alexa metrics

banner560

banner572

Cumartesi Trabzon inleyecek

Trabzonspor taraftarları, Cumartesi günü düzenlenecek yürüyüş ve pazar günü oynanacak Fenerbahçe maçındaki organizasyonlarla Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Fenerbahçe'yi protesto edecek, temiz futbol ve adalet isteyecek. Bordo - mavili taraftarlar no

Spor 03.05.2012, 13:01
Cumartesi Trabzon inleyecek

Trabzonspor taraftarları, Cumartesi günü düzenlenecek yürüyüş ve pazar günü oynanacak Fenerbahçe maçındaki organizasyonlarla Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Fenerbahçe'yi protesto edecek, temiz futbol ve adalet isteyecek.

 

Bordo - mavili taraftarlar normal sezonda oynanan Fenerbahçe maçının 34. dakikasında temiz futbol adına sahaya beyaz atletlerini atmış, sonrasında çıkan olaylar nedeniyle iki maç seyircisiz oynama cezası alan Trabzonspor, sahasındaki Beşiktaş ve Galatasaray derbilerini kadın ve çocuk seyircilerinin önünde oynamıştı. 

 

Seyircisiz oynama cezası Pazar günü yapılacak Fenerbahçe maçında son bulacak olan Trabzonspor'da taraftarlar hafta sonunda TFF ve Fenerbahçe'yi protesto edecek organizasyonlara imza atmaya hazırlanıyor.

YÜRÜYÜŞ İÇİN İZİN ALINDI
Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Bekir Kodalak, Cumartesi günü saat 14.00'te Cumhuriyet Caddesi'nde başlayacak ve Meydan Parkı'ndaki basın açıklamasıyla son bulacak olan büyük bir yürüyüş düzenleyeceklerini belirterek, "Trabzonspor'un Fenerbahçe ile aynı kefeye koyulup PFDK'ya sevkedilmesi yüzünden böyle bir karar aldık. Bu yürüyüş için Emniyet ve Valilik'ten gerekli izinleri aldık.

 

Trabzon'daki tüm sivil toplum örgütlerini, tüm taraftarlarımızı yürüyüşe katılmaya ve sesimizi Türkiye'ye duyurmaya davet ediyoruz.

Trabzonspor taraftarları Cumartesi günü, uğradığı haksızlıklara karşı dik bir duruş sergilemek için toplanacak.

Yürüyüşe katılanların bordo - mavili formalar ve bayraklarının yanı sıra siyah mendiller ve flamalar da getirmesini istiyoruz" dedi.

SİYAH MENDİL VE BEYAZ ATLETLER
Kodalak, Cumartesi günü oynanacak olan Fenerbahçe maçında da geçen maçta olduğu gibi protesto hazırlıkları yaptıklarını ifade ederek, "Maçın 34. dakikasında yine temiz futbol ve adalet için beyaz atletlerimizi sahaya atacağız.

 

Tüm taraftarlarımızın da bize katılmasını, bu protestonun sınırlı kalmamasını istiyoruz. Ayrıca maçın 58. dakikasında da, TFF'nin 58'inci maddeyi değiştirmesini protesto etmek için siyah balonlar uçuracağız" diye konuştu.

YÖNETİME ÇAĞRI
Fenerbahçe yönetiminin yaptığı basın toplantısını hatırlatan ve Trabzonspor yönetiminin de aynı toplantıyı yapmasını isteyen Kodalak, "Yöneticilerimiz isterse bizim yürüyüşümüze de katılabilir, basın toplantısı yapabilir. Yönetimden bir adım bekliyoruz" dedi.


Yorumlar (29)
VARSAYOKSATRABZONSPOR 10 yıl önce
kan akıtmadıktan sonra artık bir faydası yok !
ismar 10 yıl önce
Bu yürüyüşe ve mitinge bütün Trabzon katılmalı trabzonlular trabzonun bacasız fabrikasına sahip çıkmalı yaşlı dedeler,neneler,çocuklar,esnaf,sivil toplum örgütleri,herkes ama herkes katılmalı hatta yürekleri yetiyorsa tüm siyasilerde katılmalı,aynı organizasyon İst.dada yapılmalı.
OnAir_TS 10 yıl önce
bir yürüyüs düzenliyoruz, 10 ay boyunca kac kere yaptik bunu??
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Bu yürüyüşe tüm sağduyulu Trabzonlular katılmalı! Yeter artık sesimizi duyurmalıyız!
OnAir_TS 10 yıl önce
cok büyük bir katilim olur ve büyük bir yanki uyandirir.
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Pazar günü o stadı yakacağız!!!
yavuzalkan 10 yıl önce
bakın şunu buradan iddia ediyorum ki pazar günü oynanacak maçın sahada bitmemesi adına her şeyi yapacak fenerbahçe. en büyük korkum üç beş kişiye verecekleri yüklü miktarda paralar ile onları sahaya indirip maçın iptalini sağlayıp tetikçi federasyondan hükmen kararını çıkarmak , bunuda başaracak ahlakta ve karakterde olduğunu söylemeye gerek yok allah tuzaklarını başlarına çevirsin allahtan en büyük dileğim trabzon kendine varmadan belalarını verip yok olmaları amin ..lütfen sanal alaemde bunlara beddua sayfaları oluşturalım başta fenere sonra m.ali aydınlara sonra boş tüt kafa ahlak yoksunu kendini fenere satan demirörene
hoptekts 10 yıl önce
kardeşim pazar nasıl olsa maç var, toplanalım meydanda stada kadar yürüyelim en az 20 bin kişi olur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@