alexa metrics

banner536

banner572

Beşiktaş Kulübü'ne UEFA şoku

Beşiktaş Kulübü'ne, yaklaşık 2 hafta önce UEFA Disiplin Müfettişi'nin raporu doğrultusunda soruşturma başlatılmıştı. Raporda, siyah beyazlı kulübün bir önceki sezon için aldığı UEFA lisansının yükümlülüklerini yerine getirmek için yaptığı bazı mali işleml

Spor 18.05.2012, 10:49
Beşiktaş Kulübü'ne UEFA şoku

Beşiktaş Kulübü'ne, yaklaşık 2 hafta önce UEFA Disiplin Müfettişi'nin raporu doğrultusunda soruşturma başlatılmıştı.

 

Raporda, siyah beyazlı kulübün bir önceki sezon için aldığı UEFA lisansının yükümlülüklerini yerine getirmek için yaptığı bazı mali işlemlerin hatalı olduğu belirtilmişti.

 

Başkan Fikret Orman, konuyla ilgili olarak UEFA'nın Nyon'daki merkezine giderek kulübün savunmasını bizzat sunmuştu. Beşiktaş Kulübü'ne 1 yıl Avrupa kupalarından men ve 300 bin Euro para cezası öngörülürken, UEFA 500 bin Euro para cezası vermişti.

 

Ancak bugün siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya göre, Beşiktaş hakkındaki raporu hazırlayan UEFA Disiplin Müfettişi, bu kararı temyize taşıdı. Yaşanan bu gelişmenin ardından Beşiktaş'ın konuyla ilgili soruşturması yeniden açılabilir.

 

Bu arada Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş'den, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen yazı şu şekilde:

"UEFA Disiplin Müfettişi, UEFA Disiplin Komitesinin Şirketimiz hakkındaki 01.05.2012 tarihli kararını temyiz etmiştir."


Yorumlar (4)
OnAir_TS 10 yıl önce
tüpcüye dava acmadan bu borclarin altindan kalkamazsiniz, kulübünüzü ne hallere düsürdü, daha neyi bekliyorsunuz.
Sıktın.Artık.onairts 10 yıl önce
Bjk avrupaya gitmelidir.
adamınbiri 10 yıl önce
Bütün istanbul takımları beter olsun...
ali ihsan. 10 yıl önce
Yazıda "bazı mali işlemlerin hatalı olduğu belirtildi" deniyor.Aslında söylenmek istenen evrakta sahtecilik veya yalan beyanda bulunmak gibi bir suç olduğu...Bu yüzden olsa gerek verilen cezayı az bulup daha da arttıracaklar. Demek ki tüpcünün işi gücü dalavera...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@