7m

7m

hyundai

tamfinans

Göksel Gümüşdağ PFDK'ya...!

Futbol Federasyonu, şike ve teşvik soruşturmasında adı geçen başkan vekili Göksel Gümüşdağ’ı disiplin kuruluna sevk etti. Gümüşdağ diğer 93 şüpheli ve 8 kulüp ile birlikte savunma verecek. PFDK kusurlu görürse, futbol tarihinde bir ilk yaşanacak ve kendi

Spor 18.01.2012, 09:03
Göksel Gümüşdağ PFDK'ya...!

Futbol Federasyonu, şike ve teşvik soruşturmasında adı geçen başkan vekili Göksel Gümüşdağ’ı disiplin kuruluna sevk etti. Gümüşdağ diğer 93 şüpheli ve 8 kulüp ile birlikte savunma verecek. PFDK kusurlu görürse, futbol tarihinde bir ilk yaşanacak ve kendi başkan vekiline ceza kesecek.

3 Temmuz’dan bu yana şike ve teşvik soruşturmasıyla sıkıntılı günler geçiren Türk futbolu, tarihinde görülmemiş bir ilk daha yaşadı. Soruşturma kapsamında savcılıkta ifade veren, adı mahkemeye sunulan iddianamede geçen Futbol Federasyonu Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, disiplin kuruluna sevk edildi.

20 Kasım’da sürpriz şekilde önce emniyette, sonra soruşturmayı yürüten özel yetkili başsavcı Mehmet Berk’in makamında ifade veren Gümüşdağ daha sonra serbest bırakılmış, ancak 2 Aralık’ta, 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulan iddianamede adına yer verilmişti.

Daha sonra medyaya yansıyan tapelerde (telefon tespit tutanakları) de adına sıkça rastlanan Başkan Vekili, ifade vermesinin ardından yaklaşık bir ay süreyle federasyon yönetim kurulu toplantılarına katılmamıştı.

Gümüşdağ uzun aradan sonra geçen cuma günü federasyon ile Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında yer almış, güne damgasını vuran Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın ceza evinden gönderdiği açıklamayı okuyarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Daha önce şike ve teşvik soruşturmasıyla ilgili olarak 93 şüpheli ve 8 kulübü, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk eden hukuk müşavirliği, uzun tartışmalardan sonra Göksel Gümüşdağ’ın da savunmasının alınması gerektiğine karar verdi. Diğer 93 şüpheli ile birlikte başkan vekilliğini yaptığı federasyonun bir kuruluna ifade verecek Gümüşdağ’ın bu gelişmeden sonra nasıl bir tutum içine gireceği de merak konusu oldu.

Edinilen bilgiye göre, Etik Kurulu’nun 2. incelemesinin tamamlanmasından sonra büyük olasılıkla gelecek haftadan itibaren soruşturmayla anılan kulüp başkanları, yöneticiler, teknik adamlar ve futbolcuların savunmalarının alınmasına başlanacak.

Cezaevinde bulunan şüphelilerin ifadelerini, avukatları aracılığı ile, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan diğer isimler de bizzat PFDK’ya gelerek kendilerine yöneltilen suçlamalara yanıt verecekler.

Başkan vekili Göksel Gümüşdağ da, Etik Kurulu tarafından incelemesi devam eden yeni 94 klasör içinde yer alan iddialar nedeniyle disiplin kurulu üyelerinin önüne çıkacak. Yapılacak inceleme sonunda kusurlu olduğu tespit edilirse, bir ile üç yıl arası futboldan men cezası cezası alması gündeme gelecek.

Gümüşdağ ne demişti?
Şike soruşturması kapsamında savcı Mehmet Berk tarafından ifadesi alınan Gümüşdağ, adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlarken şu ifadeleri kullanmıştı: “İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve savcılığın isteği üzerine döneminde başkanlığını yaptığım İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü ve Beşiktaş final müsabakasıyla ilgili bilgime başvurdular.

O konuyla ilgili içeride olan arkadaşlar var. Onun dışında dönemin federasyon başkanı dönemin kulüpler birliği başkanıyla yaptığım telefon görüşmeleriyle ilgili bilgime başvuruldu.

Bunların hepsini çok açık ve net ilettik. Her ifademin altına da, gerek Beşiktaş gerek diğer konularla ilgili şunu özellikle belirttim; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ve şahsım Göksel Gümüşdağ olarak, camiam olarak hiç adli ve idari cezaya gerek kalmaksızın en ufak emare olsa Türk futbolundan çekilmeye hazır olduğumu kayıtlara da geçtim.

Savcıya da rica ettim o da sağ olsun bu anlamda ‘Gidebilirsiniz’ diye talimat verdi.”


Yorumlar (10)
YADELLERDEN 10 yıl önce
Bu yönetici kim ki,çok özel muamele görüyor? Hem şikeden şaibeli,hem de hala yönetici,yani izinli yönetici. Böylesi ancak Türkiye'mizde olur...Bu tip adamların yönettiği işlerden başımız dertten kurtulmuyor zaten...
beylul 10 yıl önce
Ağzı bozuk süslü adamın,önüne gelene salladı...Hala utanma yok,arlanma yok,sıkılması hiç yok...
freespirit 10 yıl önce
valla şaşırdım doğrusu, "hoca" yla ters düşmüş belli ki, cemaatler arasında bir güç savaşı başladı, cübbeli den belliydi zaten...
tnt 10 yıl önce
arkadaş bu adam kim özelliği ne diye sormuş cevap vereyim göksel gümüşdağ emine erdoğan ın abisinin damadı. torpili nerden anlaşılmıştır umarım
k.alemdar 10 yıl önce
bu utanmaz küfürbaz adam hala görevde ve istifa etmiyorken, bunu görevden alacak bir mercii yokmu bu ülkede.
aoner 10 yıl önce
nasıl bir federasyon ki aldığı kararların büyük kısmı taraflı.ve bu federasyonu kimler seçiyor.
inadina ts 10 yıl önce
artik bu adama da bir seyler yapsinlar herkes biliyorki aziz yildirimin birinci sike yardimcisiydi bu adam.
saintfiker 10 yıl önce
bazen düşünüyorum sadri başkan olmasaydı bu adam federasyon pardon fenerasyon başkanı olacaktı.sağolasın başkanım bi daha sağol.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@