banner556

Fener'e bir tepki de Saral'dan!

Sorumlulur cezalandırılmalıAK Parti İstanbul Milletvekili ancak Trabzonlu olan Oktay Saral, önceki akşam Trabzonspor’un Fenerbahçe ile Şükrü Saraçoğlu Stadı’ndaki maçı sonrası yaşanan olaylara ilişkin bir açıklama yaptı.Saral, Trabzonspor Kulübü Başkanı İ

Spor 08.10.2013, 12:22
Fener'e bir tepki de Saral'dan!

Sorumlulur cezalandırılmalı

AK Parti İstanbul Milletvekili ancak Trabzonlu olan Oktay Saral, önceki akşam Trabzonspor’un Fenerbahçe ile Şükrü Saraçoğlu Stadı’ndaki maçı sonrası yaşanan olaylara ilişkin bir açıklama yaptı.

Saral, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile yönetim kurulu üyelerine yönelik yapılanlardan sorumlu  olanların cezasız kalmaması gerektiğini söyledi. Saral konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Son dönemde Türk Futbolu adına yaşanan talihsizliklere bir yenisi de Pazar akşamı Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda eklenmiştir.

3 Temmuz tarihinde başlayan süreçte yaşanan gelişmeler bağımsız yargının verdiği kararın yanında UEFA’nın da verdiği ceza ile yeni bir sürece girmiştir.

Bu dönemde adı geçen spor kulübü yöneticilerinin soğukkanlı ve hukuka saygılı tavırlar sergilemesi beklenirken camiaları karşı karşıya getirmeye taraftarları germeye devam etmektedir.  Dün akşam Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda MİSAFİR TAKIM olarak yer alan Trabzonspor takımına ve yönetimine asgari misafirperverlik gösterilmemiştir. UEFA ve Futbol Federasyonu’nun talimatlarına uymayan bu tavır ülke sporu açısından da talihsiz bir durumdur.

Fenerbahçe Kulübünün Türk örf adet ve geleneklerine uymayan en basit insani durum içermeyen bu davranışlarını şiddetle kınamak herkesin görevidir.

 Türkiye’nin çimentosu olmuş, bahçelerinde şehzadelerin dolaştığı, Dünyaya hükmetmiş “Liderler” yetiştiren doğduğum topraklara, medeniyet şehri Trabzon’a ve bu şehrin öznesi konumundaki Trabzonspor’a yapılan haksızlıkların karşısında durmak bizim almış olduğumuz ahlakın bir gereğidir. Her defasında “bizim Fenerbahçe taraftarı ile bir sorunumuz yoktur, onları seviyoruz” diyen bir kulüp başkanına hangi sebeple böylesine çirkin bir saldırı düzenlenir anlamakta güçlük çekiyorum. Bu saldırı Fenerbahçe gibi bu ülkenin en önemli kulüplerinden birisini Dünyaya rezil etmiş olan kendi kulüp başkanlarına olan kızgınlıklarının, kırgınlıklarının, Sayın Hacıosmanoğlu nezdinde dışa vurumu mudur acaba?

Trabzonspor’un şampiyonluğu kaybettiği 96 yılında rakibi Fenerbahçe’yi alkışladığını hatırlatmak isterim. Türk futbolunun bu derece kirlendiği ve seviyesizleştiği durumun düzelmesi için Fenerbahçe camiasını temsil eden ve yargı ile UEFA kararıyla şike yaptığı tescil EDİLEN kişilerin futbol sahnesinden çekilmesi zorunludur.

Söz konusu başkan ve yöneticilerin, taraftarların yaptığı bu çirkin davranışları engellemek ve özür dilemek yerine pervasızca Trabzonspor camiasını hedef alan açıklamaları ancak yüzleri ayakkabı hammaddesi olmuş kişilerin yapacağı bir davranıştır.

 

Yıllar boyunca birbirlerini ezeli rakip gördükleri oranda aralarında ebedi bir dostluk kurulmuş olan bu iki camianın tekrar aynı vasıflara bürünmeleri için Fenerbahçe Kulübü Başkan ve Yöneticilerinin bir an önce asli işlerine geri dönmeleri ve Türk Futbolunu rahat bırakmaları gerekmektedir. Özetle; Türkiye Futbol Federasyonu’nun bugünden tezi yok hemen acilen iradesini ortaya koyarak yargı ve UEFA kararları çerçevesinde 2011-2012 yılı için şampiyon Trabzonspor’un kupasını vermesi, Pazar akşamı Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda yaşanan olayların sorumlularının da bulunarak cezalandırılması konusunda müdahil olması gerekmektedir.

Bunlar yapılmadığı takdirde bu kavga ve çirkin ortamın devam etmesinin tek sorumlusu TFF ile şike yaptıkları yargı ve UEFA kararı ile sabit olanlar olacaktır. Bu bağlamda; sadece takımının maçını seyretmek amacı ile Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda bulunan ve çirkin saldırılara maruz kalan Trabzonspor Başkanı, değerli kardeşim İbrahim Hacıosmanoğlu’na geçmiş olsun dileklerimi iletirken, konu il alakalı ihmali olan yetkililerle alakalı yapılacak işlemlerin takipçisi olacağımı Türk Kamuoyuna bildiririm.

Yorumlar (4)
şaban baba 7 yıl önce
başbakan hacıosmanoğluna destek verdikten sonra konuşmak kolay, şimdiye kadar neredeydin
sinan 7 yıl önce
Öncelikle 2011-2012 sezonunun değil, 2010-2011 sezonunun şampiyonu Şike şike Trabzonspordur sayın vekil. Bu gün Türkiyede futbol bitmise bu başta başbakanının, spor bakanının, senin gibi yağdanlıklarınve diğer destekçi partilerin sayasinde olmuştur. Şike yapanları, futbolu kirletenleri, futbol baronlarını korumayıp, layık oldukları cezaları verseydiniz. bu gün kimsenin sesi çıkmayacaktı. Geç gelen adalet adalet değildir. Şu anda herşeyi yapıp bütün pisliklerini kusan bu tayfaya hiç kimsenin bir şey yapmaması çok acıdır. Oy kaygısı ve taraftarlık duyguları ile hareket eden AKP , UEFA dan ve CAs tan şike yapılmıştır, kararı çıkmasına rağmen, bu konu TFF yi alakadar eder siyaseti bulaştırmayın açıklaması yapmıştır.
sinan 7 yıl önce
Spor bakanı siyasetin baştan beri bu olayların içinde olmadığını söylerken, ne hikmetse şike sürecinde başbakan her fırsatta şike yapanla külüp ayrılsın diyordu. Baş hırsız aziz yıvdıvımda şike yaptıysam Fenerbahçe için şike yaptım diyerek, Başbakanın bu çırpınışını boşa çıkarıyordu. AKP si muhalefetiyle bir gecede kanun çıkarıp, TFF başkanını değiştirip, Tahkim kurulunun verdiği ilk raporu değiştiren siyaset değilmiydi. Şimdi ektiğini biçen de siyaset. Sende daha düne kadar Başbakanını destekliyordun..Fenerbahçe hiç bir zaman Trabzonsporun dostu olmamıştır. Her fırsatta Trabznu hile, ayak oyunları, hertürlü çirkeflikle şampiyonluktan etmiştir. Bırakın bu dosluk kardeşlik ayaklarını. Kupa başbakanda sayın vekil ondan isteyin.
Adem Özdemir 7 yıl önce
sayın Oktay Saral şike ile ilgili söylemlerinizi unutmadık. Trabzonspor üzerinden ucuz siyaset yapmayın.sizleri her zaman her yerde Trabzonsporun arkasında görmek isteriz.

saygılarımla.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@