7m

hyundai

tamfinans

'Eşcinselim' dedi, futbolu bıraktı

 Amerika Birleşik Devletleri ve eski Leeds United futbolcusu Robbie Rogers, eşcinsel olduğunu açıkladıktan sonra futbolu bıraktı Ocak ayında cinsel kimliğini açıklayan Rogers, "Her zaman bu sırrı saklamayı düşündüm. Futbol benim kaçışım, kimliğim ve amacı

Spor 16.02.2013, 15:31
'Eşcinselim' dedi, futbolu bıraktı

 

Amerika Birleşik Devletleri ve eski Leeds United futbolcusu Robbie Rogers, eşcinsel olduğunu açıkladıktan sonra futbolu bıraktı
 
Ocak ayında cinsel kimliğini açıklayan Rogers, "Her zaman bu sırrı saklamayı düşündüm. Futbol benim kaçışım, kimliğim ve amacım oldu. Şimdi benim için uzaklaşma ve futbol dışında kendimi keşfetme zamanı" ifadelerini kullandı.
 
Kişisel resmi hesabından, "Geçtiğimiz 25 yıl boyunca korktum, kimliğimin ortaya çıkmasından korku duydum. Sırlar iç hasara neden olabiliyor.
 
Dürüstlük insanlar için oldukça sade ve basit bir kavram ancak 25 yılın sonunda sevdiklerinize gay olduğunuzu açıklamayı denemek çok zor. Futbol yıllarca sırrımı sakladı ve kariyerim için her zaman müteşekkir olacağım. Artık herkes sırrımı bildiğine göre özgür bir adamım" dedi.

Yorumlar (1)
oktay atalı 9 yıl önce
döğmeli mohikanında aynı işareti yaptığı hakemde istifa etmeli döğmelinin bir bildiği olmalı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@