banner572

Bir Koray Aydın direndi...!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün vetosundan sonra ikinci kez Cumhurbaşkanına gönderilen şike yasasına TBMM'de Trabzon'dan MHP Milletvekili Koray Aydın'ın hayır verdiği öğrenildi.TBMM'de 40'a yakın Trabzon kökenli vekil bulunurken Trabzon'un meclise gönderdiğ

Spor 11.12.2011, 15:44
Bir Koray Aydın direndi...!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün vetosundan sonra ikinci kez Cumhurbaşkanına gönderilen şike yasasına TBMM'de Trabzon'dan MHP Milletvekili Koray Aydın'ın hayır verdiği öğrenildi.

TBMM'de 40'a yakın Trabzon kökenli vekil bulunurken Trabzon'un meclise gönderdiği 6 milletvekili içerisinde bir tek Koray Aydın yasanın geçmemesi için direnirken, AK Parti Trabzon Milletvekillerinden Aydın Bıyıklıoğlu ise çekimser oy kullandı.

TBMM'de gergin geçen oturumda kabul edilen şike yasasına AK Parti ve MHP'den birer milletvekilinin red oyu verdiği, CHP'nin ise firesiz 'evet' dediği ortaya çıktı.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün ile MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın red oyu kullandı. AK Parti Trabzon Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu çekimser oy kullanırken, oylamaya katılan 4 BDP'li vekilden hepsi red oyu kullandı. Daha önce yasaya yönelik eleştirileri seslendiren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile AK Partili milletvekilleri Şamil Tayyar, Mevlüt Akgün ve Ali Küçükaydın'ın oylamaya katılmadıkları görüldü. 

Daha önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün veto kararını haklı bulduğunu belirten Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ise 'evet' oyu verdi. Daha önce red oyu veren CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu'nun ise oylamaya katılıp katılmadığı bilinmiyor.


Yorumlar (5)
lostbumerang 10 yıl önce
sevmezdim kendisini ama demekki adam gibi adammış diğerleri ne yaptı merak ediyorum
drina k 10 yıl önce
çıkıp konuştumu..bu yasanın mimari kendi partisidir. hatta mhp aydın millet vekiliedir. gtisin hesap sorsun..mhp yede akpğ yede chp yede trabzondan artık oy yok..şikecilere evet dediğiniz gün tokatı yediniz..
colak 10 yıl önce
şimdi mi piyasaya çıktın çıkıp meclis kürsüsünde neden bağırmadıon BİZ TRABZONLUYUZ KİMSE BİZİM HAKKIMIZI YİYEMEZ DİYE? bahçeliden mi korktun?=
şafak 10 yıl önce
Yine 4 AKP birer de diğerleri alır. Bizim gibilerde boş boş çene yorar.
meliksah 10 yıl önce
akli trabzon vekilleri tayyibandan öyle bir korkuyorlar ki bir de işin ilginci aydın bıyıklıoğlu fatullah gülenin bölge temsilcisi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@