banner556

Galatasay için icra işlemini başlatıldı

Bordo-Mavili kulübün genelmüdürü Sinan Zengin konuyla ilgili düşüncelerini aktardı.  Bu zaman kadar çıkan haberlerin harfiyen doğru olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Zengin, “G.Saray Kulübü, yönetmeliği kendisine göre yorumlamaktadır. Bu tabii ki çok

Spor 11.10.2012, 11:40
Galatasay için icra işlemini başlatıldı

Bordo-Mavili kulübün genelmüdürü Sinan Zengin konuyla ilgili düşüncelerini aktardı. 

 
Bu zaman kadar çıkan haberlerin harfiyen doğru olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Zengin, “G.Saray Kulübü, yönetmeliği kendisine göre yorumlamaktadır. Bu tabii ki çok teknik bir konudur. G.Saray Kulübü yetkilileriyle bizzat ben defalarca konuştum. Onlar ikna olmayınca doğal olarak bir uzlaşma sağlanamadı ve biz de icra işlemlerini başlattık. Yani bu hareketimiz asla keyfi değildir, mecburiyettendir” ifadelerini kullandı.
 
‘ÖDEMEK ZORUNDALAR’
Ortada anlaşılmaz bir durumun olmadığını vurgulayan Zengin, “Trabzonspor Kulübü, yaptığı transferlerde oluşan tümKDV’leri kuruşu kuruşuna ödemektedir. Hem futbolcu satışında ödenmiştir, hemde alımında. Bu bir zorunluluktur zaten. Aslında bilinen ama bilinmek istenmeyen şudur; 2004 yılından itibaren birçok kulüp şirketleşmiştir ve KDV ödemelerimecburen ve zorunlu kılınmıştır. Biz, Engin Baytar ve Burak Yılmaz’ın transferlerinden doğan KDV’yi vergi dairesine beyan ettik, yani fatura kestik. Oluşan KDV miktarı da 1milyon 100 bin Euro. Bu durum açık ve net” dedi.
Yorumlar (3)
ahmet mert 8 yıl önce
Bir kurum amiri 5000 lira vergi ödemese memur düşmanı hükümet duyar duymaz yargıya teslim eder. 1.1 milyon Avroluk KDV'nin üzerine yatan bedavacı kulüp yönetimine bizzat Maliye bakanı cezayı kesmesi gerekir.
ahmet mert 8 yıl önce
Bütün işleri hangi kulübün oyuncusunu ayartıp bedavaya getirirz olmuş. Başka bir dertleri yok GSarayın. KDV'yi ödeyeceğini bile bilmiyorum diyor. Demek ki şimdiye kadar devleti milyonlarca lira tokatlamış.
adil türk 8 yıl önce
Adamların işi gücü hep bana rabbena.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@