa'ya taşıyacak bir derecenin sahibi olmak olduğunu söyledi.Teknik Direktörü Şenol Güneş, Trabzonspor Dergisi'nde yer alan yazısında, ligde normal sürenin bitmesinin ardından Süper Final aşamasında mücadele etmeye başladıklarını belirterek, "Bu sezon farklı formatta oynanan ligde kaybettiğimiz puanlar nedeniyle şampiyonluk yarışının gerisine düşsek de en son aşamadan beklentimiz bizi tekrar Avrupa ya taşıyacak bir derecenin sahibi olmak.

 

Bu yüzden camia olarak gerginlikten uzak durmalı ve kendimizi sadece maçlara konsantre etmeliyiz. İçinde bulunduğumuz sezon son derece karmaşık bir programa sahne oldu. Planlamada yaşanan aksaklıklar ister istemez düzenimizi de olumsuz etkiledi. Özellikle lig takviminde Beşiktaş ile birlikte çok büyük haksızlıklara uğradık" dedi.Güneş, "Futbolcuların daha iyi oynayabilmeleri ve üretken olabilmeleri için haftalık, yıllık ve sezonluk planlar çok iyi yapılmalıdır. Maalesef bugünkü ortam içerisinde sağlıklı bir üretim seviyesini yakalayabilmek hiç de kolay değil. Defalarca her fırsatta söyledim, yine tekrarlıyorum; ülke futbolunda mutlaka mantelite değişikliği şart. Bunu başaramadığımız takdirde, bir adım öteye gidebilme şansımız yok" ifadesini kullandı.


Yorumlar (13)
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Nisan ayı dergisini aldım çok güzel sayı Volkan Şen'in posterini odama astım!
sametts 10 yıl önce
aklıma nedense ziya doğan geldi.... "mantalitel olarak" :)
yusufaydemir 10 yıl önce
sen şenol güneş'e kastılıyorum ama bence kendisi de mantalitesini değiştirmeli diyecem ama bu yaştan sonra çok zor..birincisi, oyuncu değişikliklerini geriye düştüğü zaman değil de zamanında..ikincisi, bu tek forvetle oynama meselesinde hala ısrar etmesi akıl tutulması..üçüncüsü, taktığı adamlar iyi olsa da oynatmıyor, iyi olmayana takmadı diye her halükarda oynuyor..dördüncüsü ise kaç senedir burada duruyor ben bu takıma kazandırdığı bir genç göremedim..nedeni ise bence onda o yürek ve o cesaret yok... nede olsa yönetim har vurup harman savuruyor,alır bir kaç tane daha kele külek..
freespirit 10 yıl önce
söylediklerine katılıyorum ama yazını beğenmedim, çünkü ne olursa olsun kafaya bir tek onun dönemlerinde oynadık, eksikleri var ama demekki fazlaları da bize yarıyor, ne yapalım, kesinlikle kızssak da uzun süreli devam, henüz daha 2.5 ncu sezonu, bir 5 yılı görelim derim ben.
yusufaydemir 10 yıl önce
freespirit kardeşim, bundan iyisi yoktur düşüncesiyle ölene kadar bu adama razı mı gelelim? şenol güneş'i ben de seviyorum ama şu aykut kocaman'a karşı her defasında rezil oluyor biz kafayı yiyoruz..yahu ben bir şenol güneş istiyorum; yavuz selim'e gitsin karadeniz'in değişik illerine gitsin,genç oyuncuları bulsun,oynatsın,özümüzden yada karadenizden yada türkiye'den yetenekli gençleri alsın,izlesin o gençleri izleyelim..ama bu adamın bunda cesareti yok..10 kişiye sor ki bu hoca hangi dakikada oyuncu değiştiri diye:sana 84,90 olduğunu söylerler..bu mu hocalık?
shorty 10 yıl önce
bazi insanlar tenkit icin yaratilmis herhalde hep söylüyorum senol hoca gidecek kim gelecek birdefa cözüm önerisi yapin be kardesim caniniz sikildigi icin tenkit ediyorsaniz o baska simdi eger bir hocanin takima genc kazandirmasini istiyorsaniz o zaman taraftar olarak sampiyonluk hesaplari yapmiyacaksiniz mubarek hem üc büyük kulüp gibi imkanlarimiz yok ama senol hoca ile sampiyonluga oynuyoruz (ilk dört de önemli bence)ne cabuk unuttunuz senolsuz küme düsüyorduk albayrak yönetiminde biraz utanin yaa saygilar sevgiler
yusufaydemir 10 yıl önce
2,5 sezonda ersun yanal'ın iskeleti bizi idare etti..peki,şenol güneş 2,5 sezonda bir iskelet kurabildi mi? marifet nedir? ersun'un yaptığı mı? YOKSA ŞENOL HOCA'NIN Kİ Mİ? bundan şu anlaşılmasın,şenol hocaya muhaliflik yapıyoruz diye..şenol hoca'yı seviyoruz ama o da kendine çeki düzen versin..taktik anlayışı 1980 lerde kaldı..futbol artık tek forvet oynanmıyor..5.sınıf topçularla madem oynayacaksın, git 3-5 tane genç bul onları oynat da bari adam kazanalım..yahu,yavuz selim'e bu adam kaç kez gitmiş? altyapıyla ilgilibir projesi var mı? bunları tartışalım..fener maçı sonrasında bir basın mensubu hocaya hocam siz nasıl gol bulmayı arzuluyordunuz dese ne cevap verecekti? çünkü bizim gol bulmamız mucize değil mi bu oyun sistemiyle? bunun müsebbibi biz değiliz ya?
AYYILDIZ 10 yıl önce
Fenerbahçe 3gün önce Kayserisporla 120 dakika top oynadı gitti denilen maçı çevirdi 3 gün sonra seninle üst düzey futbol oynarak seni sahadan sildi,SORUN nerede biliyormusunuz Sayın Güneşin uzun yıllar Trabzonda Hocalık yaptı kendine özgü bir oyun anlayışını tesis edebilmiş mi? sonra hangi sistemde oynadığını bilen var mı? son sözüm ligi 55 puanla bitiren bir takımın başında hocaya ihtiyaç var mı? bunların cevabı varsa sen kralsın yoksa senden bir cacık olmaz....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@