alexa metrics

banner560

banner572

Eski Başkan Arslan konuştu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Eski Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan, TFF Etik Kurulu'nun şike soruşturmasıyla ilgili çalışmayı sulandırdığını ve UEFA'nın "şike sahaya yansımamıştır" söylemini kabul etmeyeceğini ve bu durumda Türk takımlarını Avrupa

Spor 27.04.2012, 14:08
Eski Başkan Arslan konuştu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Eski Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan, TFF Etik Kurulu'nun şike soruşturmasıyla ilgili çalışmayı sulandırdığını ve UEFA'nın "şike sahaya yansımamıştır" söylemini kabul etmeyeceğini ve bu durumda Türk takımlarını Avrupa Kupaları'na almayacağını söyledi.

Arslan, "Prensip olarak şike olayının sahaya yansıması yansımaması şeklinde ortaya konan bir ölçüyü kabul etmiyorum. Doğru değil. Her olay kendi şartlarına göre değerlendirilir" dedi. 

ÜZERİNE VAZİFE OLMAYAN İŞLERİ YAPTILAR, ÇALIŞMAYI SULANDIRDILAR
Etik Kurulu'nun performansının tam bir hayal kırıklığı olduğunu vurgulayan Arslan, "Etik Kurulu'nun bu kadar zaman geçtikten sonra, daha önce de bir rapor tanzim etmişken şimdi yeni bir rapor tanzim etmesi, ki bu raporda kulüplerin kusuru yoktur, şike ya da teşvik sahaya yansımamıştır şeklinde bir kanaati olduğundan bahsediyorlar, bu durumda Etik Kurulu görevini gereği gibi yerine getirememiş demektir.

 

Ayrıca Etik Kurulu, bir takım olaylarda üzerine vazife olmayan işlere karıştı. Bir takım yöneticilerle ilgili soruşturmalar yaptı. Aslında temel misyonu dosya üzerinde inceleme yapar. Yargı organı değildir. Sadece tavsiye kararı alır.

 

Etik Kurul işi uzattı, sulandırdı. Beklediğim performansı gösteremedi. Neden böyle davrandılar?

 

Zaman kaybetmekten başka bir şeye yaramadı. Bir ay önce raporu vermeliydiler" şeklinde konuştu.

 

ETİK KURULU RAPORU, "ŞİKE SAHAYA YANSIMAMIŞ" DİYORSA, DAĞ FARE DOĞURMUŞ DEMEKTİR
Türker Arslan, "Eğer şike, teşvik sahaya yansımamıştır, kulüplere ceza vermeye gerek yoktur diyorlarsa dağ fare doğurmuş demektir.

Ben Etik Kurulu raporundan umutluydum. Galiba, bu umudumun rapor ortaya çıktıktan sonra kaybetme riskiyle karşı karşıyayım" dedi.

UEFA VERİLECEK KARARA KAYITSIZ KALMAZ, KULÜPLERİN AVRUPA KUPALARI'NA GİTME ŞANSI TEHLİKEDE
UEFA'nın TFF'nin vereceği kararla ilgili tutumunun değiştiği yorumlarına da değinen Arslan, "Zamana yayarak, her hangi bir müeyide uygulamadan, 'kulüpler bu işte suçlu değildir şahıslar suçludur' diyerek bu işin içerisinden çıkılacağına hiç ama hiç ihtimal vermiyorum.

 

Haziran ayı geldiğinde TFF Bir takım kulüpleri Avrupa Kupaları için UEFA'ya bildirdiğinde zannediyorum ki UEFA'nın bu konudaki cevabı bizleri memnun etmeyecek bir şekilde olacaktır. Müspet olmayacaktır" dedi.

UEFA, BEŞİKTAŞ'A DA AVRUPA KUPALARIYLA İLGİLİ CEZA VEREBİLİR
Beşiktaş'ın UEFA'da görülecek 1 Mayıs'taki davasından pek umutlu olmadığını ifade eden Arslan, "Pek umutlu değilim, çünkü UEFA kriterlerine uygun olmayan bir takım sonuçlar ortaya çıkıyor.

Eğer öyleyse Beşiktaş'a belli bir ceza verilmesi ihtimali söz konusu olur. Umarım böyle bir şey olmaz. Avrupa Kupaları'ndan belli bir süre men edilme cezası da olabilir. Ne kadar olur bilmiyorum" dedi.


Yorumlar (6)
tayki 10 yıl önce
ben hayatımda bu kadar saçmalığı birarada görmedim fenevi federasyon ligtv basın herkes koruyor bizi ise herkes kenara itmeye çalışıyor.Çocuklarımıza böyle mi örnek olacağız ayıp size be hak yemekten başka şeyler de yapmaya çalışın ama İNŞALLAH UEFA HEPİNİZE CEVABI VERECEKTİR
AHMET DOST 10 yıl önce
Seni başkan yapsalardi sende aynı olurdun boşa konuşma
OnAir_TS 10 yıl önce
bizler uefa yi her ne kadar mail yagmuruna tutsakta uefa daki yetkililer, dakika dakika bunlarin her adimini izliyor, COK FENA ÖPECEKLER COK.
OnAir_TS 10 yıl önce
adamsin adam, senin gibi birisine ihtiyac vardi orada ama hersey kurgulanmis hükümet destegiyle ne yapalim.
ali ihsan. 10 yıl önce
Sen hiç merak etme...İşin o tarafı da ayarlandı.Başbakan çıkıp da "avrupaya gitmezsek bir şey olmaz" dediği anda, işlerin masaya yatırılıp hangi noktaya geleceği hesaplanmış ve sonuç olarak UEFA nın vereceği cezaya karşı tepki ortaya koyulmuş oldu.
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Şu şikeciler küme düşse dünyalar benim olur ya.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@