banner491

FIFA'dan Türkiye kararı...

 Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, yarın oynanacak olan Hollanda maçında şehitlerimiz ve hayatını kaybeden Eskişehirsporlu Ediz Bahtiyaroğlu için siyah bant takılmasına, saygı duruşu yapılmasına FIFA tarafından izin verildiğini açıkla

FIFA'dan Türkiye kararı...
banner492
banner432

 

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, yarın oynanacak olan Hollanda maçında şehitlerimiz ve hayatını kaybeden Eskişehirsporlu Ediz Bahtiyaroğlu için siyah bant takılmasına, saygı duruşu yapılmasına FIFA tarafından izin verildiğini açıkladı.

 

UEFA daha önce Milli takımımızın oydanığı Moldova maçında ve Fenerbahçe'nin Spartak Moskova maçında takımlarımızın maça siyah bantla çıkmasına ve saygı duruşu yapılmasına izin vermemişti. Aynı UEFA, Türkiye için bu kararı vermesine karşın Afganistan'da hayatını kaybeden İtalyan askeri için Almanya-İtalya maçına futbolcuların siyah bantla çıkmasına müsade etmiş ve tepki toplamıştı.

 

Fakat FIFA'dan aynı karar çıkmadı ve yarın oynanacak olan Dünya Kupası Grup Eleme maçında Milli Takımımız, Hollanda karşısına siyah bantla çıkacak ve maç öncesinde hem Ediz hem de şehitlerimiz için 1 dakika saygı duruşunda bulunulacak. 

 

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
demir demirkan
demir demirkan - 7 yıl Önce

biz zaten acımızı yasıyoz iki yüzlü fifadan siyah bant takmak icin izin istemeye ne gerek var onlar önce doğuda kahramanca catışan vatanı icin sehit olan askerlerimiz icinde izin varsinde görelim ama ona vermezler cünkü iki yüzlüler

banner441

banner472