vardallar

Burak'tan büyük mesaj!

Transferin gözdesi Burak Yılmaz net konuştu: "Gidersem diğerleri gibi olmaz. Gideceğim yer de Avrupa'nın en büyüğü olur"Beşiktaş derbisinden üzgün ayrılan Trabzonspor'da en çok konuşulan konulardan biri Burak Yılmaz...Milli futbolcunun performansının düşm

Spor 29.11.2011, 09:01
Burak'tan büyük mesaj!

Transferin gözdesi Burak Yılmaz net konuştu: "Gidersem diğerleri gibi olmaz. Gideceğim yer de Avrupa'nın en büyüğü olur"

Beşiktaş derbisinden üzgün ayrılan Trabzonspor'da en çok konuşulan konulardan biri Burak Yılmaz...

Milli futbolcunun performansının düşmesi ve gollerine ara vermesi üzerine, "Niye böyle oldu?" sorusunun yanıtını birinci ağızdan aldık. Başkan Sadri Şener, hem Beşiktaş maçını hem kulüplerin ekonomik sıkıntılarını hem de Burak Yılmaz'a dair özel açıklamalar yaptı.

* Öncelikle Beşiktaş maçını Trabzonspor niye kaybetti?
Önemli maçlar sonrası bu tür sonuçlar olabilir. Bu futbolcular İnter ile hem fiziksel hem ruhsal olarak önemli bir maç oynadı. Tabii ki üzgünüz. Kendi sahamızda kaybetmeyi istemezdik. Fakat bu yenilgi hiçbir şeyin sonu değil, olamaz da. Herkes moralini yüksek tutsun.

HAKEM FORMDA DA OLSA...
* Hakemler için bir görüşünüz var mı?
Konuşmak istemiyorum hakemleri. Hatalar her zaman oluyor. Formu yüksek olanda formsuz olan da yapabiliyor... Haftada bazen 3 maç oynuyoruz. Avrupa, lig.. Yani başımız dönüyor tabi... Hangi hakemin hataları var nasıl takip edelim. Hatalar hep aleyhimize çıkıyor. Üzülüyoruz.

* Burak Yılmaz çok gündemde.. Rusya'ya mı gidiyor? Performansı da düştü...Nedir son durum?
Olabilir düşebilir. Bir futbolcu her maçta gol atacak diye bir durum yok. Burak'ı çok seviyoruz, seviyorum.. Mesela Barcelona bu hafta 1-0 mağlup oldu Getafe'ye.. Messi üzülmüştür herhalde. Hem gol atamadığı için hem de kaybettikleri için. Ama sonraki maçlar var.

* Burak eleştiriliyor..
Formda olup goller attığında nasıl övgü alıyorsa performansı düşünce de eleştiri olabilir.

PLAY-OFF'UN PARASI NE?
* Rusya'dan takımlar istiyor mu? Kulübe bir teklif geldi mi?
Hayır hiçbir teklif gelmedi. Fakat şöyle bir şey var. Bana takımımızın menajeri (Caner Çuvalcıoğlu) vasıtasıyla şunu aktardı. "Ben gidersem Manchester'a, Barcelona'ya, Real Madrid'e gitmeyi isterim. Giderken de basın toplantımı yapar vedamı ederim. Gidersem bu gidiş diğerleri gibi olmaz. Kulübümün kazanmasını isterim..

* Kulüplerin ekonomik krizleri sürüyor. TFF ile finans görüşmesi ne zaman?
Her takım alacağı parayı bilmeyi istiyor. Performans miktarı sıralamaya göre hala belli değil. Play-Off'ta kimin ne alacak belli değil?

Play-off için kaynağın bulunup bulunmadığı daha belli değil.. Yani mali belirsizlik bir sıkıntı. Ona göre bütçesi var, ödemesi var takımların. Trabzonspor UEFA'dan gelen gelirle ödemelerini yapıyor. Ama diğer kulüplerin bu şansı yok.

Bu sıkıntıları Sayın Mehmet Ali Aydınlar'a anlatacağız.


Yorumlar (9)
ondercos 10 yıl önce
Burakcım yavaş gitte sorun olmasın.
omorfo 10 yıl önce
beyfendiye bak avrupanın en büyüğü sen anca rüyanda görürsün onu ve emin ol trabzondan gidersen yerin sadece bank asya olcak cristiano ronaldoya bir bak asist ve gollerine adamın attığından çok asissti var yani avrupada oynayabilmen için akım oyunu içinde gollerini atman lazım artı pres yapman oynu içinde devamlı olman gerekior ama sende bunların hiç birini yapamıyorsun dümdüz bir topcusun yani senden golcü olmaz istatistiklerine bir bak bir maçta kaç pozisyona giriyor kaç tanesini atıyorsun vuruş tekniği olarak çok zayıfsın yok yani ama sen hayal dünyandakileri gerçekleştirmek adına bu takımı basamak olarak kullanıyorun çnkü sen çok bencilsin istediğin destek ve imkanı şenol hocadan buluyorsun ve şenol hcanı hiç düşünmeden kendini ıspat etmek adına bir çok pozisyonu harcıyorsun bir bak ronaldoya benzemaya kaç gol attırmış dünya kadar asisti var sen ondan iyi bir golcü değilsin ama öyle sanıyorsun rakibin emeğini çalmakda üzrine yok olmadık yerlerde kendini yere atıyor itiraz ediyorsun biz amatör kümede top oynarken hocamız bizlere sadece şunu sölerdi bir topçu maça başladığında hakem düdüğüyle başlar hakem düdüğüyle bitirir düdük çalmadan topun peşini bırakmayın ozisyonunuzu tamamlayın derdi birde şunu söylerdi yorgun olan topcu maçta ayakları değil ağzı oynar derdi ve değişikliklerinide buna göre yapardı sen topcu değilsin yani ve emin ol trabzonspordan sonra gitceğin yer ban asya olcakdır
bombay 10 yıl önce
burak yılmaz kardeşim, sende biraz düşüş var açıkça görülüyor performansın düşer ona bişey diyemeyiz her maç aynı tempoda oynayamaz insan, ancak hırsını kaybediyorsun gözlerinde o hırsı göremiyoruz. futbolda klasik bir söz vardır, kötü oynarsınız ancak kötü koşamazsınız... Sivas maçıyla çıkışa geçeciğini umuyor başarılarılarının devamını diliyorum.
ismar 10 yıl önce
Nasıl bir taraftarsınız hayalleri olmayan insan başarıya ulaşamaz,Atatürkün en büyük hayalim Antakya meselesidir dediği hayalini gerçekleştirmiştir,bırakın BURAK ta hayal etsin ne var bunda İst.taraftarları kendi oyuncularını yere göğe sığrıramıyor biz yerin dibine gömüyoruz ayıptır.
kutsaltopraklar 10 yıl önce
Avrupanın en büyüğüne gideceksen dünyanın en büyüğünden gittiğini unutmadan git. 20-25milyon euro veren alsın. Şampiyonlar liginde hiç gol atmadın. Son maça sakladın golleri inşallah. 3 gol birden atarsın inşallah.
ralata 10 yıl önce
aklımda hep soru işaretleri var burak ile ilgili burak belki kırslı olabilir ama hırs seni nereye kadar götürecek. ben umutu kaçırdığı goller yüzünden değil de olmaz zamanda kaçırdığıiçin eleştiriyordum aynı şeyleri burakta da görüyorum sen beşiktaş maçında net golü atamazsan sonra atmışsın pek de önemi kalmıyor
YADELLERDEN 10 yıl önce
Tabi ki hedeflerin olacak Burak..Ancak çok erken daha.En iyisi elindeki işi önce bir olgunlaştır.Dost düşman herkese kendini ispatla.Hakettiğinde sana para verecek olanlar sıraya girecektir.İstediğne gidersin.Ama önce şu LİLLE maçını bie halledin,ekip olarak...Avrupa orada duruyor,kaçmadı ya...
ondercos 10 yıl önce
ilk yorumumu beğenmemişsinizde tek bir sorum var. Hangi büyük kulüp pozisyonu itiraz etmek için bırakan bir futbolcuya talip olur?.1 kişi cevap versin bana
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@