Demirören;Şike süreci bizim için bitmiştir!

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmanın avantaj olduğunu ifade ederken şike süreci ile ilgili de skandal sözler sarfetti...The Grand Tarabya Hotel'de gerçekleştirilen FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası kura çekimi

Spor 26.03.2013, 12:15
Demirören;Şike süreci bizim için bitmiştir!

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmanın avantaj olduğunu ifade ederken şike süreci ile ilgili de skandal sözler sarfetti...

The Grand Tarabya Hotel'de gerçekleştirilen FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası kura çekiminin ardından açıklama yapan Demirören, kupada Türkiye'nin şansını değerlendirirken 3 Temmuz şike süreci ile ilgili de önemli bir açıklama yaptı. TFF Başkanı'nın şike ile ilgili, ''Federasyon açısından her şey bitmiştir. Biz kararımızı verdik. Gerisi UEFA'nın kararıdır. Bizim yapabileceğimiz bir şey yok'' sözleri açıklamalarının en dikkat çekici bölümünü oluşturdu.
FIFA 20 YAŞ ALTI DÜNYA KUPASI
 
 
 
 
Kura çekimi sonrası açıklama yapan Demirören, turnuvanın Türkiye'de yapılmasının ay-yıldızlı takım için avantaj olacağını belirterek, ''Turnuvanın Türkiye'de yapılması, ev sahibi olarak bir avantaj. Şu anki 20 Yaş Altı Milli Takımımıza da inanıyoruz. Milli takımımızın alacağı başarının A Milli Takım'a da temel olması gerekiyor. Çünkü, bu oyuncularımız, uzun vadede A Milli Takım'da mücadele edecekler. Orada edinecekleri tecrübe, bizim için çok önemli. Tabii kupa hazır Türkiye'ye gelmişken burada kalması ilk tercihimiz olacaktır'' dedi.
 
Türk futbolu adına çok önemli bir organizasyon gerçekleştireceklerini vurgulayan Demirören, şöyle devam etti:
 
''Önümüzde Türkiye'nin kendisini ispat etmesi gereken bir unsur var. Türkiye, Avrupa'nın 6. büyük ekonomisi. Sadece 20 Yaş Altı Dünya Kupası ile yetinmeyip, 2020 Olimpiyat Oyunları'na aday bir ülke. Bu arada onu da alacağımıza inanıyoruz. Bundan sonraki hedefimiz, Avrupa Şampiyonası'nı Türkiye'ye getirmek. Olabilirse Dünya Kupası'nı getirmek. Hem ekonomik hem de spora karşı olan sevgi açısından her geçen gün gelişen bir ülkeyiz. Bu turnuvaları da hak ettiğimize inanıyoruz.''
 
Haziran'da başlayacak turnuvanın 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na aday İstanbul için iyi bir referans olacağını belirten Yıldırım Demirören, ''Organizasyondan yüzümüzün akıyla çıkmamız çok önemli. Çünkü Türkiye'de ilk defa 7 şehirde aynı anda bir organizasyon düzenleniyor. Buradan yüzümüzün akıyla çıkarsak, Türkiye 2020 olimpiyat oyunları için en güçlü aday olur'' ifadelerini kullandı.
 
3 TEMMUZ SÜRECİ SONA ERDİ
 
[PAGE]
-''Yaptığım açıklamalar değişik yerlere çekildi''-
 
Avrupa kupalarında çeyrek finale kadar yükselen Galatasaray ve Fenerbahçe takımlarının başarısından dolayı teşekkür beklediği şeklindeki açıklamalarının değişik yerlere çekildiğini aktaran Yıldırım Demirören, şunları kaydetti:
 
''Geçen gün yaptığım açıklama, maalesef çok değişik yerlere çekildi. Bunları hayretle izledim. Geçen sene sizler, Türk Milli Takımı'nın hiçbir şampiyonaya katılamayacağına kesin gözüyle bakarken, hatta sene üzerine toto oynanırken iki takımımız Avrupa'da çok başarılı yerlere geldi.
 
Tabii ki takımlarımızın buralara gelmesinde federasyon olarak hiçbir katkımız yok. Bu süreci iyi yöneterek Türk futbolunun önünü açtığımız için, bir teşekkür ve takdir beklediğimizi beyan ettim. Bunu da hak ettiğimize inanıyorum. Burada en büyük desteği Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bize verdiği cesaretten ve güçten aldık. Onun içindir ki burada 20 Yaş Altı Dünya Kupası yapılacak. Eğer bu süreç geçilmeseydi ve Türkiye ceza alsaydı belki bu turnuva iptal edilebilirdi.''
 
3 TEMMUZ SÜRECİ SONA ERDİ
 
Yıldırım Demirören, bir soru üzerine ''3 Temmuz'' sürecinin TFF açısından sona erdiğini vurgulayarak, ''Federasyon açısından her şey bitmiştir. Biz kararımızı verdik. Gerisi UEFA'nın kararıdır. Bizim yapabileceğimiz bir şey yok'' diye konuştu. 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (36)
deli gibi seven 8 yıl önce
isallah basari sizler icin,trabzonsporumun alin terini cigneyenler icin hayal olur.milli takimda sizin olsun....kologlu
ALİ İHSAN DİNÇ 8 yıl önce
Bu da demektir ki, Türk futbolu bu adaletsizliğin altında kalmış ve bitmiştir...
Metin Balcı 8 yıl önce
Kabahat sende değil!!!!Seni konuşturanda!İşimize geldiğine göre adalet!!!
Neymar Messi 8 yıl önce
Bu dunyada sike sureci tamam sizin icin bitmis olabilir bizin icin ise ahirette sike sureci bitmeyecek milyonlarca TS taraftari ahirette yakana yapisacak yasasin cehennem senin gibiler icin bu dunyada isin is az bucuk paran var diye itibar goruyorsun ama kefenin cebi yok senin yatacak yerin yok seni toprak bile kabul etmez.
murat toygar 8 yıl önce
tetikçi olarak görevini yapmıştır demirören. ya azmettirenler. Trabzonspor bu kirlenmiş lig için fazladır.
sungur aslan 8 yıl önce
PKK ile masaya oturup pazarlık yapanlar senide o koltuğa getirmiştir. sende gereğini yaptın. hak hukuk buhar oldu uçtu. ama elbet birgün bunun hesabını verirsiniz hepiniz. ama sizede suç bulmuyorum sizin gibilere oy veren, destek veren bu halka kızıyorum.
ali al 8 yıl önce
Bu karşılaşmalarda stadları doldurup dünyaya şike ile ilgili mesajlarımızı vermeliyiz.Dünya nasıl bir ülke maçların oynandığını görecektir.Tertemiz olan türkiye ligi hakkında bilgi sahibi olurlar işte..
gürol 8 yıl önce
Bu ismi o kadar çok seviyor ve dua ediyordum ki....sadece ki'si kaldı bende..Seni Allaha havale ediyorum.Sana içimden; Allahın laneti ve lanet edicilerin laneti üzerine olsun demek geliyor ama ... ama... kanun-kural-kaide
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@