alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Aysal: Sadri başkanı destekliyorum

 Spor Toto Süper Lig'de 2011-12 sezonu şampiyon tamamlayan Galatasaray'da kulüp başkanı Ünal Aysal, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni bir seçime gitmesi ve Türk futbolunun yeniden yapılandırılması gerektiğine inandığını söyledi. Ünal Aysal, Habertürk Tv

Spor 14.05.2012, 10:15
Aysal: Sadri başkanı destekliyorum

 

Spor Toto Süper Lig'de 2011-12 sezonu şampiyon tamamlayan Galatasaray'da kulüp başkanı Ünal Aysal, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni bir seçime gitmesi ve Türk futbolunun yeniden yapılandırılması gerektiğine inandığını söyledi.

 

Ünal Aysal, Habertürk Tv'de katıldığı programda yaptığı açıklamada, Türk futbolunun yeniden yapılandırılması için ciddi gayretler gösterilmesi gerektiğini, Galatasaray Kulübü olarak kendilerinin de buna destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.

 

Kulüpler Birliği'nin kurumsal bir yapıya kavuşturulması gerektiğini öne süren Aysal, ''Şampiyon olduğunuz için mevcut Futbol Fedarasyonu yönetimine karşı bakışınızda bir yumuşama oldu mu-'' şeklindeki soruya, ''Bugünkü Federasyon'un bu görevi icra edebileceğine katiyetle inanmıyoruz.

Sadri başkanın (Trabzonspor Kulübü başkanı) görüşlerine katılıyoruz bu anlamda. Yeni bir seçim, yeni bir federasyon ve yeni bir anlayışla Türk sporunun yeniden yapılandırılması gerektiğine inanıyoruz.

Alınan son kararlar tamamen hayal kırıcı'' karşılığını verdi.

 

-UEFA'nın alacağı karar-

Sezon içinde, Türk takımlarına Avrupa kupaları kapılarının kapanması halinde Galatasaray'daki görevinden istifa edeceğini söylediğini hatırlatan Aysal, ''Ancak Allah'a çok şükür böyle bir iş görünmüyor. İnşallah UEFA, Federasyon'un son aldığı kararlara çok sert tepki göstermez'' dedi.

 

''UEFA'dan ne gibi bir karar bekliyorsunuz-'' şeklindeki soru üzerine ise Aysal, ''Ben kartları göremem ama Avrupalıların nasıl düşündüğünü bilebilirim. Çünkü hayatım orada geçti, aynı prensipleri yaşadım senelerce. Kurallar, kuraldır.

Kuralların dışına taştığınız vakit muhakkak bunun müeyyidesi gelir. Bu müeyyide şöyle mi böyle mi olur, onu bilemem. Ancak biz müeyyidesiz bir serbestliği tahmin etmiyorum ki yaşayalım. Bunun bedeli ödenecektir ama inşallah ağır olmaz'' dedi.

''UEFA'nın alacağı kararlar tüm kulüpleri kapsar mı-'' şeklindeki soru üzerine ise Aysal, ''Ben bu konuda UEFA'nın daha ayrımcı ve daha politik tavır alacağını düşünüyorum'' dedi.

 

Aysal, söylentilerin aksine UEFA üyesiyle bugüne değin hiç bir ikili diyaloğa girmediklerini, UEFA'dan hiç bir talepte de bulunmadıklarını kaydetti. Aysal, ''Özellikle olayların irdelenmesi, gözden geçmesi, neticesi ortaya çıkmadan önce hiç bir işleme girmeyiz. Ancak ne zaman gireriz- Galatasaray'ın bundan zarar göreceğini anladığımız ve bu iş netleştiği an tüm hukuki sistemi çalıştırırız'' diye konuştu.

Galatasaray'ın hedefinin Avrupa'da başarılı olmak olduğunu ifade eden Aysal, ''Kuvvetli Galatasaray ancak kuvvetli rakiplerle doğabilir. Avrupa'da başarıyı yakalamak için antrenmanı iyi yapmam lazım. Bu nedenle zayıf bir Fenerbahçe, Beşiktaş ya da Trabzonspor benim işime gelmez'' diye konuştu.


Yorumlar (11)
ADIL 10 yıl önce
Şenol güneş gibi konuştu.
mayno 10 yıl önce
bizlere ne konuştuğunu bilenden ziyade futboldan iyi anlayan,siyasi gücü olan,maddi gücü olan yöneticiler gerekli.tabii ki antrnör de buna dahil.korkak ve takıntlı futbol anlaysı olmayan oyunu ıyı okuyabılen bır hoca!
OsmanBD 10 yıl önce
Biz de katiliyoruz ama gülmekten,sen en iyi oyuncularini gs ye ver bjk ye ondan sonra basari bekle.bazi oyuncular gitmek icin bahane uydurmus!bazi oyuncularin bonservisine 5 milyon getiren gidebilir yaziyor,baskan ve yönetim ne is yapar bu sorunlari neden cözmez,istanbul takimlarinda oyuncularin bonservisinde neden 5 milyonu veren gider yazmiyor sayin baskan yoksa TS dümeni istanbula mi cevirdi.?
OFLU-TS 10 yıl önce
Bi ünal aysal'a bak bi de azizeye bak arada dağlar değil uzay boşluğu var!
mehdi 10 yıl önce
sizin desteğine ihtiyacımız yok sizinde ne sinsi olduğunuzu gayet iyi biliriz sizin sesiniz kupayı alana kadar çıktı tek korkunuzda oydu geçen seneki başkanınızında bize neler dediğini çok iyi biliyoruz gidin bu delikanlı ayaklarını başkasına yapın sizden gelen destek olmaz olsun.
casa 10 yıl önce
UEFA'dan ceza almamanın yolu belli şayet ceza alınmasına göz yumulaçaksa onun da ne gibi sıkıntılar yapaçağı ortadayken çözümsüzlüğe gitmemek gerek.En hafif cezayla silin FB'nin gecen yıldan şike puanlarını ve verin T^'nin şampiyonluk kupasını cezadan ülkemiz kurtulsun.istemiyorsanız ermeyi bu sefer TS'un eli FB'nin yakasından düşmeyeçektir.Şike yaftası boyunda asılı kalaçaktır.
hamiahmet 10 yıl önce
ya bu unal aysan iyi gorunuyo ama yine kazigi bize atacak o bakin gorun
ndogru 10 yıl önce
Etik değerleri en üst düzeyde olan bir klüp Galatasaray , her ne kadar rakibimiz olsa da yiğidi öldür hakkını ver. Şampiyonluklarını kutlarım .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@