7m


7m

hyundai

Bu akşam herşey belli olacak...

Gündem belli: 58. maddede değişim yapılıp yapılmaması.Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği arasındaki tarihi buluşma bugün gerçekleşiyor. TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın daveti üzerine Süper Lig'deki 18 kulübün başkanı ve bazı yöneticileri Ankara'da

Spor 13.01.2012, 08:55
Bu akşam herşey belli olacak...

Gündem belli: 58. maddede değişim yapılıp yapılmaması.

Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği arasındaki tarihi buluşma bugün gerçekleşiyor. TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın daveti üzerine Süper Lig'deki 18 kulübün başkanı ve bazı yöneticileri Ankara'daki Marriott Otel'de bir araya gelecek.

ZİRVE saat 18.00'de başlayacak. Taraflar öncelikle iki saatlik bir toplantı yapacak. Ardından yemeğe geçilecek. Gece boyu sürmesi beklenen buluşmada 'şike eylem planı' belirlenecek.

ANA GÜNDEM 58. MADDE
TARİHİ buluşmada alınacak kararlar 26 Ocak'ta yine Ankara'da yapılacak Olağanüstü Genel Kurul'a büyük ölçüde ayna tutacak. Görüşmede başkanlar ve TFF cephesi 58. madde ile ilgili görüşlerini açıkça dile getirecek.

BAKAN KILIÇ DA GELEBİLİR
BU önemli görüşmeye Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da katılması gündeme geldi. TFF tarafı davet konusunda kararsız kalırken, süreci yakından izleyen Kılıç'ın zirveye katılıp katılmayacağı bugün belli olacak.

PEKİ bu zirvede TFF ile Kulüpler Birliği üyeleri neler konuşacak?
CEVAP: 58. Madde değişmesin şikeye bir sezonluk af gelsin mi?
BU projede şu anki son durum ne?

İŞTE talimat konusunda karar mekanizmasını doğrudan etkileyen Süper Lig kulüplerinin tavırları şöyle:

ANAHTAR TRABZON & G.SARAY
KULÜPLER Birliği'nin bugün gündeme getireceği temel konu, şikeye bir defalık af getirilmesi. Soruşturmada adı geçen 7+1 kulübün ve Türk futbolunun zarar görmemesi için 2010-2011 sezonunun dondurulması.. Yani bu sezonla ilgili 'şikeye af' gelecek.

İDDİANAMEDE adı geçen kulüplerden puanlar silinecek. Buna göre de 13 maçta şike ve teşvikle suçlanan F.Bahçe, 20-25 puan silme ile cezalandırılacak. Ceza da TFF yönetim kurulu kararı çıktıktan sonra uygulanacak.

BU reçetenin kabulünde G.Saray ile Trabzonspor anahtar konumda.

AYDINLAR DEĞİŞİM İSTEMİYOR
KULÜPLER 58. madde ile görüşlerini gündeme getirdikten sonra TFF de sözü alacak. Başkan Mehmet Ali Aydınlar, ilk günden beri sürdürdüğü '58. madde değişmesin' tavrını korurken 'Kulüpler nasıl isterse, Türk futbolu bu işten nasıl az zararla kurtulacaksa biz onu yapalım' teklifini yineleyecek.

UEFA 'CEZASIZ GEÇMEYİN' DİYOR
TFF yetkilileri 'Düşme olmadan nasıl bu durumdan kurtulunur' formülünü getirecek, Kulüpler Birliği'ne karşı UEFA görüşmelerindeki sonucu da aktaracak. Buna göre gelinen noktada UEFA şu ana fikri söylüyor:

'ŞİKE şikedir. Şike cezasız geçilemez. Bu düşme olur, puan silme olur biz karışmayız. Buna Türkiye Futbol Federasyonu karar verir. Ancak kararlara karşı biz sıkıntımız varsa Avrupa kupalarına katılım konusunda bir tavrımızı koyarız'


G.SARAY Başkanı Ünal Aysal'ın toplantıya 'Şahin' olarak tanımlanan Adnan Öztürk yerine Refik Arkan'la gitmesi bekleniyor.

ADNAN Öztürk, bu gelişme üzerine yöneltilen 'Ceketinizi alıp gidecek misiniz?' şeklindeki istifa sorularına 'Ben gençken bunları çok yaptım. Artık sakin olmakta fayda var' şeklinde cevap verdi.

KiMLER GELECEK?
TRABZONSPOR: Sadri Şener

G.Saray: Ünal Aysal, Refik Arkan

F.Bahçe: Nihat Özdemir, Ali Koç

BEŞİKTAŞ: Yıldırım Demirören,Metin Keçeli
BursaSPOR: İbrahim Yazıcı
GAZİAntep: İbrahim Kızıl
GENÇLERBİRLİĞİ: İlhan Cavcav
MANİSASPOR: Kenan Yaralı
Samsun: Kazım Gürol Yılmaz
OrduSPOR: Nedim Türkmen
A.Gücü: Sidar Tunca, Mehmet Ural
BELEDİYE: Çağatay Kalkancı
ESKİŞEHİRSPOR: Halil Ünal
Antalya: Hasan Akıncıoğlu
K.Karabük: Nevzat Şahin
SİVASSPOR: Erdal Sarılar
KayserİSPOR: Recep Mamur
MERSİN İ.Y.: Ali Kahramanlı


Yorumlar (11)
zambur 10 yıl önce
Ahh bır anadolu kulubu olsaydı şimdi coktan amöterdeydi.Yalandan bunların peşinden koşmaya ,yıpranmaya gerek yok şiracı bozacı mısali.
EFSANE SUNUCU 10 yıl önce
demekki bu akşam kritik soruyla karşı karşıya kalacak trabzonspor nedir o derseniz aydınlar fenerin düşürülmemesine karşılık size şampiyonluğu verelim diyecek sizde sesinizi çıkarmayın denecek peki bizimkiler buna ne diyecek hep beraber göreceğiz her halukarda fenerin şike yaptığı sonucu ortadayken doğal sonucu beklemek bizim için en hayırlısıdır şampiyonluk kupasına karşı fenerin düşürülmemesne evet dersek bu bizim ayıbımız olur uefa her halukarda bizim arkamızda bekleyip sonucu görmek bence daha hayırlısı kimseye borcumuz yok.
seplam 10 yıl önce
Trabzon ve galatasaray da fenerin düşmemesi eksi puan cezası ile cezalanmasınıdestekledi diyor gazeteler bir defalıkaf olsun demiş inşallah yalandır yoksa 36 yıllık trabzonspordanda futboldanda kimsedende inancım kalmayacak herkese lanet olsunder adalet zenginden tarafaymış sahibi yokmuş der bu işlerden cekilirim
Arda 10 yıl önce
nedemek yani bir kereye mahsiz sikeyi kaldirin fener kurtulsun ama baska bir kulüb yapsin sike bakin nasil hemen düsürüriyorlar kesinlikle fener düsmesi gerekir
isakarsu 10 yıl önce
kupa zaten bizim.. fenerin düşmesine bahane edilemez... Ama TS başkanı dik dursun gerisi bizi ilgilendirmez...
isakarsu 10 yıl önce
Geçmişdeki Aziz başkanlığındaki tüm şampiyonlukları iptal edilsin. 2. ler şampiyon olsun.. buna evet derlerse bizde 1 yıl düşme olmasın deriz...
ademyıldız 10 yıl önce
eğerki sözünden dönersen başkan feneri kurtarma operasyonuna sende imza atarsan bu klübü terket trabzondada sakın yaşama kimse sana artık bırak trabzonsporu trabzonlu bile demez yazık edersin bu adam gibi duruşumuza ve trabzonsporluluğumuza
k.alemdar 10 yıl önce
uefa da bir kereye mahsus kodumu oturtacak, göreceksiniz bir defaya mahsus nasil oluyor diye.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@