alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Emre'ye ağır ceza geliyor

Fenerbahçe-Trabzonspor maçı sonrası Zokora, Emre Belözoğlu'nu kendisine ırkçı sözler söylemekle suçladı. Futbol Federasyonu Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi ayrımcılığa uygulanacak cezayı kapsıyor. Ceza, futbolcunun, taraftarın veya kulübün suçu işlemesi

Spor 15.04.2012, 23:12
Emre'ye ağır ceza geliyor

Fenerbahçe-Trabzonspor maçı sonrası Zokora, Emre Belözoğlu'nu kendisine ırkçı sözler söylemekle suçladı.

 

Futbol Federasyonu Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi ayrımcılığa uygulanacak cezayı kapsıyor. Ceza, futbolcunun, taraftarın veya kulübün suçu işlemesi halinde değişiklik gösteriyor. 

 

Disiplin talimatında yer alan madde şu şekilde: 

 

MADDE 41 – AYRIMCILIK 

(1) Irk, dil, din, etnik köken ayrımcılığı yaparak insanlık onurunu herhangi bir şekilde zedeleyen kişiler, soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı, müsabakadan men, stadyuma giriş yasağı veya hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılır. 

 

(2) Mensupları 1. fıkrada tanımlanan fiili gerçekleştiren kulüp ise 4.000.-TL ile 50.000.-TL arası para cezası ile cezalandırılır. 

 

(3) İhlalin ağırlığına göre kulübe bir veya daha fazla müsabakayı seyircisiz oynama, saha kapatma, hükmen mağlubiyet, puan silme ve ihraç gibi ek cezalar da verilebilir. 

 

(4) Müsabaka öncesinde, esnasında ve sonrasında her türlü ideolojik propaganda yapmak yasaktır. Bu yasağa uyulmaması halinde bu maddede belirtilen cezalar uygulanır. 

 

Sosyal Medya: "Emre Futboldan Men Edilsin" 

Bu arada TFF talimatına göre ceza alması muhtemel olan Emre Beözloğlu için, sosyal medyada büyük bir kampanya başlatıldı. Sarı lacivertli ekibin ezeli rakip taraftarlarının büyük katılımı ile twitter’da başlatılan kampanyada Emre Belözoğlu’nun futboldan men edilmesi istendi.

“IrkcıEmreFutboldanMenEdilsin” ve “letskickracistemrebelezogluoutoffootball” hashtagleri Türkiye’nin Trend Topic listesinde yer bulurken, altında yapılan yorumlarda Emre Belözoğlu ağır şekilde eleştirildi.


Yorumlar (27)
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Bu ayıp sana yeter Irkçı Emre!!! Kesinlikle FUTBOLDAN MEN EDİLMELİ...Harekete geçelim.
bayram konak 10 yıl önce
Hiç bişicik olmazzz. Bakar da görürsünüz.
sebattin 10 yıl önce
bu malubiyetede bir kılıf bulduk bu konu üzerıne gidersek malubiyeti unuturuz bu da bizi büyük iş yapmıi gibi sevındirir başka sevıneceık bir şey kalmadı
mehdi 10 yıl önce
inşallah futboldan men ederler geç kalınmış bişey zaten
davutatmis 10 yıl önce
Olsa ne olur hemen trt ye baslar yorumcu olarak
G.COLMANTS 10 yıl önce
Mehmet Ali Yılmaz Beyaz tv de neler dedi neler onu dinledike net olarak anladım ki o kesinkes Trabzonspor lu değil bence Fenerbahçeli.Fenerin hakkını, Onursal başkan sıfatı alarak başkanlığını yaptığı Trabzonspor camiasından daha iyi savunuyor bunlara gerek yok sayın Yılmaz sizi dinlerken içim acıdı sizde burda birbirinizi yiyin.Bir tarafda en başarısısız dönemin başkan olarak mimarı Albayrak yönetimi bu süreçtye hedef alıyor biz neler le uğraşıyoruz adam neler ile uğraşıyor işte 2 camia arasındaki takıma bağlılık,renklere gerçekten hiç bir çıkar gözetmeksizin bağlılık bu olsa gerek.Siz yok o olmuş yok bu olmuş birbirinizi ona buna sallayın.Doğruyla yanlışı iyi ayırt edin TRABZONSPOR lular.
L.şahin 10 yıl önce
Suarez 7 maç ceza almıştı bana göre Emreye 5 maç verirler ve playoffu kapatır. zaten ceza vermeden muhtemelen fenere danışırlar. Aykutta emreyi birkaç maç oynatmadığı için sorun olmaz dikkat çekmeyelim der ve 5 maç ile olay kapanır.
fatihten 10 yıl önce
sadece emre değil, akşam sabah Fenerbahçe taraftarları sosyal medya başta olmak üzere HAMSİ KAFALI diye ırkçı ve aşağılayıcı saldırılarda bulunuyorlar,
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@