Bulak, Avcı'yı topa tuttu

Trabzonspor Genel Menejeri Giray Bulak Milli Takımlar teknik sorumlusu Abdullah Avcı'ya adeta ders verdi 'Tolga, Türkiye'nin en kalecisi, Onur da Avrupa'nın en iyi 10 kalecisi arasında' bulunduğunu iddia eden Trabzonspor Genel Menejeri Giray Bulak, şu açı

Spor 06.10.2012, 15:59
Bulak, Avcı'yı topa tuttu

Trabzonspor Genel Menejeri Giray Bulak Milli Takımlar teknik sorumlusu Abdullah Avcı'ya adeta ders verdi

 'Tolga, Türkiye'nin en kalecisi, Onur da Avrupa'nın en iyi 10 kalecisi arasında' bulunduğunu iddia eden Trabzonspor Genel Menejeri Giray Bulak, şu açıklamaları yaptı;

'MİLLİ TAKIM OYUNCULARI OYNAYANLARDAN SEÇİLMELİ'

"Milli takımlarda Trabzonsporlu oyuncuların bulunmasını ben de istiyorum tabii. 8 Galatasaray, 8 Fenerbahçeli, 7 Galatasaray ya da 7 Fenerbahçeli gibi bir oran mı var! İstanbul takımlarından süre almayan, kadroya giremeyen oyuncuların milli takıma seçilmeleri gelenek haline geldi. Maç kondinasyonu yüksek, temposu ve devamlılığı olan oyuncuların alınması gerek."

'ONUR ŞİMDİ OYNAMAYACAKSA NE ZAMAN OYNAYACAK'

"Kadro seçimi bana göre doğru değil. Onur milli takımda bugün oynamayacaksa ne zaman oynayacak! Volkan ve Mert alındı milli takıma. Volkan sakatken Tolga oynuyordu. Her zaman söylüyorum; Tolga Türkiye’deki en iyi kaleci. Onur ise Avrupa’daki en iyi on kaleciden biri. İkisi de çok üst düzey kaleci.

En azından Onur’un milli takımda olması ve oynaması normaldi diye düşünüyorum. Futbolcular bu tercihlerden etkilenir ama biz bunu sorun yapmayacağız. Önümüzdeki dönemlerde birkaç oyuncumuz olacak. Soner, Giray ve Yasin önümüzdeki dönemde bu milli takımda yer bulacak."

'JANKO ÇIKIŞA GEÇECEK'

"Janko sezon hazırlık döneminde eski takımıyla antrenmana çıkmadı. Devamlılık ve dayanıklılıkta problemi var. Hazır olmayan bir oyuncuyu aldık. Kalitesi, kariyeri, bireysel, taktiksel özellikleri ve milli takımda oynuyor olması önemliydi. Önümüzdeki günlerde takıma büyük katkı sağlayacak."

'MİLLİ MAÇ ARASI TOPARLANACAĞIZ'

"Kadroda çok değişim oldu. Hep aynı oyunculara yük binince sakatlık oluyor ve bu sakatlık uzuyor. Türk oyuncu, yabancı oyuncu ortalamasını çok fazla tutturamadık. Şanssızlıklar yaşadık. Milli takım arası Giray, Colman ve Soner gibi sakatlığı olan oyuncularla, takıma hazır gelmeyen Emerson ve Bamba gibi oyuncuların hazırlanması için fırsat olacak

Yorumlar (4)
berat aksoy 8 yıl önce
ADALETTEN DÜRÜSTLÜKTEN YOKSUN İNSANLAR BÖYLEDİR İŞTE
YALNIZ KURT TS 8 yıl önce
Sn.Giray Bulak ne yapalim duzen boyle bu topraklarda herzaman kendini guclu sanan medya gucu para gucu arkasi olan eyyamci cikarcilar kazanmistir.Ben herzaman soylemisimdir bu F.F.F'nin basina Sn.Mehmet Atalay gelmedigi muddet bu F.F.F'deki asalaklar temizlenmedigi muddet Turk futbolunda adalet saglanmaz Sn.Mehmet Atalay'i destekleyin TS camiasi olarak arkasinda durun birakin kisisel hesaplasmayi bizim disimizdakilere adam degiller derken kendimizede laf soyletmiyelim.Yoksa TS'u daha cok itibarsizlastirirlar Trabzonspor camiasindaki degerler bir birlerine ilk okul doneminden yok bana silgi vermedi sunu dedi diye daha hala kuskun olanlari biliyorum bu mantik bizi ileriye goturmez geriletir lutfen birlik olun birlikten kuvvet dogar.
adil türk 8 yıl önce
Şenol hoca son 10-15 dakikalarda oyuna alıyor.Adamı futboldan soğutmayalım.
nuri çakır 8 yıl önce
evet sorun jankn da değık sende burak.trabzonspor hazır olmayan oyuncu alırmı.hazır lig bıtıncemı olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@