'Büyük mücadele vereceğiz'

PTT 1. Lig'de dün sahasında Torku Konyaspor'u 3-0 mağlup ederek ilk 2 haftayı 6 puan ile lider kapatan 1461 Trabzon'un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, bu yıl ligde kalmak için büyük mücadele vereceklerini, ilk 2 maçta aldıkları 6 puanın bu doğrultud

'Büyük mücadele vereceğiz'
banner432

PTT 1. Lig'de dün sahasında Torku Konyaspor'u 3-0 mağlup ederek ilk 2 haftayı 6 puan ile lider kapatan 1461 Trabzon'un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, bu yıl ligde kalmak için büyük mücadele vereceklerini, ilk 2 maçta aldıkları 6 puanın bu doğrultuda kendileri için büyük moral olduğunu söyledi.

 

Akçay, yaptığı açıklamada, Torku Konyaspor ile zor bir maç oynadıklarını belirterek, "Bunun bilinci ile sahaya çıktık. Oyuncularımız çok istekliydi. Takım olma yolunda çok başarılı olduk. Rakibimizin kontratak oyuna izin verdi.

 

Bundan iyi faydalandığımızı düşünüyorum. Oyuncularımızı iyi koşturduk. Rakibi oldukça zorladık ve çok güçlü bir rakibe karşı kazandığımız için mutluyuz" dedi.

 

İlk 2 haftada aldıkları 6 puanın hedefledikleri puanın çok üzerinde olduğunu söyleyen Akçay, şöyle konuştu:

 

"Bu yıl ligde kalmak için büyük mücadele vereceğiz. İlk 2 maçta aldığımız 6 puan ligde kalmak için bir moral oldu. O bakımdan alınan bu puanları çok önemsiyoruz. Önümüzde Kayseri Erciyespor ile yapacağımız zorlu bir maç olacak.

 

Çok tecrübeli ve şampiyonluk hedeflemiş bir takıma karşı oynayacağız. Biz de orada gerekli zorlukları aşmaya çalışacağız."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
L.şahin
L.şahin - 7 yıl Önce

Adam 1. lige yeni çıktı yeni oyuncular takıma geldi iyide top oynuyor ama atıp tutmuyor. Ben bu takımın ilk 8 e gireceğini düşünüyorum ama hoca bu sene ligde kalmayı hedefliyor. Herşeyi sindire sindire yapıyor. Ben oynattığı oyundan memnunum. Hocada bu açıklamayı kadrosunda bazı oyuncuların tecrübesizliğinden söylüyordur çünkü bazı futbolcular iyi diğerleri sadece mücadele ediyor yetenek olarak vasatlar. ama trabzonspor akıllılık yapıp gelecekte yıldız olabilecek adayları b hocanın eline verirse bu adam bir-iki senede A takıma 5-6 oyuncu çıkarır. Hemde her yerde pres yapan yılmayan mücadele eden oyuncu çıkarır öyle koftiden değil.

cingün
cingün - 7 yıl Önce

mustafa hoca, birinci lige çıksan da, şike yaparak şu mevcut trabzonsporu kümede bıraksan..

senin 1461 takımına amatör futbolcularla oynattığın futbola bak bir de trabzonsporun oynadığı futbola baksınlar. jebrini bir dakika bile oynatmayan kafalara da baksınlar. görsünler nasıl bir futbolcu olduğunu..

yanmişik, yanmiş...bir kişi uğruna yanmişik, yanmiş...trabzonsporu da yakmişler, bizi de yakmişler üstelik de hiç değeri olmayan ve değmeyen bir angt için...

şafak
şafak - 7 yıl Önce

Bu takım bu gidişle çok büyük işler yapacak. Ama isterdim ki Salih Uçan bu takımda olsun. Geleceğin yıldız adayı iki üç oyuncu alınsaydı Mustafa hoca onları süper lig için çok rahat hazırlardı. Ama yine de 1-2 oyuncu var. İsim yazmak istemiyorum. Ama var.

yusufaydemir
yusufaydemir - 7 yıl Önce

s.akçay,sizi linyitspordan beri takip ediyoruz..sizin gittiğiniz her yerde elde ettiğiniz başarılar tesadüfi değil..sizi destekliyoruz ve sizi Trabzonspor'da görmek istiyoruz..hayat ne garip ki,sizin gibi bir antrenör değil de şenol guneş gibi bir antrenör Trabzonspor'un başında...zaten bu TYrabzonsporda ne kadar olmaması gereken adam varsa hepsi orada, olması gerekenlerse orada değil..bizi yıkan fener falan değil..liyakati omayan adamların o klübe kümelenmesi bizi bu hale getirdi..hocam sizi destekliyoruz,sizi Trabzonspoırda görmek istiyoruz..

vahapk
vahapk - 7 yıl Önce

metin diyadin,mustafa akçay,tolunay kafkas,ünal karaman...bunlar şimdiki takıma daha çok katkı sağlarlarmı? evet sağlarlar.enerjisi biten birine ne kadar tahammül edeceğiz...

banner204

banner443

banner393