alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Fener namus davasını geri çekti

Fenerbahçe namus davası olarak nitelendirdiği CAS'taki davayı geri çekti. Fenerbahçe Kulübü, UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu aleyhine Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne açtığı 45 milyon euroluk tazminat davasını geri çekti. 3 Temmuz 2011 tarihinde b

Spor 26.04.2012, 08:37
Fener namus davasını geri çekti

Fenerbahçe namus davası olarak nitelendirdiği CAS'taki davayı geri çekti.

 

Fenerbahçe Kulübü, UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu aleyhine Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne açtığı 45 milyon euroluk tazminat davasını geri çekti.

 

3 Temmuz 2011 tarihinde başlatılan şike ve teşvik soruşturmasının ardından Fenerbahçe takımını Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmesine izin verilmemesiyle başlayan dava süreci dün itibarıyla sona erdi.

450.20120426090717.jpg

Sarı-lacivertli kulüp 18 Haziran'da görüşülecek CAS'daki davasından vazgeçtiğini UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu'na resmen bildirdi.

ETİK KURULU RAPORUNU BUGÜN VERECEK
Sürpriz kararın Federasyon Etik Kurulu'nun şike ve teşvik ile ilgili raporunu teslim edeceği güne denk gelmesi ise dikkat çekici bulundu. Etik Kurulu yaklaşık 3 aydır süren ikinci incelemesiyle ilgili kanaatini bugün Federasyon Yönetim Kurulu'na teslim edecek. Federasyon raporun kendisine ulaşmasından sonra kamuoyunun merakla beklediği şike ve teşvik kararını birkaç gün içinde açıklayacak.

AZİZ YILDIRIM ONAY VERDİ
Bir süredir gündemde olan, ancak kulüp yetkilileri tarafından doğrulanmayan davanın geri çekilmesiyle ilgili kararın, halen Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan Başkan Aziz Yıldırım'ın onayı ile verildiği öğrenildi.

 

Yıldırım'ın davadan vazgeçilmesi konusunda beklenen ortamın gerçekleştiğini düşündüğü ve sarı-lacivertli kulübün şike davasından aklanacağına inandığı için bu karara onay verdiği ifade edildi.

ÖZDEMİR DEMİRÖREN'E BİLDİRDİ
Davanın geri çekilmesiyle ilgili kararı Fenerbahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir dün TFF'nin İstinye'deki binasına giderek Başkan Yıldırım Demirören'e bildirdi. Fenerbahçe'nin söz konusu kararı yazılı olarak UEFA Genel Sekreterliği'ne de ilettiği bildirildi.UEFA'nın bu gelişmeden sonra TFF tarafından verilecek şike kararını birlikte değerlendireceği, taraflar arasında gerilen ilişkilerin davanın çekilmesiyle birlikte düzelme yoluna girebileceği iddia edildi.

İKİ KEZ ERTELENMİŞTİ
Fenerbahçe Kulübü'nün 1 Eylül 2011 tarihinde Şampiyonlar Ligi'nden ihraç edilmesinden sonra başlattığı hukuki mücadelede CAS'a açtığı dava iki kez ertelenmişti.

 

Önce Şubat ayında görüşüleceği açıklanan dava ertelenmiş, ardından sarı-lacivertli kulübün talebi üzerine Nisan ayında yapılması planlanan duruşma 18 Haziran'a bırakılmıştı. CAS takviminde de yer alan duruşma Fenerbahçe'nin 45 milyon Eurol'uk tazminat davasını geri çekmesiyle birlikte ortadan kalkmış oldu.

 

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden ihraç edilmesiyle ilgili tedbir davası ise CAS tarafından 6 Eylül 2011 tarihinde reddedilmişti.


Yorumlar (53)
basHkan 10 yıl önce
namusmu ? şerefmi ? haysıyetmı ? fenevde bunlar ne gezer olmayan şeyı gerı çekse ne olur namuslarımı varkı
AHMET 10 yıl önce
Fener cekkecek dabiki davayi. Yoksa yiyecek 5 yil.Fb. davayi geri cektiyse

biz verelim. Kupa icin once UEFA ondan sonra CAS ' a davamizi acalim. Hem Fenerbahceyi hemde TFF nu nu dava edelim...
DÜZCELİ 10 yıl önce
Evet arkadaşlar.Bunlar organize işler.Demekki etik kurul bunların suçsuzluğunua karar verdi.Allah bunlara güzel olan hiçbirşeyi nasip etmesin.Başka yapacak birşey bulamıyorum.
gardona 10 yıl önce
takımı cekelım lıgden adamlar resmen gövde gosterısı yapıyor, cok sevdıgım tsprmzun mahallede macı olsa kaldırımda desteklerız . bırlık olalım diri olalım
sersali 10 yıl önce
Biryerlerden birseyin teminatini aldi "namuscular" yoksa geri cekemezlerdi
cihatt 10 yıl önce
fenerin davayı uefa ile anlaştığı için çekti tff feneri düşürmemek için elinden geleni yapıyordu demek artık uefada bu suça ortak oldu etik kurulunun raporunun açıklanacağı günlerde fenerin davayı çekmesi tesadüf değil
ADIL 10 yıl önce
Oynaaaa yavrum. oyna ,oyna oyna.Masayada çık göbek at.Oooooh yandaaan.İşte tff.
Bordosu Mavilim 10 yıl önce
"Namusu olmayan kurumların davası olmaz"
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@