banner572

"Bir an önce sonuçlandırılsın"

Kulüpler Birliği Vakfı, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Yasa'da yapılması düşünülen değişikliklerin bir an önce sonuçlandırılması talebinde bulundu.Kulüpler Birliği Vakfı, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Yasa'da yapılması d

Spor 01.12.2011, 11:20

Kulüpler Birliği Vakfı, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Yasa'da yapılması düşünülen değişikliklerin bir an önce sonuçlandırılması talebinde bulundu.

Kulüpler Birliği Vakfı, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Yasa'da yapılması düşünülen değişikliklerin bir an önce sonuçlandırılmasını istedi.

Vakıf başkanı Yıldırım Demirören imzasıyla yayınlanan deklarasyonda, "Kendi platformunun tüm paydaşları tarafından mutlak mutabakat içerisinde olan ve TBMM çatısı altındaki siyasi partilerimizin ortak desteği ile onay bekleyen bu hayati düzenlemenin bir an evvel sonuçlandırılması ile ilgili ortak görüşümüzü arz ederiz" denildi.

Kulüpler Birliği Vakfı'nın deklarasyonunda şu ifadelere yer verildi:

"Süper Lig'in 18 kulübünün mutabakatı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 4 siyasi parti grup başkan vekillerinin ortak imzalarıyla kanun teklifi olarak sunulan Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Yasa'da değişiklik yapılması ihtiyacı aşağıdaki sebeplerden ötürü önem taşımaktadır:


1- Yasa, 12 Haziran seçimlerinden önce ve UEFA normlarına uygun olmayan bir yapıda çıkarılmış ve yeni düzenlemeyle kalıcı ve sağlıklı formasyonuna kavuşmuştur. Sunulduğu son haliyle tüm paydaşların kesin desteğini taşımaktadır.

2- Mevcut halinin sakıncaları Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç, Adalet Bakanımız Sayın Sadullah Ergin ve Başbakan Yardımcımız Sayın Bekir Bozdağ tarafından, henüz gündemde şike soruşturması ile ilgili hiçbir gelişme yokken, hiçbir kulüp ya da yöneticisi hakkında bir iddia ortaya atılmamışken, tamamen hukuksal bir platformda tartışılmış ve iyileştirme ihtiyaçları dile getirilmiştir. Düzenlemeler, esas itibariyle bu kaygıları giderici niteliktedir.

3- Adalet Komisyonu'nda 9 ay bekleyen ve tek bir itiraza dahi maruz kalmayan bu yasanın yeni düzenlemesi, tüm paydaşların ve siyasi partilerin mutlak mutabakatı ile sunulduğuna göre, kalıcı ve herkes tarafından titizlikle sadık kalınan bir yasa metni olacaktır.
Türk futbolunun marka değeri, bizler için en az UEFA Şampiyonlar Ligi marka değeri kadar kıymetlidir. Kendi platformunun tüm paydaşları tarafından mutlak mutabakat içerisinde olan ve TBMM çatısı altındaki siyasi partilerimizin ortak desteği ile onay bekleyen bu hayati düzenlemenin bir an evvel sonuçlandırılması ile ilgili ortak görüşümüzü arz ederiz."

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM'den çıkan ve onay için kendisine sunulan futbolda şike cezalarında indirim yapılmasını öngören yasayla ilgili rahatsızlığının bulunduğunu belirterek, "Açıkçası bu yasa ile ilgili rahatsızlığım var. Çünkü altı ay önce çıkmış olan bir yasanın daha düzgün çıkması gerekirdi" demişti. Yasanın ilk uygulanacağı dönemde değişikliğe uğramasının, yasanın dikkatli bir şekilde incelenmesini gerekliliğini gösterdiğini belirten Gül, "Bunun için inceleniyor" ifadelerini kullanmıştı.


Yorumlar (13)
harbits 10 yıl önce
demek 18 takımın mutabakatıyla vay bee bu duzenın bır parcası olmus trabzonsporum!!!
şafak 10 yıl önce
Bu yasa c.c. meclisten geçerken itiraz etmeyenler, yasa imzaya gittiğinde ötmeye başladılar. Tüpçü şimdi Cumhurbaşkanlığını sıkıştırmaya başladı. 18 takımda şike yasasının çıkmasını bekliyormuş yuh olsun hepsine. Demek ki hepsişikeci.
Bizeheryertrabzonbruksel 10 yıl önce
Demirören gerçekten rezil bir insan, sporda ergenekonun yeni avukati. Allah ..........
dtbay 10 yıl önce
Adam sana tapelerde geçen kayıtlara göre .......un Tüp Kafalı gene ortalığı karıştırmış demiş,sen bir an önce onu kurtarmaya bakıyorsun.Hakikatten tüp kafalıymışsın.Yazıkkı Trabzon eniştesisin
kutsaltopraklar 10 yıl önce
Kulüpler birliğinin ne haddine cumhurbaşkanına baskı yapmak. Ama bu densizliği yapma cesaretini onlara da TBMM de geçen kanun verdi.
kutsaltopraklar 10 yıl önce
Kulüpler birliğinin ne haddine cumhurbaşkanına baskı yapmak. Ama bu densizliği yapma cesaretini onlara da TBMM de geçen kanun verdi.
k.alemdar 10 yıl önce
18 kulüp baskani siz kendinizi ne zannediyorsunuz, akil almaz bir hareket icindesiniz, ahlak denen birsey kalmamis, gözünüzü para bürümüs, cesaretinize ise hayran kalmamak elde degil, birileri size tokat gibi cevap vermesi gerekiyor elbette verirler merak etmeyin. yaziklar olsun size hicbirinizi görmek istemiyoruz spor platformunda, cünkü yakismiyorsunuz o makamlara.
YADELLERDEN 10 yıl önce
Şikeden rahatsızlık duymayanlar,''bir an önce''diyerek,akıllarınca baskı koyuyorlar.Nedir,ne oluyor,bu telaşın sebebi ne ki?Yasa değişmeyince kıyamet kopmayacak,birileri(!)hesap ödeyecek,Metris dolu kalacak.Olacağı bu...Size ne ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@