enbüyük

kebir

Gümrükçüoğlu sergi kapattı

Trabzon’daki “Demokrasi Forumu”nda çevre konulu karikatür sergisi açıldı. AKP’li Belediye Başkanı “Karikatürlerde Başbakan’a eleştiri var” diye gece yarısı sergiyi toplattı. Çizimlerin hepsine el koydu.Trab­zo­n’­da TMMOB Mi­mar­lar Oda­sı, ‘Kent Kül­tür

Gümrükçüoğlu sergi kapattı

Trabzon’daki “Demokrasi Forumu”nda çevre konulu karikatür sergisi açıldı. AKP’li Belediye Başkanı “Karikatürlerde Başbakan’a eleştiri var” diye gece yarısı sergiyi toplattı. Çizimlerin hepsine el koydu.

Trab­zo­n’­da TMMOB Mi­mar­lar Oda­sı, ‘Kent Kül­tür ve De­mok­ra­si For­umu­’ dü­zen­len­di. Fo­rum kap­sa­mın­da Ho­mur Mi­zah ve Ka­ri­ka­tür Gru­bu üye­le­ri­nin çev­re ko­nu­lu ka­ri­ka­tür­le­rin­den olu­şan bir ser­gi açıl­dı. An­cak bu ser­gi Trab­zo­n’­un AK­P’­li Be­le­di­ye Baş­ka­nı Or­han Fev­zi Güm­rük­çü­oğ­lu­’nu kız­dır­dı.

Belediyeye ait olan Ha­ma­mi­za­de İh­san Bey Kül­tür Mer­ke­zi­’n­de açı­lan ka­ri­ka­tür ser­gi­sin­de; su­yun ti­ca­ri­leş­ti­ril­me­si­ne, nük­le­er san­tral­le­re, HE­S’­le­re kar­şı karikatürlerin yer al­dı­ğı ser­gi, ge­ce ya­rı­sı ope­ras­yo­nuy­la kal­dı­rıl­dı. Ho­mur Gru­bu­’n­dan ya­pı­lan açık­la­ma­da ser­gi­nin, Güm­rük­çü­oğ­lu­’nun is­te­ğiy­le ge­ce ya­rı­sı apar to­par kal­dı­rıl­dı­ğı be­lir­til­di. Ka­ri­ka­tür­le­re ise el ko­nul­du.
1.20130513103922.jpg

2.20130513103935.jpgHo­mur Gru­bu, “Ka­ri­ka­tür­ler sa­kın­ca­lı mal­ze­me gö­rül­dü­ğün­den ol­sa ge­rek geri ve­ril­me­di. Ka­ri­ka­tür­le­ri­mi­zi ser­gi­le­ye­ce­ği­miz baş­ka mec­ra­lar ara­ya­ca­ğı­z” açık­la­masını yap­tı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
burakhan tanrıverdi - 5 yıl önce
bunun bilincinde olması bile yeterli.
Avatar
r baysan - 5 yıl önce
bu akp zihniyetin den baska ne beklenir.ellerinde olsa patisahlik devrini getirirler.yaziklar olsun.yaziklar olsun tepki vermeyenlere de.