banner555

Çok Yönlü: Giray Kaçar

Trabzonspor'un savunma oyuncusu Giray Kaçar, çok yönlü sportif kişiliğiyle ön plana çıkıyor.  Futbola başlamadan önce hentbol, tekvando, atletizm ve yüzme sporları yapan Giray, özellikle tekvando da kırmızı kuşak sahibi. Trabzonspor Kulübü'nün resmi inter

Spor 27.06.2012, 09:44
Çok Yönlü: Giray Kaçar

Trabzonspor'un savunma oyuncusu Giray Kaçar, çok yönlü sportif kişiliğiyle ön plana çıkıyor. 

 

Futbola başlamadan önce hentbol, tekvando, atletizm ve yüzme sporları yapan Giray, özellikle tekvando da kırmızı kuşak sahibi.

 

Trabzonspor Kulübü'nün resmi internet sayfasından, "Çok Yönlü Giray" başlığıyla yayımlanan haberde Giray ile ilgili şu bilgilere yer verildi: "Özellikle okul yıllarında hentbolda de Türkiye birinciliği bulunan başarılı sporcumuz, Kurtuluş İlköğretim Okulu’nda da kaleciyken yine aynı başarıya ulaşarak ilginç bir istatistiğe imza atıyor.

 

İlkokul seviyesinde kalecilik yaptığını ancak hiçbir zaman kaleci olarak futbola devam etmeyi düşünmediğini dile getiren Giray, “Futbolculuk anlamında o zamanlarda da son derece yetenekliydim. Önceleri orta sahanın sağında ve ortasında görev yapıyordum. Daha sonra stoper mevkiine geçiş yaptım” diye konuştu.

 

Futbolda stoperlerin kesici özelliklerinin yanı sıra topu olumlu kullanabilmelerinin de büyük önem taşıdığını kaydeden milli oyuncumuz, “Bu tanıma uyduğumu ancak daha fazla çalışmam gerektiğini biliyorum.

 

Orta sahadayken bu özelliklerim daha olumluydu ancak stoper geçince kısmi bir gerileme yaşadığım söylenebilir. Orta saha oyuncusu risk alabilir ancak özellikle defans oyuncusunun yapacağı bir hata çok pahalıya al olduğu için daha dikkatli davranması gerekiyor.

 

Bu nedenle riske girmeden de topu uzaklaştırmak istiyorsunuz. Zaman zaman hatalar olsa da bu özelliğimi çok da kötü görmüyorum” yorumunu yaptı"Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (12)
gomelali 9 yıl önce
giray kaçar 2 günde bir gazetelerde manşet haber yahu bilmeyen zannedecekki meziyetleri ve oynuyla trabzonun en iyi futbolcusu.burak bile bunun kadar haber olmuyor.nasıl nerede bağlantıları var hayret gazeteci dostları çok seviyor her gün haber yapıyorlar.giray bana göre bu yeteneklerine göre ts de oynadığı için şükretmeli ben 1461 trabzonda oynatmam
yussyy 9 yıl önce
bekle sen, birgün 1461 e hoca olursan vede giray sana gelip forma isterse oynatmayıverirsin olur biter herkeste kendini hoca sanıyor burda. klavyeyi eline alan futbol alimi maaşallah:))
capodicapi 9 yıl önce
İyi, kötü bu adam milii takım oyuncusu.GS. lasa bu adamı veya istese o zaman kıymete biner. Sizin gibi taraftar olmaz olsun. Neden futbolcular Trabzonda durmak istemiyor? Sizin gibiler yüzünden. Umut Bulut her sezon nerdeyese tüm maçlarda oydardı, kırmızı kartı yok, sakatlığı yoktu. Ve bu dam her sezon penaltısız 14-15 gol ortalaması ile oynardı. Adama yapmadınız küfür kalmadı.Adam şimdi kıymetli oldu. Yazıklar olsun bu zihniyete. Lütfen bu mesajı yayınlayın.
NURİ YILDIZ 9 yıl önce
sevgili okuyucular..yorum okuyanlar,yazanlar:)) gomelalinin yazdıklarına sonuna kadar destek veriyorum.. giray da ışık olsaydı, selçuk kardeşi g.s aldırırdı:)))
NURİ YILDIZ 9 yıl önce
trabzonsporun geçen yılki maçlarına bir bakın(hoca kesilenler) yenen göllerin yarıdan fazlası girayın seyirciliğinden . adam yokluğunda oynuyor işte.. milli olmasına gelince; trabzonda onun gibi topçular farozda çok var ama arkasında poflayacak birileri yok..ondan tesadüf eseri topçu olmuş bizede işkence çekmesi kalmış..
gomelali 9 yıl önce
giray bana göre ts formasını taşıyacak kapasitede deyil ağır ayağına hakim deyil her gün medyada çıkarakta antipatik oluyor bu benim görüşüm..yazık ki ts de oynayan bir çok futbolcu o formayı haketmiyor.
Ahmert 9 yıl önce
Giray'ın iyi bir defans oyuncusu olduğuna inanmıyorum!
arslaninanç 9 yıl önce
Diğer spor dallarını bilmem fakat futbolu bilmeyen iyi bir oyuncu değil.TRABZONSPORumuz için acı verici bir gerçek...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@