Aziz Yıldırım'ın raporu sağlam!

F.Bahçe eski asbaşkanı H.Bilal Kutlualp, polisteki ifadesinde Aziz Yıldırım’ın kulübün bazı yatırımlarının hesaplarını gizlediğini, askerliğiyle ilgili iddialar nedeniyle Fransa’ya gidip kalça çıkığı varmış gibi ameliyat edilmek için uğraştığını ileri sür

Spor 22.12.2011, 11:30
Aziz Yıldırım'ın raporu sağlam!

F.Bahçe eski asbaşkanı H.Bilal Kutlualp, polisteki ifadesinde Aziz Yıldırım’ın kulübün bazı yatırımlarının hesaplarını gizlediğini, askerliğiyle ilgili iddialar nedeniyle Fransa’ya gidip kalça çıkığı varmış gibi ameliyat edilmek için uğraştığını ileri sürüyor

Sarı-Lacivertliler’in eski yöneticisi Hakan Bilal Kutlualp, bir dönem birlikte çalıştığı Aziz Yıldırım ile ilgili şok iddialarda bulundu.

Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’nde “Bilgi Sahibi” sıfatıyla ifadesine başvurulan Kutlualp’in polise anlattıkları tutanaklara şöyle geçti: “2002-2005 yılları arasında birlikte çalıştık. Ben ve bir takım yönetici arkadaşlarım lüzumsuz yatırımlar yapıldığını düşündüğümüz konularda -Topuk Yaylası ve Gölbaşı tesisleri gibi- hesapları incelemek istediğimizde bu mümkün olmuyordu. Kuruş para çıkmayacak dediği Gölbaşı için 15 milyon TL harcandı.”

‘UĞUR DÜNDAR’A ANLATTIM’

 2006’da bir restoran açılışına gittim. Uğur Dündar, Şadan Kalkavan, emekli Amiral Atilla Kıyat, Şansal Büyüka, Acun Ilıcalı gibi tanınmış simalar vardı. Sohbet ederken Şadan Kalkavan’a ‘Bazı gazetecilerden Aziz Yıldırım’ın sağ bacağı 6,5 cm kısa diye çürük raporu aldığını duydum, araştıralım’ dedim. Bak Uğur (Dündar) burada söyleyelim’ dedi.  

Ben Dündar’a anlattım. 1 ay sonra Erman Toroğlu aradı. Bahsettiğim konunun doğru olduğunu ve Dündar’ın belgeyi aldığını ve gazeteye basacağını söyledi. 2 gün sonra Hürriyet’te Aziz Yıldırım istifa ediyor’ haberi çıktı. Sonra Yıldırım ‘ilkokul diplomamdan askerliğime kadar araştırılıyor’ diye istifa etti. 1 saat içinde yurt dışına çıktı ve Fransa’nın Nice kentine gitti.

‘BÜYÜKANIT REFERANSIYLA GATA’YA’

 Yıldırım’ın yanında bulunan ve aynı zamanda kulüp doktoru olan Ethem Kavukçu, Yıldırım’ın bazı doktorları dolaşarak, bacağının gerçekte bir kalça çıkığı varmış da ameliyat edilmiş hale getirilmesi için araştırmalar yaptığını söyledi. Fakat Avrupa‘da doktorları buna yanaşmamış. Birkaç ay sonra Yıldırım beni aradı ve ‘Benim çürük raporum var ama sağlam rapor, herhangi bir sorunum yok’ dedi.

Daha sonra da GATA’ya giderek Yaşar Büyükanıt’ın referansıyla kalbine stent takıldı. Uğur Dündar da haberi yapmadı, Aziz ile gayet samimi oldu.


Yorumlar (6)
ŞAM-PİYON 10 yıl önce
Yahu bu adam ülke içinde belli başına Ergenekonmuş. Her taşın altından bir pisliği çıkıyor. Yemediği herze kalmamış. Asın gitsin.
ilayda dinc 10 yıl önce
federasyon sen varya su anda türkiyenin basina corap örüyorsun aslinda senide iceriye tikmalarilazim aydinlar sende bunlarin son kugrugusun sen ve senin gibiler temizlenmedikten sonra bu futbol düzelmez ama az kaldi seni iceri tikarlar sen sIkeli kararlar almaya devam et
ŞAM-PİYON 10 yıl önce
Dürüst gazeteci. Yalanın, dolanın üstüne giden, sahtekarlıkları deşifre eden büyük gazeteci. Senin foyanın deşifre olduğunu biliyorduk bu da ona kapak oldu. Şimdi o iğrenç yüzüne tükürmek için senin haberlerine bakıyoruz. Yazıklar olsun sen ve senin gibi mesleğini ihtirasları için satanlara.
k.alemdar 10 yıl önce
yeni türkiye diye tanimlanan bir ülkede neredeyse herkes birlik olmus bu aziz denen mahlukati kurtarmaya calisiyor, kim bu adam nasil korkutmus sizi, pasalari, gazetecileri, milletvekillerini, iceri tiktiniz bu sahsiyeti cikarmak icin binbir dolap ceviriyorsunuz. yeni türkiye laf bence
k.alemdar 10 yıl önce
yanilmiyorsam bir bayan kardesimizsin, ilayda ismi benim bildigim kadariyla bir bayan ismi. bayan taraftari stadlarda cok görüyoruz ama burada bir bayan kardesimiz, cogu habere yorum yapmasi ve dogru tespitlerde bulunmasi benim cok hosuma gidiyor, sagol ilayda.
mavi yaka 10 yıl önce
Aziz R 'leri söyleyemediği için çürük aldı..

Ama Fenerli taraftarlara küfür ederken söylüyor.

Nasılsa ????

Gelişmelerden Haberdar Olun

@