alexa metrics

banner536

Aysal: Bunu hak ettik

 Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Spor Toto Süper Lig'de elde ettikleri şampiyonlukla ilgili "Galatasaray hak ettiği bir şampiyonluk aldı" dedi. Ünal Aysal, yayıncı kuruluş Lig TV'ye yaptığı açıklamada, uzun bir sezonu geride bıraktıklarını belirter

Spor 13.05.2012, 13:12
Aysal: Bunu hak ettik

 

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Spor Toto Süper Lig'de elde ettikleri şampiyonlukla ilgili "Galatasaray hak ettiği bir şampiyonluk aldı" dedi.

 

Ünal Aysal, yayıncı kuruluş Lig TV'ye yaptığı açıklamada, uzun bir sezonu geride bıraktıklarını belirterek, “40 maç oynadık, 12 tanesi derbiydi. Galatasaray hak ettiği bir şampiyonluğu aldı. Aslında hak ettiği iki şampiyonluğu aldı. Bir tanesi lig şampiyonluğu, bir tanesi Süper Final” diye konuştu.

 

Galatasaray Kulübü Başkanı Aysal, şampiyonluk kupasını almak için uzun süre beklediklerini dile getirerek, “Şu an da kupamızı almak için bekliyoruz. Saat 12 ve şu ana kadar maalesef çok büyük zorluklar yaşadık. Ama Sayın Başbakanımızın ve İstanbul Valisi'nin gayretiyle şu anda kupamızı almak üzere sahadayız. Kendilerine bütün seyircilerimizin huzurunda teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

Şampiyonluğu bütün Galatasaray camiasına armağan eden Aysal, “Büyük bir coşku, bütün bu yorgunlukların acısı bir gecede çıkıyor. Kupamız bütün Galatasaray camiasına armağan olsun” dedi.

 

"Bu kupa, gelecek kupaların habercisi"

Maç sonrasında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan Levent'deki Galatasaraylılar Cemiyeti'ne giden Aysal, buradaki taraftarların tebriklerini kabul etti.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan başkan Aysal, “Bizim görevimiz bu kupaların sayısını artırmak. Futbolcularımızı gönülden kutluyorum. Sporda kazanmayı bilmek gibi kaybetmeyi de bilmemiz lazım. Kaybetmeyi bilmiyorsak, kazanmayı hak etmeyiz” dedi.

 

Aysal, bir gazetecinin, “Kupayı alırken zorluk yaşadınız” demesi üzerine, “Maç biteli aşağı yukarı 4 saat oldu, zorluk yaşayıp yaşamadığımızı sizler daha iyi takdir edersiniz” ifadesini kullandı.

 

Kupa töreninin Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yapılabilmesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katkısı olup olmadığının sorulması üzerine Aysal, “Başbakanımız çok meşgul, bu işlerle uğraşacak vakti yok. Ancak, kupamızı Saracoğlu'nda alabilmemiz için Sayın Başbakanımızın desteği olduğunu biliyorum” diye konuştu.

 

Ünal Aysal, Galatasaray'ın çok büyük bir kulüp olduğunu dile getirerek, “Bir dünya kulübü. Hiçbir kulüple mukayese etmeyin” dedi.

Futboldaki ilk kupalarını aldıklarını anlatan Aysal, “Başka kupalarımız da var. Önümüzdeki günlerde gelecek başka kupalar da var. Futbolda aldığımız kupalar, bundan sonraki kupaların habercisi. Biz kupaların peşini bırakmayacağız” şeklinde konuştu.


Yorumlar (1)
offlular 10 yıl önce
Belese kurulan takimla gelen Sampiyonluk..yinede tebrikler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@