7m


7m

hyundai

FİFA'dan şikeye müdahale!

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) şikeyle mücadelede yeni bir önlem paketi hazırladı.Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) şikeyle mücadelede, aralarında Uluslararası Polis Teşkilatı (Interpol) ile işbirliği ve tanık koruma pro

Spor 10.01.2012, 15:47
FİFA'dan şikeye müdahale!

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) şikeyle mücadelede yeni bir önlem paketi hazırladı.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) şikeyle mücadelede, aralarında Uluslararası Polis Teşkilatı (Interpol) ile işbirliği ve tanık koruma programı da bulunan bir dizi önlem açıkladı.

FIFA'nın açıklamasında, ''Futbol şu anda şikeli maçlar konusunda daha önce görülmemiş zorluklarla karşılaşmaktadır ve bunun etkileri ulusal, bölgesel ve uluslararası alanda hissedilmektedir'' denildi.

Şikenin FIFA'nın bütünlüğüne ve futbolu yöneten kurumların saygınlığına zarar verdiği vurgulanan açıklamada, ''En büyük tehdit, bazen uluslararası futbol maçlarında da şike yapabilen uluslararası suçlulardan kaynaklanıyor'' ifadesi kullanıldı.

FIFA'nın yasa dışı bahisle de ilgisi olan şikenin engellenmesi için bu yıldan itibaren bir erken uyarı sistemi kurmak istediği belirtilen açıklamada, FIFA'nın Interpol ve ulusal polis teşkilatlarına çağrıda bulunarak, futbol maçlarında şike yapılmasının engellenmesi için bu kurumların kendi imkanlarını devreye sokmasını isteyeceği kaydedildi.

Açıklamaya göre, merkezi Zürih'te bulunan FIFA, Asya, Amerika ve Orta Doğu'ya soruşturma görevlileri göndermeyi düşünüyor.FIFA'nın planları arasında, şikeyi itiraf edenler için af çıkarılması, tanık koruma sistemi oluşturulması ve şikeyi ihbar etmek isteyenlerin isimlerini vermeden arayabilecekleri bir telefon hattı kurulması yer alıyor.FIFA, ayrıca şikeye karışan futbolcu ve yetkililer için bir rehabilitasyon programının yürürlüğe konulmasını da planlıyor.


Yorumlar (2)
astakoz 10 yıl önce
şikeyi minumuma indirmenin tek yolu iddaa yı kaldırmaktan geçiyor..bu kadar paranın döndüğü bir yerde bunun önüne geçemezsiniz..aziz yıldırımda bütün bunları 70 mil.avro için yaptı..paranın olduğu yerde başka değer kalmaz..
k.alemdar 10 yıl önce
fifa ve uefa, tff nin su günlerde sikeyi yok saymaya cabalarken , hergün yeni önlemler alma aciklamalari, tff nin hicte hosuna gitmiyorya neyse. kuduracaklar yakinda.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@