Demirören yönetimi ibra edildi

Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu, Ankara JW Marriott Hotel'de başladı. TFF 1.Başkanvekili Ufuk Özerten'in açılışını yaptığı Olağan Genel Kurul'da çoğunluğun tutanakla tespitinin ardından, Halil Ünal başkanlığında Divan Kurulu oluşturuldu. İm

Spor 27.06.2012, 12:36
Demirören yönetimi ibra edildi

Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu, Ankara JW Marriott Hotel'de başladı. TFF 1.Başkanvekili Ufuk Özerten'in açılışını yaptığı Olağan Genel Kurul'da çoğunluğun tutanakla tespitinin ardından, Halil Ünal başkanlığında Divan Kurulu oluşturuldu. İmzalanan önergeyle seçilen divanın üyeliklerine Nedim Türkmen ve Sevda Karaali getirildi. 

 

Olağan Genel Kurul'a Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Ulaştırma Bakan Yardımcısı Yahya Baş, İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, UEFA 1.Asbaşkanı ve TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik,TFF eski başkanlarından Yılmaz Tokatlı, Erdenay Oflaz, Özkan Olcay ve Haluk Ulusoy katıldı. 

 

***

 

 

ŞENER'DEN DEMİRÖREN'E TAVIR

TFF'nin Ankara'da yapılan mali genel kurulunda Yıldırım Demirören federasyonuna karşı bayrak açan Trabzonspor başkanı Sadri Şener ise; TFF başkanına tavrını sürdürdü.

Son Kulüpler Birliği toplantısında başkanlara dönerek, "Yıldırım Demirören federasyonunu düşürmek için genel kurulda ne yapacağız?" diyen ve bu konudaki en büyük destekçisi Ünal Aysal'dan, "Sırası değil" cevabını alan Şener, TFF başkanının kürsüde yaptığı konuşmayı alkışlamaması dikkat çekti.

Başkan Şener, etrafındaki en yakın kişilerin alkışlamalarına aldırış dahi etmedi.

 

 

[PAGE]

 

Bank Asya 1. ve Spor Toto 2. Lig'deki kulüplerin ulaşım ve konaklama giderlerini federasyon karşılayacak.

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören Olağan Genel Kurul’da önümüzdeki sezon ile ilgili bilgiler verdi.

Başkan Demirören, Bank Asya 1. ve Spor Toto 2. Lig'deki kulüplerin ulaşım ve konaklama giderlerini federasyon olarak karşılayacaklarını söyledi. Demirören ayrıca üçüncü lig için de 30 milyon liralık bütçe ayırdıklarını açıkladı.

 

Federasyon Başkanı Demirören yabancı oyuncu kontenjanı ile ilgili de bir açıklama yaptı. Yabancı oyuncu sayısının önümüzdeki sezondan itibaren azaltılacağını söyleyen Demirören, “Yabancı oyuncu sayısında önümüzdeki sene değişiklik yapacağız. Önümüzdeki sene yabancı oyuncu sayısını 10'a, ilk on 18'deki yabancı oyuncu sayısını 8'e indireceğiz. Daha sonraki sene ise yabancı oyuncu sayısını 8'e, ilk 18'deki yabancı oyuncu sayısını ise 6'ya indireceğiz.” dedi.

 

Demirören, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda bugün yarı final maçını yönetecek olan Hakem Cüneyt Çakır’a da övgüler yağdırdı. ‘Göğsümüzü kabartıyor’ ifadelerini kullandığı Çakır’a bugünkü maçında başarılar diledi.

 

 

Yeni bütçe 302 milyon lira

 

Yapılan konuşmaların ardından Genel Kurul'da TFF Başkanlarının, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu'nun 01.06.2011 - 31.05.2012 Dönemi, Hesap ve Faaliyetlerinden ötürü ayrı ayrı ibra edildi. 01.06.2012 - 31.05.2013 Dönemi Bütçe Tasarısı ile Talimatı ve Bütçe Uygulama Esasları görüşülerek 301.787.816 Liralık TFF Bütçesi kabul edildi.

 

Gerektiğinde bütçe tadilleri yapmak için Yönetim Kurulu'na yetki verildi. Yönetim Kurulu'na taşınmaz alımı ve satımı, ayni haklar tesisi için yetki verildi.

 

tf_butce.20120627160433.jpgTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (9)
belaydaca 9 yıl önce
helal olsun size ,sanada sadri şener sanada helal
tnt 9 yıl önce
hani ne oldu sadri başkan tüpçüyü galatasarayla indiriyordu bu kongrede...sadri başkana tff başkan yardımcısının etmedği hakaret kalmadı.galatasarayın ipiyle kuyuyamı inilir.sadri başkan derhal istifa etmelidir.
ercalik 9 yıl önce
1-Sadri Bey ibra oylamasında ne oy verdi?

2-konuşma yaptı mı yaptıysa ne dedi?

öğrenmek istiyorum
Stratejist 9 yıl önce
oysa daha düne kadar kankandı.o kadar uyardık seni destekleme tüpçüyü diye.kimseyi dinlemedin.hangi TFF başkanına destek verdiysen hepsinden kazık yedik.bırak git artık
chona 9 yıl önce
Tüm uyarılara rağmen kendi taraftarını düşüncesiz(bir nev'i aptal) olarak suçlayan, şikeci TFF başkanına verdiği destekle onursuzların değirmenine su taşıyan, ibra oylamasında "etmiyorum" oyu kullanmayan ve kendi sözünü bile çiğneyen sayın başkan derhal istifa etmelidir.
şafak 9 yıl önce
Ciddi işle ciddi kulüplerle görülür. Galatasarayla yol arkadaşlığı olmaz, sözlerine de itibar edilmez. Başka kulüplerin oyuncularını ayartarak kadro kuran bir kulüp ne kadar ciddiye alınır? Her şey ayan beyan ortada. Galatanın tek hedefi bulanık suda balık avlamaktı. Onu da iyi beceriyor. Galata'dan dost olmaz öğrenin artık. Kavga etmeyelim ama mesafeli duralım en iyisi. Başkan Ünal Aysal'a TFF'yi değiştirelim derken Aysal "şimdi sırası değil" demişti. Merak ediyorum bu gün ne yaptı Galatasülük.
fasto 9 yıl önce
iyi uyuttun bizi başkan..helal sana.HİÇBİR DEDİĞİN ÇIKMADI..
çelenk 9 yıl önce
ne oldu trabzon halkı sadri şener büyük başkan adam iyi bu kadar şavaşıyor bizler vekillerden hesap soralım trabzon medyası uyumayın tek dostumuz ALLAH başla dost yok anlayın artık bizm tek yapacagımız var oda seçimlerde akp yi chp sandığa gömmek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@