7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Federasyondan doping açıklaması

Londra Olimpiyatları'nda aldığı altın madalya ile Türkiye'nin göğsünü kabartan atlet Aslı Çakır Alptekin'de doping çıktığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Türkiye Atletizm Federasyonu konuyla ilgili bir açıklama yaptı:"27 Haziran-1 Temmuz 2012 Tarihleri

Spor 22.03.2013, 15:11
Federasyondan doping açıklaması

Londra Olimpiyatları'nda aldığı altın madalya ile Türkiye'nin göğsünü kabartan atlet Aslı Çakır Alptekin'de doping çıktığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Türkiye Atletizm Federasyonu konuyla ilgili bir açıklama yaptı:

"27 Haziran-1 Temmuz 2012 Tarihleri arasında yapılan Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 1500 metrede altın madalya kazanan akabinde Dünya Dopingle Mücadele Ajansının “Doping Yoktur” raporu ile devletimiz tarafından ödüllendirilen, daha sonra Türk spor tarihinin en büyük başarılarından biri olan 2012 Londra Olimpiyat Oyunlarında 1500 metrede birinci olarak bayrağımızı dalgalandıran Aslı Çakır Alptekin, yine Olimpiyatlar sonrası Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin onayı ile verilen “Doping Yoktur” raporu sonucunda devletimiz tarafından bir kez daha ödüllendirilmiştir.
 
Türk sporunda çığır açarak rol model haline gelen sporcularımızdan Aslı Çakır Alptekin'in doping ile ilgili tüm prosedürlerden “temiz” çıkmasından aylar sonra medyamızda yer alan doping iddiaları hakkında Federasyonumuzun ilgili kurulları "Masumiyet Karinesi" ve "Gizlilik Prensibi" ile gerekli değerlendirmeleri yapmaktadır.
 
Hem dopingle mücadele konusundaki hassasiyetimiz hem de Türkiye’nin gururu olmuş sporcumuzun kişisel hakları konusundaki hassasiyetimiz doğrultusunda konunun yakından ve derinliğine araştırılacağını kamuoyuna duyururuz.
 
Türkiye Atletizm Federasyonu"

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@