Bir kulüpten daha savunma istendi

Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu, şike soruşturması kapsamında geçen sezon 2-0 yenildiği Giresunspor ile 3-0 yenildiği Orduspor maçlarıyla ilgili Diyarbakırspor'dan 15 gün içinde savunma istedi.Diyarbakırspor'un resmi internet sitesinde, geçen sezon

Spor 02.02.2012, 09:17
Bir kulüpten daha savunma istendi

Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu, şike soruşturması kapsamında geçen sezon 2-0 yenildiği Giresunspor ile 3-0 yenildiği Orduspor maçlarıyla ilgili Diyarbakırspor'dan 15 gün içinde savunma istedi.

Diyarbakırspor'un resmi internet sitesinde, geçen sezon Diyarbakır'da oynan Giresun ve Orduspor maçları ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, şike kapsamında savuna talebinde bulunulduğu belirtilerek şu açıklama yaqpıldı:

"Türkiye futbol kamuoyunu yakından ilgilendiren ve sezon başından bu yana gündemi meşgul eden şike soruşturması için kulübümüzden savunma istendi. Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu Başkan Vekili Burak Oder imzalı yazı kulübümüze ulaştı. 04.04.2011 günü oynanan Diyarbakırspor-Giresunspor ve 30.04.2011 günü oynanan Diyarbakırspor-Orduspor müsabakalarıyla ilgili olarak kulübümüzün savunma beyan vermesi istenmiştir. Bu konuyla ilgili olarak kulübümüze gelen resmi yazı ektedir."

Yorumlar (3)
selimcan 9 yıl önce
yav sizin diyarbakırla ne işiniz var. ortada büyük bir şike skandalı var ama onun hakkında hala bir karar veremediniz. neden..adamlar ikinci yarı namağluhp 49 puan almış, şikesiz nasıl almış..bundan büyük şike yaptıklarına karine mi olurmuş, üstelik de şike yaptıkları konusunda yüzlerce belge, tanık var. bırakın diyarbakır sporu işi sulandırmayın da gerçek şike yapanı haklayın....
niyazi 9 yıl önce
sanki şikesi belgeli fenere bir şey yapmışlar sıra buraya gelmiş. bu savunmanın asıl hedefi fener hayranlarına karşı dik duruş sergileyen orduspordur.onuda bu olaya dahil etmektir. her defasında bizimde adımızın geçtiğinden bahsetmeleri gibi.
selimcan 9 yıl önce
orduspor başkanı, aziz yıldırıma biat etmedi ya,

aslan federasyonumuz aklınca göz dağı veriyor.

ayıptır ayıp bu yapılanlar ayıp..

7 ay sora böyle saçma bir iddia ortaya atmak koca federasyona ve onun etik kuruluna hiç yakışıyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@