Fener Fenerasyonunu eleştirdi

Fenerbahçe Kulübü Yönetimi, CAS'ta devam eden dava ile ilgili gelişmeler hakkında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu 1907 Tribünü'nde basın toplantısı düzenledi.Konuşmaya ilk olarak Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç başladı. İşte Koç'un söyledikleri:Türkiye'd

Spor 29.11.2011, 19:25
Fener Fenerasyonunu eleştirdi

Fenerbahçe Kulübü Yönetimi, CAS'ta devam eden dava ile ilgili gelişmeler hakkında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu 1907 Tribünü'nde basın toplantısı düzenledi.

Konuşmaya ilk olarak Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç başladı. İşte Koç'un söyledikleri:

Türkiye'de 3 Temmuz'da başlayan süreç, emniyetimiz, savcımız sunulan belgeler çerçevesinde Türkiye Futbol Federasyonumuz kendilerine düşen görevi yerine getirdiler. UEFA muhattabını aşarak Türkiye'de sayın savcıya bir ziyarette bulunmuştuk.

3 Temmuz'da Türkyie spor tarihinde görülmemiş bir olayla karşılaştık ancak biz Fenerbahçelileri hayal kırıklığına uğratan olay suçlar ne olursa olsun Başkanımız'a ve diğer arkadaşlarımıza yapılan muameledir.

İki ikişi Fenerbahçe'nin geleceği ile oynadı. Aksi kanıtlanıncaya kadar herkes masumdur. Kulübümüz, bir kum torbasına çevrilmeye çalışılmaktadır. Hiçbir disiplin soruşturması olmadan yargılama çabası nedir?

"TFF, UEFA karşısında dik duramadı"

- Biz kabul edilemeyecek bir şekilde Şampiyonlar Ligi'nden men edildik.

- Zamanı geldiğinde TFF, UEFA'ya 'muhattabınız biziz, biz yargıdan çıkacak gizlilik kararının kalkıp karar verildikten sonra biz içimizde çözeriz. Bize baskı yapmayın' diyebilmeliyldi.

- TFF, UEFA'nın karşısında dik duramadı. İçimiz yanıyor. Kamuoyundan da bize, Türk futboluna yapılan bu olayın ardından herkesin desteğini bekliyoruz.

- Halen 16 Ağustos sonrası açıklamaları yayınlanmadı. 16 Ağustos'tan sonra TFF ile UEFA arasında yapılan yazışmaları biz de görmek istiyoruz.

- Yaşananlar kararların objektif olmadığını gösterdi. Bir gerçek var ki, bir taraf doğru söylemiyor. Bunu da zaman gösterecek.


Yorumlar (6)
Ergün 10 yıl önce
Sn. KOÇ yanında avukatı da olduğu halde Etik Kurul Raporu'nun geçersiz olduğunu söylüyor. Kendisi hadi bilmiyor avukatı da mı bilmiyor? belgelerin Etik Kurul için yeterli olacağını. Kendi okumadıysa avukatı da mı okumadı Etik Kurul Talimatnamesi'nin 7'nci maddesini? Etik Kurul inceleme ve soruşturmada tam bir serbestiye sahiptir. Gerek görürse kişileri dinler gerek görmezse dinlemez. Kurul, Savcılıktan gelen belgeleri – doğrudan yazışma ve tebligat yapma hakkına dahi sahiptir- yeterli görmüştür ve şike ve teşvik yapıldığına kanaat getirmiştir. Sn. Koç; hukukçularınız tarafından yanlış yönlendiriliyorsunuz! Hukuki süreç sonunda samimi olarak söylüyorum, inanın hiçbir şey elde edemeyeceksiniz, yaptığınız masrafla kalacaksınız! Tavsiyem bir alt ligin planlamasının şimdiden yapılmasıdır.
miço 10 yıl önce
bence sen tavsiyelerini kendine sakla..
Ofli Adem 10 yıl önce
Alli efendi, fenerasyon hep size çalıştı, çalışıyor da. Şampiyonlar liginden men edildiniz. Beter olun. Önce yediğiniz haram malı kupayı sahibine verin ondan sonra çıkıp efelenin. ben yine söylüygorum. Size fenerasyon bir ceza veremeyecek, ama UEFA hakkınızdan gelecek.
episteme 10 yıl önce
Gerçekten acıyorum bu FB yönetici ve taraftarlarına. Çok zavallı ve acizler. Her konuşandan medet umuyorlar. Yazık ya...
şafak 10 yıl önce
Meclisin özel yasa çıkardığı bir durumda, neden TFF bir sezonluğuna şike ve teşviki serbest bırakmıyor. Sözün bittiği yerdeyiz. Lanet olosun yüzlerinede futbollarınada kupalarınada
şafak 10 yıl önce
Senin beklediğin çözüm meclisdeki dördüzlerin çözümü. Ama o olmuyor. UEFA yönetimi meclistekiler kadar hünerli değil bilmiyor musun? UEFA BDP, AKP, CHP, MHP'den oluşmuyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@