Bugün gözler Aydınlar'da

Geçen hafta Ankara’daki genel kurulda şike ve teşvik eylemlerine öngörülen cezaları düzenleyen önergenin reddedilmesinin ardından sert bir konuşma yaparak istifa sinyali veren Futbol Federasyonu Başkanı bugünkü yönetim toplantısında kararını açıklayacak.F

Spor 30.01.2012, 08:46
Bugün gözler Aydınlar'da

Geçen hafta Ankara’daki genel kurulda şike ve teşvik eylemlerine öngörülen cezaları düzenleyen önergenin reddedilmesinin ardından sert bir konuşma yaparak istifa sinyali veren Futbol Federasyonu Başkanı bugünkü yönetim toplantısında kararını açıklayacak.

Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın bugün yapılacak yönetim toplantısından sonra istifa edebileceği öğrenildi.

Aydınlar ve ekibinin görevi bırakmasından sonra en geç bir ay içerisinde Futbol Federasyonu olağanüstü toplantıya çağrılacak ve yeni yönetim belirlenecek.

Geçen hafta Ankara’daki genel kurulda şike ve teşvik eylemlerine öngörülen cezaları düzenleyen önergenin reddedilmesinin ardından sert bir konuşma yaparak istifa sinyali veren Aydınlar’ın bugün açıklayacağı karardan sonra süreci birinci başkan vekili Göksel Gümüşdağ’ın tamamlayacağı bildirildi.

Daha önce 3 Şubat olarak belirlenen rutin yönetim toplantısını bugüne alan Aydınlar’ın, “Son genel kurulda yaşananları gördükten sonra boşuna çabaladığımızı anladım. Biz Türk Futbolu yaşadığı kaostan kurtulsun diye çalışıyoruz. Ancak bazıları tam tersi bir tavır sergiliyor. Bıktım artık” şeklinde konuştuğu belirtildi.

Yönetimde yer alan isimlerin önemli bir bölümünün de Federasyon Başkanı gibi düşündüğü kaydedilirken, şike soruşturması sürecinde atkif rol oynayan diğer başkan vekili Lütfi Arıboğan’ın da Aydınlar ile birlikte hareket edeceği ileri sürüldü.

Kaos kapıda
Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun istifası halinde sıkıntılı günler geçiren Türk Futbolu yeni bir kaosla karşı karşıya kalacak.

Yeni seçilecek başkan ve yönetim devam eden şike ve teşvik incelemesini sonuçlandırmak ve öngörülen cezaları uygulamak zorunda kalacak.

Geçen hafta yapılan genel kurulda 58. maddenin değiştirilmemesi yönünde çıkan kararın ardından yeni seçilecek yönetim şike, teşvik ve bu eylemlere teşebbüs eden takımlara küme düşürme cezası verecek.

Yorumlar (14)
k.alemdar 9 yıl önce
aydinlarin bugün göreve devam karari haricindeki tüm kararlar futbolu bitirme noktasina getirecektir, fb-bjk-aydinlarin bu orta oyununu desifre etmek zor degil, süreci uzatip sivil yargi sonucu beklenmek istenmektedir. 15 nisana kadar karar verilmezse uefa türkiyeyi yakacaktir, zaten cezayi yedik bari yargiyi bekleyelim deyip emellerine ulasacaklardir. sadri baskanim bu oyunu yemeyeli, haber61 sizede büyük görev düsüyor bu konuda.
Eye Of The Tiger 9 yıl önce
Her şeyin içine edip sınra da kaçamazsın arkadaşım.Nasıl ortalığı dağıttınsa öyle topla.Gerekli cezaları ver ondan sonra defol git nereye gidiyosan...
k.alemdar 9 yıl önce
ligde kalacagi belli olmayan bir takim nasil olurda 4 sene icin maaliyeti 25 milyon eur olan bir transfer yapabilir, olaylar saptiriliyor, is sulandiriliyor, gündem degistiriliyor, ve bütün bunlar aydinlar ve fb arasinda geciyor, kimse bunlarin kavgalarini ciddiye almasin bunlar ayni gemide yer aliyorlar. 58 zaten degisecek garantisi icinde suni kavga yarattilar fenerede sen buna krasi cik dendi. ama plan bozuldugu icin simdi aydinlar istifa edip isi uzatmayi planliyor, kanma trabzon kanma türkiye.
SELIM 9 yıl önce
Birileri ortaya atlayıp hemen istifa et diyebilir oysa işin aslı bu saate kadar olayı sulandıran tek hedefi Aziz i ve FB kurtarabilmek olan Aydınlar bugün istifa ederse Türk futbolunun altına esas bombayı koymuş olacaktır. Zaten her şey aşağı yukarı netleşti şöyle; Bir kere 58. Madde uygulanması halinde sayın tüpçü ve Şikebahçe kesin olarak düşeceğinden, Avrupaya gitmeyelim zaten para pul kazandığımız yok aklanalım öyle gidelim söyleri altında yatan gerçek neden, Aziz uşağı Aydınların istifa edip kararı 3 ay sonra gibi oluşabilecek yeni yönetime bırakıp bu aralıkta da UEFA nın ceza kesmesi ile zaten caza altık mahkeme sonucunu bekleyelim düşüncesidir. Şuan ki Fb ile Aydınların meydanda dalaşmaları da oyunun bir başka parçasıdır. İşin esas düşündürücü tarafı da şu kritik süreçte 50 milyon tl maliyetli oyuncunun transferidir ki bunu garantörünü öğrenmek için kahin olmak gerekmiyor. Saygılarımla, ayaz selim
dtbay 9 yıl önce
bu adamı sevmiyorum ama inşallah istifa etmez,eğer ederse süreç uzar,birde aydınların kulupler birliğinde Trabzonspora şampiyonluk sözü verir.
k.alemdar 9 yıl önce
genel kurulda aydinlar ali koca hitaben yaptigi konusmada gecen, YUKARDA ALLAH VAR deyis sekli ve o esnadaki yüz ifadesine dikkatlice bakarsaniz zaten oyunu cözmüs olacaksiniz sayin türk milleti.
SALİHOGLU 9 yıl önce
Aydınlar o kadar kolay degil bırakıp kaçmak.Polisin savcının başlattıgı şike olayını cöz ondan sonra nereye gşidersen git. Sen uzattın bu işleri ,hala uzatıyorsun UEF TS yi şampiyonlar ligine aldıgına göre şampiyon ts dir şampiyonlugumuzu tecille ve ver artık kupayı.Bu gidişle bize kupayı vermiyecekler onun için UEF dan hakkımız olan şampiyonlugu ve kupayı istemeliyiz ,hakkımızı oradan aramalıyız . Bu federasyon görünüyorki İstanbul takımların federasyonu.Bu görmemek için aptal olmak lazım her hafta İstanbul takımları olur olmaz gollerlen 3 puanı alıyor daha dün fenerin 2 metrelik ofsaitten atılan golü veriyorlar .Daha bunlardan ne beklenir herhafta böyle , böyle spor olmasın lanet olsun artık spordan iyicene soguttular lig tv yi iptal ettirecegim.
k.alemdar 9 yıl önce
bakanimizin sarf ettigi sözler nedeniyle ortaligi yaygaraya verenler hadi simdi bu nasil bir ayar cikin anlatin bakalim, sadri baskanimin erman torogluna söylediyi bir sözü burada telafüz etmek istiyorum. EGER BU SÜRECIN SONUNDA FB CEZA ALMAZ AKLANIRSA HIC SASIRMAM, aslinda bu genel kurul olaylari tüm ciplakligi ile ortaya cikarmasina vesile olmustur, aydinlar actigi kuyuya düsmüstür.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@