alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Dört FB taraftarına hapis istemi

Geçtiğimiz cuma akşamı Çağlayan Adliyesi'nde çıkan olaylar sonrası 4 taraftar hakkında, görevli polis memurlarına saldırdıkları gerekçesiyle 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. ''Futbolda şike'' davasının 30 Mart 2012 tarihindeki duruşmasında

Spor 09.05.2012, 13:32
Dört FB taraftarına hapis istemi

Geçtiğimiz cuma akşamı Çağlayan Adliyesi'nde çıkan olaylar sonrası 4 taraftar hakkında, görevli polis memurlarına saldırdıkları gerekçesiyle 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

 

''Futbolda şike'' davasının 30 Mart 2012 tarihindeki duruşmasında tutuklu yargılanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın tahliye olmaması üzerine adliye önünde çıkan olaylara ilişkin, 4 taraftar hakkında, görevli polis memurlarına saldırdıkları gerekçesiyle 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve mahkemece kabul edilen iddianamede, 10 polis memuru müşteki sıfatıyla yer alıyor.

İddianamede, 30 Mart 2012 tarihinde görülen, ''Futbolda şike'' davası nedeniyle bazı

 

Fenerbahçeli taraftarların, yargılanan sanıklara destek vermek amacıyla adliye önünde toplandığı belirtildi.

 

Söz konusu duruşmanın sona ermesi ile birlikte davada tutuklu yargılanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın tahliye olmaması sonucu taraftarların adliye önünde taşkınlık çıkardıkları ifade edilen iddianamede, taşkınlık çıkaran şüphelilere polisin dağılma uyarısında bulunduğu kaydedildi.

 

İddianamede, şüphelilerin, bu uyarıları dikkate almayarak ellerine geçirdikleri taş, sopa, piknik tüpü ve bunun gibi malzemeleri görevli memurların üzerine attıkları belirtilerek, görevli müşteki polislerin hayati tehlike geçirmeyip basit nitelikte yaralandıkları anlatıldı.

 

Şüphelilerin, bu eylemlerinin devamında görevli memurlara ayrıca hakaret ettikleri ifade edilen iddianamede, 4 şüpheli hakkında, ''Görevi yaptırmamak için direnme'' ve ''hakaret'' suçlarından 1 yıl 9 aydan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi.


Yorumlar (4)
GezegeN 10 yıl önce
şunu anlayamıyorum kırıp dökmek parçalamak yakmak serbest ama polise zorluk hakaret vs suç sayılıyor. tabiyki polise yapılanlar suçtur kesinlikle kabul etmiyorum. ama kardeşim çağlayanı yakanlar yıkanlarla değilde polise yapılanla yargılanmak ücüzü. ülke ne hale gelmiş kırıp dökmek yakmak serbes ben bunu anlıyorum ya siz !!!
BordoMaviLife 10 yıl önce
Polisler argoda "aynasız" deniliyor bildiğim kadarıyla, o zaman sahaya yansımamıştır o. ;) Şimdi emniyet o taraftarlara borçlu çıkabilir!
OnAir_TS 10 yıl önce
bunlar baska dilden anlamaz, islerine gelmeyince güvenlik güclerine saldirirlar. emek hirsizlari.
FIRTINA 10 yıl önce
güvenlik etkilenmedi,küfür var ama,yataga yansimadi,birakin gitsin.fener taraftarinda bahane hazir,hepsi baskanlarinin izinde.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@