EURO 2012'nin hakemi 'Çakır'

 İtalya ile İrlanda arasında önceki gece oynanan karşılaşmada düdük çalan Cüneyt Çakır'ın performansı otoriteler tarafından beğenilirken, İtalyan basınında ise hem övgü hem de yergi vardı. Hakem camiasının nabzını tutan World referee internet sitesi Cüney

Spor 20.06.2012, 10:10
EURO 2012'nin hakemi 'Çakır'

 

İtalya ile İrlanda arasında önceki gece oynanan karşılaşmada düdük çalan Cüneyt Çakır'ın performansı otoriteler tarafından beğenilirken, İtalyan basınında ise hem övgü hem de yergi vardı. 

Hakem camiasının nabzını tutan World referee internet sitesi Cüneyt Çakır'ın performansından oldukça memnun göründü. EURO 2012'deki yönetimlere göre bir hakem sıralaması yapan internet sitesinde dün Çakır'ın en üst sırada yer aldığı göze çarptı. 7.8 puanla ilk sırada yer alan Çakır'ı, 7.6 puan ile İtalyan Nicola Rizzoli ve yine aynı puanla Macar Viktor Kassai takip etti.

Çizme ikiye bölündü İtalyan basınının ise Türk hakem için 2'ye bölündüğü görüldü. Çakır için La Gazzetta dello Sport, "Çakır maçı iyi yönetti" ifadesini kullandı ve 10 üzerinden 6.5 puan verdi. Corriere dello Sport, 5.5 puan verdiği Çakır'ın, İtalyanların penaltı istemesine rağmen St Leger'in omuz hareketini iyi gördüğünü ancak O'Shea'ya ikinci sarı kartı göstermediğini belirtti. 

Tuttosport gazetesi, İtalya'ya verilmeyen bir penaltı ve bazı kararsızlıkları yüzünden 5.5 verirken, Il Messaggero gazetesi de Çakır'a aynı puanı layık gördü ve 'Sarı kartları bazen abarttı' ifadesini kullandı. 

Prandelli memnun Cüneyt Çakır ve yardımcılarının kararlarından İtalya Milli Takımı Teknik Direktörü memnun kaldı. Cesare Prandelli'nin maçın ardından UEFA Başkanı Platini'ye 5 ve 6. hakem uygulamaları nedeniyle teşekkür ettiği belirtildi. İtalya'nın çizgiyi geçen topuna Çakır yardımcılarının da uyarısıyla doğru bir yorumla 'gol kararı' vermişti. Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@