'Aydınlar'ın kararıyla şok geçirdik'

Mehmet Ali Aydınlar'ın istifasıyla boşalan Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı görevine vekalet edecek olan Hüsnü Güreli yaşanan süreç hakkında konuştu.Mehmet Ali Aydınlar'ın istifasıyla boşalan Türkiye Futbol Federasyonu başkanlı görevine 27 Şubat'ta y

Spor 01.02.2012, 10:42
'Aydınlar'ın kararıyla şok geçirdik'

Mehmet Ali Aydınlar'ın istifasıyla boşalan Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı görevine vekalet edecek olan Hüsnü Güreli yaşanan süreç hakkında konuştu.

Mehmet Ali Aydınlar'ın istifasıyla boşalan Türkiye Futbol Federasyonu başkanlı görevine 27 Şubat'ta yapılacak seçimli genel kurula kadar vekalet edecek olan futbolun geçici başkanı Hüsnü Güreli, yaşanan süreci değerlendirirken, "İyi niyetimle aciliyet taşıyan işleri 27 Şubat'a kadar yerine getireceğim. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Güreli, yeni oluşacak yönetime girmeyeceğini, başkan adayı da olmayacağını açıklarken, "İnşallah Türk futbolu bu yaşanan süreci bir daha tekrarlamaz. Yeni göreve gelecek arkadaşa şimdiden başarılar diliyorum. Benim ne başkanlık ne de yönetime girme gibi bir arzum ya da hayalim var. Bu yönetime sadece bir ricayı kıramayarak girmiştim. Olanları gördükten sonra yeniden böyle bir görev almayı asla düşünmüyorum" diye konuştu.

Güreli, Aydınlar'ın istifasına gerekçe olarak da, "Her şey iyi gidiyordu. Sanıyorum, Sayın Kısmet Erkiner'in açıklamaları, O'nu bir anda istifaya zorlayan gerçek oldu. İnanın hepimiz de şok geçirdik" diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar (4)
Eye Of The Tiger 9 yıl önce
Bu dakkadan sonra hiç kim se bana fenerliler hakkında olumlu tek bi laf bile etmesin.Başkasının hkkı olan kupayı ona vermek hayatta yapabilecekleri en basit onurlu davranıştır.Kendi müzelerinde 17 tane kupa (kaç tanesi hakları o tartışılır ama) dururken 28 yıldır hasret kaldığı kupayı hakeden takıma vermemek için bu kadar kıvıran bir takımı hala destekleyen birisinin karakterinin düzgün olduğunu kimzse iddia edemez...

Bu dakkadan sonra bir tanesi bile benle zorunlu olduğum haller dışında herhangi bir ilişkiye giremez.Benim için fenerli potansiyel dolandırıcı demektir...
ofturan 9 yıl önce
ne fenermiş,ne federasyonmuş be....!!!ulen adamları kimse düşüremiyor,bırak düşürmeyi ağızlarına bile alamıyorlar DÜŞME kelimesini...TÜRK FUTBOLU REZİL OLDU-BİTTİ-KINA YAKIN ARTIK...

ÜZÜLME TRABZONUM BU SENE YİNE ŞAMPİYONLUK POTADASIN...SEVİYORUZ SENİ...
halikarnas 9 yıl önce
trabzon'da yaşayanlar gerçek ortamı göremiyor,herkes kupayı bekliyor haklı olarak ama inanın trabzon dışında bakış açısı böyle değil..neredeyse uefa şikeci fener temiz, trabzon şikeye bulaşmış,sadri şener aziz'den daha fazla bu işlerin içindeymiş gibi konuşuluyor,bakan'ın gereksiz sözlerinide sonuna kadar kullanıyorlar..bize ne başkasının konuştuklarından diyebilirsiniz ama güç bu konuşanların elinde ve kararları bu zihniyet veriyor..ve bu zihniyet bize hiçbir zaman kupayıda vermez..camia olarak güçlü olmamanın sıkıntısını yaşıyoruz..geçmiş olsun,kimse beklentiye girip hayal kırıklığına uğramasın arkadaşlar..
freespirit 9 yıl önce
kardeşim çoğumuz aynı duygulara sahibiz, ağzına sağlık, senin dediklerinin üstüne bir yoruma zaten gerek yok, bunları yıllarca şımartanlar utansın!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@