alexa metrics

banner536

Cüneyt Çakır test etmişti

 FIFA, yaşanan hakem hatalarının ardından, gol çizgisi teknolojisini Dünya Kupası'nda uygulamaya karar verdi.2012 yılının Aralık ayında Japonya'da düzenlenen Kulüpler Dünya Kupası'nda denenen sistem başarılı bir sonuç vermesinden sonra FIFA, gol çizgisi t

Spor 19.02.2013, 14:56
Cüneyt Çakır test etmişti

 

FIFA, yaşanan hakem hatalarının ardından, gol çizgisi teknolojisini Dünya Kupası'nda uygulamaya karar verdi.

2012 yılının Aralık ayında Japonya'da düzenlenen Kulüpler Dünya Kupası'nda denenen sistem başarılı bir sonuç vermesinden sonra FIFA, gol çizgisi teknolojisini 2014'te Brezilya'da gerçekleşecek olan Dünya Kupası'nda kullanma kararı aldı.  

2013 FIFA Konfederasyon Kupası ve 2014 FIFA Dünya Kupası'nda uygulamayı hayata geçirmeyi planlayan FIFA, ihalelerin ardından turnuvalarda kullanılacak olan tüm statlara sistemi kurmayı hedefliyor.

NASIL ÇALIŞIYOR?

GoalRef teknolojisi ise topa elektronik devreler yerleştirirken, kale çizgisi ve paralelindeki kale direklerine de manyetik sensörler entegre ediyor. Topun tamamen çizgiyi geçtiğini sensörler algılarsa, hakemin saatine 1 saniye içerisinde uyarı yolluyor.

CÜNEYT ÇAKIR TEST ETMİŞTİ

Gol çizgisi teknolojisi Cüneyt Çakır'ın da düdük çaldığı FIFA Kulüpler Dünya Kupası'nın ilk karşılaşması olan Sanfrecce Hiroshima - Auckland City maçında ilk kez test edildi.


Yorumlar (1)
Eye Of The Tiger 9 yıl önce
Na buraya yazıyorum. feneri stadında ayarlama yaparlar, fenerin kalesinde top ağları delse girmedi derler...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@