banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Bakın şu Aziz Yıldırım'a

 Aziz Yıldırım Metris'teyken bedelli askerlik yapmışFB Kulübü Başkanı Yıldırım'ın 21 Mart 2012'de cezaevindeyken bedelli askerlikten faydalandığı ortaya çıktı. Yıldırım 21 Mart 2012'de futbolcular Volkan Demirel, Selçuk Şahin ve Egemen Korkmaz'la birlikte

Spor 04.11.2012, 15:13
Bakın şu Aziz Yıldırım'a

 

Aziz Yıldırım Metris'teyken bedelli askerlik yapmış

FB Kulübü Başkanı Yıldırım'ın 21 Mart 2012'de cezaevindeyken bedelli askerlikten faydalandığı ortaya çıktı. 

Yıldırım 21 Mart 2012'de futbolcular Volkan Demirel, Selçuk Şahin ve Egemen Korkmaz'la birlikte bedelli askerlikten faydalandı. Yıldırım, Metris cezaevindeyken 30 bin TL ödeyerek bedelli askerlik yatı.

BARANSU VE YILDIRIM ARASINDAKİ SAHTE ÇÜRÜK RAPORU POLEMİĞİ

Taraf muhabiri Mehmet Baransu, Aziz Yıldırım'ın sahte çürük raporuyla askerlikten yırtmaya çalıştığına yönelik iddiaları dillendiren son isimdi. Baransu ve şike yaptığı gerekçesi ile 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım arasında çürük polemiği yaşanmıştı. Baransu tartışma sonunda Aziz Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

8 Ekim 2012'de İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı'ya dilekçe veren Mehmet Baransu, Yıldırım hakkında 'resmi evrakta sahtecilik', 'askerlik kanuna muhalefet', 'rüşvet' suçlarında kamu davası açılarak, cezalandırılmasını istemişti.

BARANSU: ŞEHİT AİLELERİNİN YÜZÜNE NASIL BAKACAK

Aziz Yıldırım'ın bedelli askerlik yaptığına ilişkin belgenin ortaya çıkması üzerine değerlendirmelerde bulunan Mehmet Baransu, 'Yıldırım'ın bedelli askerlik yapmasına hiç şaşırmadım. Bize de bu yönde duyumlar geliyordu ancak belge olarak bize ulaşmış bir şey yoktu. Madem çürük raporu vardı neden bedelli askerlik yaptı? Her şey şimdi çok net bir şekilde ortaya çıkıyor. Şehit ailelerinin yüzlerine nasıl bakacak. Aziz Yıldırım her şeyi yapabilir. Şike yapan, teşvik primi veren, evrakta sahtecilik yapan insandan her şeyi beklerim. Bunun hesabını esasında Yaşar Büyükanıt'ın vermesi lazım' diye konuştu.

HASTANEYE YEĞENİNİ GÖNDERDİ

Yıldırım'ın askeri hastanede muayeneye kendisi yerine yeğeni Osman Yalçın'ı gönderdiğini öne süren Baransu, dilekçesinde şunlara yer vermişti: "Hastane Osman Yalçın'ı Aziz Yıldırım olarak kayıt edip çürük raporu vermiştir. Osman Yalçın'ın sağ ayağında altı santimlik bir kısalık mevcuttur. Muayenenin akabinde radyoloji bölümünden 31 Ekim 1983 tarihli 21440 numara sayılı çürük raporu alınmıştır. Ortopedi servisinde ise 31 Ekim 1983 tarihli 21440 numara sayılı rapor alınmıştır. Akabinde 2 Kasım 1983 günü bu kez yine ortopedi servisine gidilmiştir.

 

Buradan da 7044 sayı numaralı rapor alınmıştır ve 12 kişilik heyetin karşısına çıkılmıştır. Ortopedi servisindeki röntgen raporunda Aziz Yıldırım'ın sağ bacağında eski bir kırık olduğu, "Sağ femur başı eski frakturune bağlı deforme, Femur başı yer değiştirme pozisyonu" tesbit ediliyor.

Ortapedi raporunda da "Sağ sias iç malkel arasında 6 cm'lik kıslık olduğu"belirlenmiştir. Bu raporların ardından 4 Kasım 1983'de Askeri heyet kendisine "askerliğe el verişli değildir" raporu verilmiş ve Aziz Yıldırım, sahte çürükraporuyla askerlikten muafiyet kazanmıştır. Söz konusu heyet raporunun altında

Prof. Dr. Oktay Karakaş'ın yanı sıra 11 ayrı ismin ve Ege Ordu Komutanlığı adına da Kıdemli Albay Nuri Akkaş rapora uygundur imzası mevcuttur."


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
k.seref cilingir 8 yıl önce
Burasi Türkiye burda hersey olur ve yapanin yaninada kar kalir.Sasiracak ne varki bunda?Sike yapan tesvik veren hakemleri medyayi tehdit eden adamdan ne bekliyoruzki?Amaaa benim ülkeyi yönetenlere bir cift lafim var ESKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ
osman TÜRK 8 yıl önce
AKP varsa Türkiyede herşey normaldır paraya dayanamıyorlar pehhhh
adil türk 8 yıl önce
Bedelli askerliği çıkaranlar kim.?

Hukuk ülkesini yok edenler kim.?

Bağımsızlığımızı yok edenler kim.?

Hırsızları ve suçluları koruyan kim.?

Ey benim sevgili ülkem .Sen bu hallere gelecek ülkemiydin.:?
moskovali 8 yıl önce
boylesi daha iyi olmus. En azindan o serefli uniformayi giyip kirletmemis.
r baysan 8 yıl önce
Aslinda basluk yanlis olmus.sikecinin ne oldugunu biliyorduk ama ona cezayi kesemiyenlere baslik atilmaliy di.nasil bir ulke burasi,hukuk kurallari ancak fakire,zengine her zaman oldugu gibi...yaziklar olsun.....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@