Burak Yılmaz zirveye adını yazdırdı

Trabzonspor'un en parlak yıldızı Burak Yılmaz, transfermarkt.de'nin dünya çapında yaptığı çalışma paralelinde gol-maç ortalaması bazında Messi ve Ronaldo'yu da geride bırakıp zirveye adını yazdırdı.Son dönemlerde yakaladığı müthiş çıkışla Trabzonspor’un e

Spor 26.11.2011, 09:02
Burak Yılmaz zirveye adını yazdırdı

Trabzonspor'un en parlak yıldızı Burak Yılmaz, transfermarkt.de'nin dünya çapında yaptığı çalışma paralelinde gol-maç ortalaması bazında Messi ve Ronaldo'yu da geride bırakıp zirveye adını yazdırdı.

Son dönemlerde yakaladığı müthiş çıkışla Trabzonspor’un en parlak yıldızı haline gelen Burak Yılmaz, adını Avrupa’da da her platformda duyuruyor. Şu ana kadar Süper Lig’de 13 gole ulaşan ve Bordo-Mavililer’in tüm hücum yükünü sırtlayan milli futbolcu, Avrupa’nın önde gelen futbol sitelerinden biri olan ‘transfermarkt.de’ tarafından yapılan araştırmada zirveye adını yazdırdı. Site, tüm dünya liglerinde maç-gol ortalamasını baz aldı ve 9 maçta 13 gol atıp 1.44’lük bir orana ulaşan Burak Yılmaz, Messi, Cristiano Ronaldo, Edin Dzeko ve Mario Gomez gibi önemli isimleri geride bıraktı. Haberde Trabzonspor’lu oyuncudan övgü dolu sözlerle bahsedildi.


Yorumlar (2)
isakarsu 10 yıl önce
TS maçlarında bayağı etkiliymiş.. eski maçları izledimde.. bu maçda 2 gol bekliyoruz.. göster kendini...
cingün 10 yıl önce
devamlı karşı takımlarca markaja alınan burak tek forvet oynayamaz. ilerde tek başına mücadele edemez.

forvet ikilenmeli, hatta üçlenmeli. orta saha da çoğalmalı. hücum ve savunma birlikte yapılmalı, tabii bunu yapmak için de nefes olmalı. boş boş koşmanın da hiç bir anlamı yoktur. zeka çalışmalı. önce top koşturulmalı..kimse toptan süratli değildir..

akılın karışmadığı futbol futbol değildir. futbol bir zeka oyunudur. birbirinin hatasını kapatmak, yardımlaşma oyunudur. rakip takımlara diyagonal savunma yapılmalıdır. boş alan bırakılmamalıdır.

vitek tezelden sahalara döndürülmelidir. prozetler bence kazanılmalıdır. harcanan futbolcuları bırakıp da ümit vermeyenlere prim tanınmamalıdır.

ve takımın kondüsyonu da çok mükemmel olmalıdır.

çok mu şey istiyoruz sizlerden. holding sahipleri her birinizin kazandığı para kadar kazanamıyor.

siz ne yapıyorsunuz. içi hava dolu topa vuruyorsunuz.

değerini bilin mesleğinizin ve futbolu bırakana kadar da kendinize iyi bakın.

geçtiğimiz hafta, brezilyada bir lig maçını seyrediyorum. takımların isimlerini unuttum. bu takımların birisinde bir canavar futbolcu gözüme ilişti, ilerde o ortada o geride o, süper bir tekniği de var. kim bu diye düşünürken, sırtında cafu ismin görmem mi. yav bu adam futbolu bırakmamışmıydı dedim kendi kendime. en aşağı 37 yaşında var ve bir delikanlıdan farkı yok.

işte böyle futbolcuları örnek alın kendinize..

Burak da genç yaşına rağmen tam bir profesyonel gibi mesleğine saygı duyuyor. kendine bakıyor. diğer genç futbolcuların da burak'ı örnek almaları şarttır.

hangi meslekte bu kadar para kazanılıyor. 15 yıl futbol oynarsanız çok iyi para kazanırsınız. akıllı yatırımlar yaparsınız. futbolu bıraktıktan sonra mesleğiniz öyle bir meslek ki, kiminiz t.direktör olursunuz, kiminiz tv yorumcusu ve gene para kazanmağa devam edersiniz. ama önce saygınlık kazanmanız lazım. bakın sergen, dans yarışmaları gibi yarışmalarda bile futbol yorumculuğunun yanında işi götürüyor. akıllı olun akıllı. sonra kimse yüzünüze bakmaz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@