David Barral Orduspor'da

 Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, Sporting Gijon'dan David Barral ile anlaştıklarını belirtirken, Çankırspor’a kiralık verilen genç oyuncu Hüsamettin Tut ile de 5 yıllık sözleşme imzaladıklarını söyledi. Transfer çalışmalarının sürdüğünü ve hedefler

Spor 13.06.2012, 20:39
David Barral Orduspor'da

 

Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, Sporting Gijon'dan David Barral ile anlaştıklarını belirtirken, Çankırspor’a kiralık verilen genç oyuncu Hüsamettin Tut ile de 5 yıllık sözleşme imzaladıklarını söyledi. 

Transfer çalışmalarının sürdüğünü ve hedeflerinin başarılı bir Orduspor kadrosu kurmak olduğunu ifade etti. Türkmen, “Sporting Gijon'dan David Barral ile anlaşmayı tamamladık. Kulübü ile de anlaşma tamamlandı. Şimdi sıra imzaları atmaya geldi. Almanya'dan Türk bir orta saha oyuncusu ile anlaşma sağladık. Sağ kanata Arjantinli, sol kanada ise İspanyol bir oyuncu ile anlaştık. Ayrıca hem sağ hem sol kanatta oynayan bir İspanyol oyuncu daha ile anlaştık. Stancu'yu almak için Galatasaray ile görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, Çankırspor’a kiralık verilen genç oyuncu Hüsamettin Tut ile 5 yıllık sözleşme imzaladıklarını söyledi.

Yuvaya dönmekten dolayı mutlu olduğunu söyleyen Hüsamettin Tut, “İyi bir kamp dönemi geçirerek Orduspor formasını giymek istiyorum. Orduspor artık Süper Lig’de bunun bilinci ile hazırlanacağım” dedi.

 

“KULÜBÜN SAHİBİ TARAFTARLAR”

Sezonu değerlendiren Türkmen, "26 yıl sonra Süper Lig'e çıktık. Her anlamda zor bir yıl oldu. Hem Play-off'tan çıktığımız için geciktik. Liglerin ertelenmesi bizim için iyi oldu. Lige de iyi başladık. Ancak sonra çakıldık. İlk devreyi tamamladık, daha sonra hocayı değiştirdik. Hector Cuper demiştim ama herkes gülmüştü, daha sonrabuna karşın onu getirdik. Bizim gibi Anadolu takımları için en önemli unsur, deplasman takımını hissettirmek. İkinci yarı bunu başardık. Ayrıca kendi evinizde de yenilmek koyuyor. Buna karşın hedefimize yoğunlaştık. İkinci yarıda takım bize sahip çıktı. İkinci yarı tüm maçları dolu oynadık. Taraftara teşekkür ediyoruz. Onlar başımızın tacı. Kulübün sahibi taraftarlardır. Bizler gelip geçiciyiz. O anlamda en zor yılımızı atlattık. Artık ikinci yılımızı planlıyoruz" dedi.

 

“OLİMPİAKOS'TAN CUPER'E TEKLİF GELDİ”

Kimleri aldınız ve kimleri alacaksınız sorusuna Türkmen, “Hector Cuper gibi bir hocayı getirdik ve artık transferi ben yapacağım diyemiyorum. Kadronun yüzde 80'ini koruduk. Şimdi İspanya'dan bir stoper alacağız. Bir de Almanya'dan bir sol açık alacağız. İsimleri açıklamayacağız. Hector Cuper, kimi takip ediyorsa onu bırakmıyorlar. Onun için isim açıklamıyoruz. Bir İspanyol oyuncuyla anlaştık. Hem sağ hem de sol açık oynayabiliyor. Onun da ismini açıklayacağız. Stancu'yu da almak istiyoruz. Bu transferde de sona yaklaştık. Takımda toplam sekiz yabancı olacak. Gosso'yu da satacağız. Onu para kazanmak için satmak istiyoruz. Bizim gibi Anadolu takımlarının oyuncu para ediyorken, oyuncuyu satması gerekiyor. İstanbul takımlarında altı yedi ay oynamadan oyuncu durabiliyor, ama Ordu'da kalmıyor. Bunun için oyuncuya belli paraları ödeyebilmeliyiz. Gosso'ya yurtdışından teklifler var. Biz yurtiçinden de teklifler bekliyorduk ama daha çok yurtdışından geldi. Hocamızı da yurtdışından istediler; ama onu bırakmayacağız. İsim vereyim Olimpiakos onu istedi" yanıtını verdi.

 

“ARSENAL, ORDU'DA SPOR OKULU KURACAK”

Arsenal ile anlaşma yaptıklarını söyleyen Türkmen, "Barcelona'nın altyapı sistemini kuran şirketle konuştuk. Beş kişilik bir uzmandan brifing aldık. Daha sonra Arsenal kulübü bizi buldu. Dünyada altı merkezleri var, yedinciyi Ordu'ya kurmak istiyorlar. Gelip seçmeleri kendileri yapacaklar, hocaları kendileri seçecekler. Dört ayda bir kontrol edecekler. Bazı futbolcuları sattığımızda satıştan pay alacaklar. Biz altyapıya önem vermek istiyoruz. Anadolu takımlarını altyapı kurtarabilir. Kıt imkanlarla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. UEFA'nın yeni kriterleri bizi zorlayacak. Kulüpler disipline edilmeli. Biz 40 milyon Euro'luk kadroyla, 400 milyon Euro'luk takımlarla yarışmak zorundayız. Ancak UEFA kriterleri, bu makası azaltacak" diye konuştu.

 

YENİ STAT YOLDA

Orduspor için yeni stat yapacaklarını vurgulayan Türkmen, "Kapasiteyi 25 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Amacımız, burada insanların ailece maç izlemelerini sağlamak. Öğrenciler için de ayrı bir tribün yapacaklarını söyleyen Türkmen, "Her maç öncesi okullardan belirli sayıdaki öğrenciye ücretsiz maç izleme fırsatı vereceğiz. Bunun için de liselerle işbirliği yapacağız" dedi.

 

“5 YIL İÇİNDE ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ”

Hedeflerinin beş yıl süre içerisinde lig şampiyonluğu olduğunu dile getiren Türkmen, "Hedefimiz 5 yıllık süre içerisinde şampiyonluktur. Brezilya'da 1. Lig'de 20 takım var, 17'si şampiyon olmuş. Türkiye'de de böyle bir tablonun ortaya çıkmasını istiyorum. Şu anda biz başkasının 3 milyon verip getirdiği oyuncuyu 500 bin Euro'ya getirmeye çalışıyoruz. Gelirlerin arttırılmasıyla öyle bir tabloya ulaşabiliriz. Ancak biz 10 lirayla 100 liralık bir iş yapmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Son olarak taraftara seslenen Türkmen, "Onların desteğini istiyoruz. Bu destekle birlikte başarılar yakalamak amacımız. Destekleriyle de mor-beyaz renkleri her yerde dalgalandıracağız" ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
osman çakır 9 yıl önce
helal olsun orduya.
Szymek 9 yıl önce
Hepsi laf Orduspor seneye kümeye düşecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@