Futbolda devrim Hakem hatasına son!

 Temmuz ayında Uluslararası Futbol Birliği Kurulu'nun topun kale çizgisini geçip geçmediğini anlayan teknolojiye onay vermesinin ardından Fifa da yayınladığı duyuruda bu teknolojinin ilk olarak dünya kulüpler şampiyonasında kullanılmaya başlanacağını açık

Spor 24.10.2012, 10:46
Futbolda devrim Hakem hatasına son!

 

Temmuz ayında Uluslararası Futbol Birliği Kurulu'nun topun kale çizgisini geçip geçmediğini anlayan teknolojiye onay vermesinin ardından Fifa da yayınladığı duyuruda bu teknolojinin ilk olarak dünya kulüpler şampiyonasında kullanılmaya başlanacağını açıkladı.
 
FIFA açıklamasında: "Ekim 2011 ve Haziran 2012 arasında Hawk-Eye ve GoalRef şirketlerinin teknolojileri birçok laboratuar ve saha testini başarıyla tamamladı. Şu anda bu 2 teknolojinin tüm dünyada resmi olarak kullanılmasına onay verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.
 
Aralık ayında Japonya'da düzenlenecek olan Dünya kulüpler şampiyonasının 2 maçında GoalRef, diğer 2 maçında da Hawk-Eye şirketinin teknolojisinin kullanılacağı açıklandı. Öte yandan gol çizgisi teknolojisi İngiltere Premier Liginde de 2013-2014 sezonunun başından itibaren kullanılacak.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
ahmet mert 7 yıl önce
Cüneyt Ç bir yolunu bulur ve hatasız yendirir.
bayram arslan 7 yıl önce
basketboldaki gibi tartışmalı pozisyonlar izlenerek karar verilmeli

Gelişmelerden Haberdar Olun

@