CHP'den 'La Oğlum Bas Git' çıkışı

 CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu'nda bazı kanunlarda değişiklik getiren "Torba Teklif"in görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, bazı ilçelerdeki adliyelerin kapatılmasına tepki göstererek, "Bu kararlarla sadece adliye"CHP Malatya

Spor 28.06.2012, 09:50
CHP'den 'La Oğlum Bas Git' çıkışı

 

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu'nda bazı kanunlarda değişiklik getiren "Torba Teklif"in görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, bazı ilçelerdeki adliyelerin kapatılmasına tepki göstererek, "Bu kararlarla sadece adliye"

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu'nda bazı kanunlarda değişiklik getiren "Torba Teklif"in görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, bazı ilçelerdeki adliyelerin kapatılmasına tepki göstererek, "Bu kararlarla sadece adliye kapatılmıyor. Bu kararlarla adliyelerin kapatılmasıyla beraber ekonomi yok ediliyor. Oradaki insanlar açlık sınırıyla karşı karşıya bırakılıyor. Bu düzen değişir, bu devran döner. Lütfen bu kararı bir kez daha gözden geçirin. Siz eğer bunu yapmazsanız birileri gelip size 'la oğlum bas git' der" dedi.

MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, 'Torba Teklif"in 1. maddesi üzerinde verilen önergeye ilişkin yaptığı konuşmada, Denizli'deki bazı ilçelerin adliyelerinin kapandığını belirterek, "60-70 yaşındaki insanlar ilçeler arasında nasıl yolculuk yapacak. Bu kırmızı plaka talebi ne hale düşürüyor bizi halkın gözünde. Kırmızı plaka düşkününe çıkacak adımız. Gelin şu adliye meselemizi çözelim" diye konuştu.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç de, verdiği önerge üzerinde söz alarak, AK Parti milletvekillerine hitaben, "Ülkeyi itibarsızlaştırdınız" diye seslendi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Genç'in ardından "sataşma" gerekçesiyle söz alarak, "Burada itibarı olmayan insanların itibardan bahsetmesi son derece yanlıştır" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin AK Parti hükümetleriyle elde ettiği itibarın önceki hükümetler dönemindeki itibar seviyesiyle kıyaslanamayacağını kaydeden Aydın, "Dünyanın gündemini Türkiye belirliyor artık. IMF'ye 5 milyar dolar yardım eden bir ülkeyiz artık" diye konuştu.

Kamer Genç de tekrar "sataşma" gerekçesiyle söz alarak, "Bu devletin organlarının büyük olması bana gurur verir ama bu devleti yönetenler ülkeyi itibarsızlaştırıyorsa bunların haysiyet fukarası hallerini yüzlerine vurmak benim görevimdir. Uçak düşürüldükten sonra bunun gereğini yapmayan itibarlı mıdır? Biz nerede IMF'ye para vermişiz, yalan söylüyor" diye konuştu.

"LA OĞLUM BAS GİT"

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da önerge üzerinde yaptığı konuşmada, Türkiye'de 146 adliyenin kapatıldığını belirterek, daha sonra alınan bir kararla 44 ilçedeki adliyelerin kapatılmasının iptal edildiğini söyledi. Bunlar arasında Erzincan'ın bazı ilçelerinin bulunduğunu anlatan Ağbaba, "Ulaştırma Bakanı bastırdı, bu ilçelerle ilgili karar geri alındı" dedi. İşin içine bölge, il ve çeşitli ayrımlar girdiği için bu ilçelerde tekrar adliyelerin açıldığını öne süren Ağbaba, "Bu kararlarla sadece adliye kapatılmıyor. Bu kararlarla adliyelerin kapatılmasıyla beraber ekonomi yok ediliyor. Oradaki insanlar açlık sınırıyla karşı karşıya bırakılıyor. Bu düzen değişir, bu devran döner. Lütfen bu kararı bir kez daha gözden geçirin. Siz eğer bunu yapmazsanız birileri gelip size 'la oğlum bas git' der" şeklinde konuştu.

Ağbaba, konuşmasını yaptıktan sonra üzerinde "la oğlum bas git" yazan kağıdı kürsüdeki mikrofona geçirdi. AK Parti'li milletvekillerinin tepki gösterdiği kağıdı alan kavas, Başkanlık Divanı'na bıraktı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
builder 9 yıl önce
israil marmara gemisini bastı sesin çıkmadı. abd askerinin başına çuval geçirdi sesin çıkmadı. suriyede uçağın düştü sesin çıkmadı(milli hükümet olsaydın o uçak düşmezdi). türkiyedeki itibara bak yaa! ülke içinde ise adaletten bahsedenler şikeyi meşru hale getirdi kul hakkı yedi ama hala daha konuşup duruyorlar. yazık ya valla yazık.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@