Aziz Yıldırım'a karar!

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, Beşiktaş Jimnastik Kulübü yöneticisi Serdal Adalı ve teknik direktörü Tayfur Havutçu'nun da aralarında bulunduğu 8 kişinin tahliyesine karar verdi. Gözler şimdi de Metris'te bulunan diğer tutuklu isimlere çev

Spor 12.12.2011, 17:03
Aziz Yıldırım'a karar!

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, Beşiktaş Jimnastik Kulübü yöneticisi Serdal Adalı ve teknik direktörü Tayfur Havutçu'nun da aralarında bulunduğu 8 kişinin tahliyesine karar verdi. Gözler şimdi de Metris'te bulunan diğer tutuklu isimlere çevrildi.

Şike ve teşvik soruşturması kapsamında Giresunspor Başkanı Olgun Peker ile birlikte baş sanık olarak gösterilen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım için yapılan tahliye talepleri reddedildiği öğrenildi. Aynı şekilde Fenerbahçe yöneticileri İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu için de yapılan tahliye taleplerinin geri çevrildiği belirtildi.

Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu'nun taleplerini reddeden özel yetkili mahkeme, Cemil Turan ve İlhan Ekşioğlu'nun mahkeme sırasında yayınların yapılmaması konusundaki 'yayın yasağı' talebini de reddetti.

8 kişinin tahliyesinin ardından tahliyelerin devam edip etmeyeği konusunda belirsizlik yaşanırken; spor otoriteleri ve hukuk uzmanları 14 Şubat 2012 tarihden Silivri'de yapılacak olan mahkemeye kadar herhangi bir tahliye kararının çıkmasının zor olduğu fikrinde birleşti.

Öte yandan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi Beşiktaş Jimnastik Kulübü(BJK) yöneticisi Serdal Adalı ve teknik direktörü Tayfur Havutçu, eski Diyarbakırspor Başkanı Abdurrahman Yakut, BJK Protokol Müdürü Ahmet Ateş, sözleşmesi fesh edilen Eskişehirspor sportif direktörü Ümit Karan, futbolcular İbrahim Akın, İskender Alın ve Korcan Çelikay'ın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyetini, mevcut delil durumunu, ayrıca 6250 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun'u göz önüne alarak tahliyelerine hükmetti.


Yorumlar (7)
ndogru 10 yıl önce
Hiç problem değil , Aziz bey çıkmazsa yeni yasa çıkarırlar.
bayburtlu 10 yıl önce
Ya arkadaşlar ben seçimde oyumu Ak Partiye verdim ama şunu anladım Mecliste birbirini döven küfür eden bu milletvekilleri bir şike yasası için nasılda kenetlendiler.Yani bunların hepsi aynı CHP-MHP-AK PARTİ fark etmiyor..Hepsine yazıklar olsun..
mavi ay 10 yıl önce
Ülkemız mıllı gelır bakımından amerıkayla yarısıyor özelleştirmede dünya birincisi satılmadık kurum kuruluş arazi kalmadı.Her şey yolunda yarın bır yasa daha çıkar azizim de serbest kalır sonuçta sadrı senerı içeri alırlar cezalandırılar hapse atarlar sen elin çarkına çomak sokarsan elde senı bu hallere sokar dünya düzeni böyle osmanlı neden yıkıldı sanıyorsunuz.
çelenk 10 yıl önce
bütün trabzonsporluları decoterlerini geri vermesini rica ederim ve fifaya mail adalım
çelenk 10 yıl önce
aziz yıldırım da cıksın arkadaş zaten en cok bizim başkan sevindi zaten tahliye olaylarına anlarsınızya
jettapat 10 yıl önce
sayın celenk yorum yapıyorsun bütün trabzonlular dekoderleri geri verin diyosun taahütlü alanlar nasıl verecekler geri cezalı oluyor ceza parasını nasıl dün topa iki kere dokunan adriana 5 milyon euro veren trabzon spor ödesin vereyim öyle yokkk kimse enayi değil hiç olmazsa taahhüt bitene kadar lig maclarını izlerimmm
k.alemdar 10 yıl önce
allah kalbimi biliyor temennim ordan hic cikamamandir senin tarzinda insanlar bu futbolu yedi bitirdi, ama kollayaniniz cok.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@