alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Emre olayında şok gelişme

Beykoz 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, Emre Belözoğlu ile Didier Zokora arasında yaşanan "diyaloğun içeriğiyle ilgili" haberlere yayın yasağı koydu! Emre Belözoğlu'nun başvurusu üzerine getirilen yasak nedeniyle iki futbolcu arasında geçen konuşmaların içeriği

Spor 20.04.2012, 10:51
Emre olayında şok gelişme

Beykoz 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, Emre Belözoğlu ile Didier Zokora arasında yaşanan "diyaloğun içeriğiyle ilgili" haberlere yayın yasağı koydu!

 

Emre Belözoğlu'nun başvurusu üzerine getirilen yasak nedeniyle iki futbolcu arasında geçen konuşmaların içeriğiyle ilgili haber yapılamayacak. Konuşmaların içeriğini barındırmayan ve sürecin işleyişini yansıtan haberler ise yayınlanabilecek.

 

 YASAK TALEBİ EMRE'DEN GELDİ

 

Emre Belözoğlu ile Didier Zokora'nın arasında geçen tartışma hakkındaki haberleri inceleyen Beykoz 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, yapılan tüm haberler ve yorumların Belözoğlu'nun kişilik haklarına saldırı niteliğinde olduğu görüşüne vararak söz konusunu haberlerin yayınını yasakladı.

 

Fenerbahçeli Emre Bölezoğlu ile Trabzonsporlu Zokora, geçtiğimiz hafta oynanan maçta tartışmıştı. Emre Belözoğlu'nun Zokora'ya 'ırkçı sözlerle hakaret ettiği' iddia edilmişti.

 

MAHKEME: "KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI NİTELİĞİNDE"

 

Belözoğlu ile ilgili haberleri inceleyen Beykoz 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, yapılan tüm haberler ve yorumların Belözoğlu'nun kişilik haklarına saldırı niteliğinde olduğunu ifade etti.

 

Mahkeme aldığı kararda, "Tedbir talep eden Emre Belözoğlu hakkında her türlü haberin görsel ve yazılı basında, internet ortamında, televizyon, radyo, gazete ve tüm haber kuruluşlarında haber, röportaj, yorum veya benzeri şekilde tek başına kamuoyunu haberdar etmesinin ötesinde kişilik hakkını zedeleyici yayınların yapılmasının ve yayınlanmasının ihtiyati tedbir yoluyla durdurulmasına karar verildi" ifadelerini kullandı.

 

Mahkeme bu emre uymayan ve tedbir kararına aykırı davranan kimsenin 1 aydan 6 aya kadar disiplin hapsi ile cezalandırılacağına da kararında yer verdi.

 

 

  


Yorumlar (41)
alucralı 10 yıl önce
DAHA NELER GÖRCEZ HAYIRLISIYLA BU İYİ GÜNLERİMİZDİR
OnAir_TS 10 yıl önce
niye emrenin yaptigi terbiyesizligi gizlemeye, yada fderasyonun bu terbiyesizligi görmezden gelmesinin haber yapilmasi engelleniyor. DEVLET IS BASINDA. sizlere yuh kelimesi bile yetersiz kaliyor.
ahanda 10 yıl önce
ohh ne âlaa fenerin talebi üzerine yayın yasağı gelmiştir türkiyede malesef futbol bitirilmiştir şu an her şey trabzonspor üzerine oynanıyor kupa felanda vermezler trabzonspora işler kritik.....
kadır şahgı 10 yıl önce
paranın sıcaklığı daha önce akın soyadlı topçu da bu paradan dözaltılar vardı gözaltılar olacakdır yine de
OnAir_TS 10 yıl önce
tüm türkiyede trabzona cephe alinmis durumda. yakinda bas suclu ilan edilirsek sasirmamak lazim. ALLAH BILDIGI GIBI YAPSIN SIZI, daha farkli kelimeler kullanmak isterdim ama yayinlanmaz maalesef.
gümüşhaneli 10 yıl önce
Neden zokora tff'yi UEFA ve FİFA'ya şikayet etmiyor trabzonsporun desteğiyle ırkıçılığı ört pas etmeye çalıştığını söylemiyor....
Eye Of The Tiger 10 yıl önce
Artık iş çığırından çıkmıştır. Yargı kararından bahsetmiyorum Saygımız var.Ancak tff ve kurulları fenerbahçenin uşağı gibi hareket etmektedir. Trabzon Barosu şike davasını UEFA ve FİFA'ya taşıdı.Emre olayı yargıya taşındı.Ancak yetmez.Yargı süreci zaman alacaktır ve emre'Nin 2 maç cezadan sonra sahaya dönemsinden çok sonra sonuçlanacaktır. Bu sebeple konu derhal UEFA ve FIFA'ya taşınmalıdırı.

Bu aynı zamanda kupamızın geri getirilmesi için de fırsattır.Zira fenerbahçe şike dışında da pislikten görünmeyen bir takım olduğunu bu son olayla kanıtlamıştır. Bu takımı korumanın artık anlamı olmayacaktır.

Bu dakkadan sonra kimsenin düşünmediği Türk Futbolunu düşünmek de TRABZONSPOR'un üstüne vazife değildir. Gerekirse 3-5 sene Avrupa'ya gitmeyiz ne olacak...
El Turko 10 yıl önce


iyiki türkiyede yasamiyorum. almanyadayim. bir delilik yapmamak elde degil...

cemaat ve hükümetin memleketi ne hale getirdiklerini, rahmetli erbakanin ne demek istedigini simdi daha iyi anliyorum.

malesef hukukun degil gücün egemen oldugu bir memlekete gelmek, vatandasi olmak beni hic gururlandirmiyor. sadri baskanin, senol hocanin hatalari var. ama onlar samimi olarak trabzonspor (trabzon) icin emek veren büyüklerimizdir.

bu düzende emek versende bos. ülkeyi ve futbolu yönetenlere güvenmiyorum, herseyi net olarak acikliyor renktaslarim. kim bilir bizim bilmedigimiz ne dolaplar dönüyor.... ah be trabzon yenseydin sunlarida...neyse seni seviyorum trabzon/spor!!!!

--
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@