Doğan: 3 Büyüklerle Yarışamayız

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, milli maçlar nedeniyle lige verilen arada yaptıkları kampın, çok faydalı ve verimli geçtiğini söyledi.Doğan, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, sezona başlarken İntertoto Kupası maçlar

Spor 12.09.2007, 13:26
Doğan: 3 Büyüklerle YarışamayızTrabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, milli maçlar nedeniyle lige verilen arada yaptıkları kampın, çok faydalı ve verimli geçtiğini söyledi.
Doğan, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, sezona başlarken İntertoto Kupası maçları nedeniyle lige tam olarak hazır başlayamadıklarını ifade ederek, ''Onun için milli maçlar nedeniyle verilen arada yaptığımız kamp, çok faydalı ve verimli geçti. Kampı çok iyi değerlendirdik'' dedi.

Kamp döneminde, Tomas Jun'un çok iyi performans gösterdiğini vurgulayan Doğan, Jun'un profesyonelliğin tüm unsurlarını yerine getirdiğini, diğer arkadaşlarına göre hazır olmadığını fakat ilerleyen haftalarda kendisine kadroda yer verebileceğini belirtti.

Türkiye liglerinin ilk 4 haftasına bakıldığında takımların tam olarak hazır olmadıklarının gözlendiğini ifade eden Doğan, ''Anadolu kulüplerinin yapısında ve sistemlerinde çok önemli değişimler var. Her takım, her takımı yenebilir. Büyük takımlar puan kaybetmeye devam edecektir'' diye konuştu.
Doğan, Trabzonspor'un iyi bir kamp ve çalışma dönemi geçirdiğini, 3-4 hafta sonra çok daha iyi durumu geleceğini söyledi.

Uzun bir zamandır sakatlığı devam eden Risp'in takımla birlikte çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Doğan, Risp, Tomas Jun ve Ufukhan'ın çalışmalarını sürdürmeleri ve gayretlerini devam ettirmeleri durumunda kadroya girebileceğini belirtti.

Doğan, transfer döneminde ilgilendikleri oyuncular olduğunu, ekonomik güçlükler nedeniyle bazı oyuncuları alamadıklarını ifade ederek, ''Elimizdeki kadro bu ligde yarışı sürdürebilecek yeterliliktedir'' dedi.

Ersen Martin'in sakatlığının devam ettiğini, düzeldiği takdirde takımda yerini alacağını belirten Doğan, Ersen Martin'in hazır olduğu zaman takımda olacağını, kendisine ihtiyaçlarının bulunduğunu söyledi.

Doğan, Ramazan ayı nedeniyle oruç konusunda futbolcularla konuştuklarını ifade ederek, ''Kimsenin dini inançlarına baskı oluşturmak söz konusu değil. Mantıklı olarak hareket etmek gerekiyor'' diye konuştu.

Doğan, futbolcularla ve teknik heyetle görüş alışverişinde bulunduklarını, ortam oluştuğu takdirde Trabzon'a ihtiyaçlı insanların kullanabileceği bir bina yapmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Yorumlar (3)
ali_k 13 yıl önce
Sayın Ziya DOĞAN Üç büyüklerle yarışamayacak bir takım olarak gördüğünüz TRABZONSPOR da yapacak ne işiniz var.? Takımı en iyi zamanında bırakıp gittiniz. Güvenilirliğinizi kaybettiniz. İkinci kez takıma gelmenize fikren karşıydım. bundan sonrası size ve trabzonspor a zarar verir. Adam gibi bırakmasını da bilin.
büyükkaptan 13 yıl önce
haberi tam okumadan yorum yapmayın arkadaşlar hoca ekonomik olarak onlarla yarışamayız diyor bunda son derece haklı futbol olarak yarışamayız demiyor
kakarcay 13 yıl önce
ziya doğanın kapasitesi trabzonsporu calıştırmaya yetmez.altırdığı futbolculara bir bakın hangisi TS formasını hakediyor.sıradan futbolcular.elindeki hazır ve yıldız futbolcuları harcayıp yerlerine oynattıklarına 1 bakın.adam inter toto dan eleniyor verdiği beyenata bak.elenmemiz iyi oldu diyor,neymiş ligde tek kulvarda yarışacakmış.yuh bu zihniyete,dönüp TS nin tarihine bakın avrupadan elenip sevinen başka 1 hoca varmı.ziyanın ne vizyonu nede misyonu TS gibi takımlarını yönetmeye yetmez.adamın govdesi trabzonda beyni bjk de.gitsede kurtarsak..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@