alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Bomba ses kaydı iddiası

Fenerbahçeli yöneticiler Ali Koç ve Nihat Özdemir ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in arasında geçtiği iddia edilen ses kaydınında Demirören'e, 'Galatasaray ve Trabzonspor'u şike olaylarının içine dahil etmesini, Etik kurulu raporl

Spor 08.05.2012, 14:56
Bomba ses kaydı iddiası

Fenerbahçeli yöneticiler Ali Koç ve Nihat Özdemir ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in arasında geçtiği iddia edilen ses kaydınında Demirören'e, 'Galatasaray ve Trabzonspor'u şike olaylarının içine dahil etmesini, Etik kurulu raporlarını da kendilerinin halledeceğini, UEFA konusunda da sonra ilgileneceklerini' söyledikleri iddia ediliyor.

 

Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile 2 Fenerbahçeli yöneticinin 1.5 dakikalık ses kaydını dinlediğini açıkladı. Baransu, 'Eğer o ses kaydı ortaya çıkarsa Demirören bir dakika bile kalamaz o koltukta. Ses kaydı yayınlanırsa hem kulüpte hem de federasyonda çok ciddi değişimler olur' iddiasında bulundu.

 

Sosyal medya bu haberle çalkalanıyor... Twitter'da paylaşılan bir konu futbolseverleri hayrete düşüren bomba bir iddia dolaşıyor.

 

Fenerbahçeli yöneticiler Ali Koç ve Nihat Özdemir ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in arasında geçtiği iddia edilen ses kaydınında Galatasaray ve Trabzonspor'un şike olayına dahil edilmesinin istendiği iddia edildi.

 

Fenerbahçeli yöneticiler Ali Koç ve Nihat Özdemir'in Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Derimören ile telefonda yaptıkları görüşmelerde; Demirören'e, "Galatasaray ve Trabzonspor'u şike olaylarının içine dahil etmesini, Etik kurulu raporlarını da kendilerinin halledeceğini, UEFA konusunda da sonra ilgileneceklerini" söylediği bir ses kaydının ortalıkta dolaştığı iddia ediliyor.

Soyal medyada iddiayı ilk olarak Talip Doğan Karlıbel dile getirdi.

 

Karlıbel'den sonra söz konusu ses kayıtlarının internet ortamında yayımlanması bekleniyor. 

 

İŞTE YILDIRIM DEMİRÖREN, ALİ KOÇ ve NİHAT ÖZDEMİR ARASINDA YAPILDIĞI İDDİA EDİLEN GÖRÜŞMENİN BİR KISMI

 

İşte o konuşma:

Ali Koç (A.K) : Galatasaray ve Trabzonspor'u da işin içine kat. 

 

Yıldırım Demirören (Y.D.) : Ya nasıl katacağız?

 

A.K: Kardeşim sen yap bir şeyler! Temizleme işini kendileri düşünsünler.

 

Y.D.: UEFA'yı ne yapacağız?

 

A.K.: Onu daha sonra... İçeriyi halledelim.

 

Y.D.: Etik Kurulu raporunu ne yapacağız?

 

A.K.: Bizim kendi arkadaşlarımız var. O hallolacak.

 

Nihat Özdemir (N.D.) : "Başkanım anlaştığımız gibi, CAS davasını geri çektik. Sizden de gerekeni yapmanızı rica ederiz."

 

Y.D.: Ben gerekeni yapacağım, merak etmeyin.

 

NİHAT ÖZDEMİR : " Başkanımızda nasıl olsa haftaya CUMA günü Tahliye olacak o zaman beraber kutlarız Başkanım."

 

Yapıldığı iddia edilen SKANDAL görüşmelerin Yıldırım Demirören'in basın toplantısından 3 gün önce yapıldığı da ayrıca belirtiliyor.

 

Peki ses kaydı nasıl ele geçirildi:

Talip Doğan Karlıbel'e göre, "Yıldırım Demirören Sarhoşken unuttuğu açık avizenin çıkan görüşmeleri Demirören'in yanında bulunan bir şahıs telefonu kayıt almış. Yani anlayacağınız bu bir "ilegal dinleme değil" Demirörenin yanında olan kankalarından birinin telefonuna kayıt yaptığı bir görüşme"


Yorumlar (33)
karaoğlu 10 yıl önce
size hergün bedduaha edecem hergün ey trabzonlu bunlar allahtan bulsun bunları allah bildği gibi yapsın .Bu kadar adilik olmaz bee bukadar olmazz...Siz insanmısınız be insan mısın Bu insanlrın duyguryla nasıl oynadınz be nasıl allah cezanızı veriri inşallah...ilahi adalet birgün tecelli edecek birgün!!!!!!!!!
araklı.gen.tr 10 yıl önce
TFF bir çetenin eline bırakılırsa böyle istedikleri gibi at koştururlar işte.Hala futboldan bahsedenler bu rezillikten sonra orada kalmamalı...
basHkan 10 yıl önce
bu tüpçünün görevı kötüye kullanmaktan tutuklanması gerekmıyormu
Karakalem 10 yıl önce
Söylenildiği gibi bu ses kaydı var ise. Türkiyede futbolu değil adalet sistemini tartışmak gerekir. Bu nedir ya "körler sağırlar birbirini ağırlar" misali bir takım uygulamalarla adalet duygusunun törpülenmesidir. Güçlü olanın kazandığı bir adalet sistemini kabul etmiyorum. Adalet mülkün temelidir diyor. Çok büyük üzüntü duyuyorum. Teşekkürler.
delitay 10 yıl önce
her zaman söylüyorum mehmet baransu yaşadığı müddetce bu şike operasyonu onların istediği gibi sonuçlanmazzz
delitay 10 yıl önce
En büyük duam bu ses kaydının gerçek olması
VİVANET 10 yıl önce
Eğer trabzonun birazcık gücü varsa şimdi bu ses kaydını çıkarıp derhal uefa'ya bizzat eliyle vermelidir..bu ses kaydı bulunsun yarın şampiyonluğumuzu uefa açıklar..
byKAN 10 yıl önce
İnançlı olalım Allah'ın adaleti kusursuzdur ,inanın bunlar şikecilerin iyi günleri Azizede çıkar showlarınıda yapsınlar ama ben inanıyorum öyle bir tokat gelecek ki bir daha kalkamayacaklar...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@