alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Didier Zokora'ya pis zenci skandalı

Trabzonsporlu futbolcu Zokora'dan bomba iddia.. Yıldız futbolcu Fenerbahçe maçında Emre Belözoğlu'nun kendisine "Pis zenci" diyerek ırkçı saldırıda bulunduğunu söyledi. Zokora maç sonu yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Emre bana net bir şekilde ¨Pis ze

Spor 15.04.2012, 21:43
Didier Zokora'ya pis zenci skandalı

Trabzonsporlu futbolcu Zokora'dan bomba iddia.. Yıldız futbolcu Fenerbahçe maçında Emre Belözoğlu'nun kendisine "Pis zenci" diyerek ırkçı saldırıda bulunduğunu söyledi.

 

Zokora maç sonu yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Emre bana net bir şekilde ¨Pis zenci¨ diyerek ırkçılık yaptı.

Kaybettiğimiz için çok büyük bir hayal kırıklığına uğradım. İyi oynayamadık ve 2-0 mağlup olduk. Ancak beni büyük bir hayal kırıklığına uğratan olay Emre hakkındaydı. Kendisi bana ırkçı bir hakarette bulundu.

Kelimesi kelimesine ‘Pis zenci’ dedi ve hakarette bulundu. Bunu kulaklarımla duydum. Bu çok utanç verici bir şey.

 

Devamı Sayfa 2'de

 

[PAGE]

Çünkü Yobo’yla, Sow’la, bir takım Afrikalı oyuncularla aynı takımda oynayan bir oyuncunun bana bu şekilde hakaret etmesi kabul edebileceğim bir şey değil.

Tenimizin rengi beyaz olabilir - siyah olabilir ama hepimiz sahaya çıkıyoruz, emek veriyoruz, futboldan ekmek yiyoruz, insanlara bir gösteri yapıyoruz. Rakibinize onun ten rengi üzerinden hakaret etmeniz ayıp ve utanç verici.

Zaten FIFA, medya, basın anti racism ırkçılık kampanyalarını yürütüyor. Ben de bu olayın bu kampanyalara iyi bir örnek oluşturacağını düşünüyorum.

Gerçekten kabul edemeyeceğim, hayatımda ilk defa başıma gelen çok büyük bir hayal kırıklığıydı, çok üzücüydü


Yorumlar (10)
tarıkbuğra 10 yıl önce
emre zokaraya pıs zencı demış.o da bırşey mı?acaba bızım emreye ne dedıkleerımızden kendısının haberı varmı :)))
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Emre ZENCİLERİ çok sever aslında!!!
mss 10 yıl önce
Emre guya cemaatçi, bu adamın müslümanlığından bile şüphe duyarım..
lazkopatts 10 yıl önce
Emre İngiltere'de yani New castle'de oynarkende bir siyahi futbolcuya aynı lafı söylemişti ve federasyon soruşturma başlatmıştı. Yeterli delil bulunamadığından ceza almamıştı. . Yanliz bu kadar şikeye ceza vermeyen TFF emre'ye madalya takar.
hakankaynak 10 yıl önce
evet o yaratık şimdi lig tv yi aradı zeytinyağı gibi üste çıkıp birde fırça attı.saha içinde biz o işi kapattık ,burak kardeşimdir ,şenol güneşi arıycam gibilerinden saçmnaladı.şansal felan hep işi kapattılar hakan şükür bile saha dışına çıkması yanlış felan diye saçmaladı.sayıyla kendinize gelin beyler hele hakan şükür bir de milletvekilisin ingilterede böyle bir mesele oldu ortalık ayağa kalktıemre resmen ırkçılık yaptı ve bu ülkede biz onu hala sahalarda gö
haz 10 yıl önce
Arkanda Bu Trabzon Halki Git UEFA Bildir Gerisini Bize Birak I Love Zokora
özge 10 yıl önce
elbette bu olayı kınıyorum. asıl skandal ts nin berbat oyunu ve futbolcuların ruhsuzluğu.
maskeli 10 yıl önce
KATİL EMRE : yıllar önce bir yayaya çarparak öldüren ve bir ailenin ocağını söndüren şahıs, pis zenci demiş çok mu? ne zamandan beri katillerden örnek davranış bekler oldu bu ülke?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@