Espiye Belediye Başkanı tutuklandı

Giresun Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.Dün bir ihbarı değerlendiren Giresun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen yıl Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) mücadele eden ve küme düşen Espiye

Spor 19.09.2012, 08:52
Espiye Belediye Başkanı tutuklandı

Giresun Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Dün bir ihbarı değerlendiren Giresun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen yıl Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) mücadele eden ve küme düşen Espiye Belediyespor üzerinden ''haksız kazanç elde edildiği'' iddiasıyla Espiye Belediyesi'ne operasyon düzenledi. 
 
Ekipler, ''irtikap yapmak için örgüt kurmak'' iddiasıyla Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık, Fen İşleri Müdürü Dursun Ali Gürsoy ile Mustafa Bodur, Mehmet Kılıç, O.P, E.B, N.Ö, Y.V. ve M.A'yı gözaltına alınmıştı.
 
Geceyi Giresun İl Emniyet Müdürlüğü'nde geçiren zanlılar, buradaki sorgularının ardından Espiye Adliyesi'ne sevk edildiler.
 
Zanlılardan O.P, E.B, N.Ö, Y.V. ve M.A, serbest bırakılırken, yaklaşık 15 saat boyunca sorgulanan Karadere, Yanık, Gürsoy, Bodur ve Kılıç, Cumhuriyet savcısınca alınan ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edildi.
 
Aralarında Espiye Belediye Başkanı Karadere'nin de bulunduğu 5 kişi, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak Giresun Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.
Yorumlar (2)
arabesque 8 yıl önce
öyle adil bir ülkeyiz ki, öyle ahlaklı insanlarımız var ki, bu insanlar fenerbahçeye dokunamayan insanlar. espiye bld.spora en ağır cezaları verirler.
İNANÇ ARSLAN 8 yıl önce
Yüzde yüz doğru olma olasılığı vardır il dışındaki belediyeler çoğu yolsuzluk hırsızlık vs. bunların hepsi var.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@