Aydınlar'ın açıklaması

Mehmet Ali Aydınlar TFF'nin sitesinden açıklama yaptıİşte o açıklama: "30 Ocak 2012 tarihinde yapmış olduğumuz TFF Yönetim Kurulu toplantısında, Spor Toto Süper Lig'de yer alan 17 kulübün ısrarları ve talepleri ve kamuoyundan gelen yoğun destek mesajları

Spor 31.01.2012, 17:26
Aydınlar'ın açıklaması

Mehmet Ali Aydınlar TFF'nin sitesinden açıklama yaptı

İşte o açıklama: "30 Ocak 2012 tarihinde yapmış olduğumuz TFF Yönetim Kurulu toplantısında, Spor Toto Süper Lig'de yer alan 17 kulübün ısrarları ve talepleri ve kamuoyundan gelen yoğun destek mesajları ile futboldaki kaos ortamının daha da derinleşmemesi için yönetime devam kararı almıştık.

Ancak aynı gün akşamında, bazı spor programlarındaki yorumcuların şahsıma hakarete varan söylemlerinin dozunu artırarak seviyesiz saldırıları, devam etmem konusunda yeniden düşünmeye sevk etti.

Ayrıca dün akşam bir haber kanalında, CAS Hakimi Sayın Av.Kısmet Erkiner'in açıklamalarını hayretler içerisinde izledim. Derhal bu açıklamaların doğruluğunu araştırdım ve ilgili raporun maalesef Federasyonumuza 6 Eylül ve 3 Kasım tarihlerinde ulaştığını bugün öğrendim. Böylece Sayın Erkiner'in ifadelerinin doğruluğunu tespit etmiş oldum. Kendisine uyarıları nedeniyle teşekkür ederim.

UEFA yetkililerinin bize karşı farklı, CAS'ta farklı tavır almaları, UEFA gibi Avrupa futbolunun çatı örgütü olan bir kuruluşun yapmış olduğu uygulamanın, içinde bulunduğumuz ortamın ne kadar güvensiz ve samimiyetsiz olduğunu gösterdi.

Güven ortamının bulunmadığı, birçok kişi ve kurumun çıkarları nedeniyle etik dışı davranmayı mübah saydığı bir ortama daha fazla tahammül etme imkanım ortadan kalkmıştır.

Gelinen nokta; hayata bakışım, iş yapış biçimim, etik anlayışım ve dünya görüşümle tezat bir görüntü oluşturdu ve böyle bir sürecin içerisinde yer almayarak bazı şeylere dikkat çekebilmenin çok daha önemli olacağı kararına vardım.

Bu nedenle 29 Haziran 2011'de başladığım Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevinden istifa ediyorum. Umarım bu çıkışım, Türk futbolunun geleceğini doğru şekillendirmek adına, konuya zarar verenlerin bir kez daha netleştirilebilmesine yardımcı olur ve futbol ailesi, kendisi için en doğru yolu bulur.

Bugüne kadar beni destekleyen tüm kulüp başkanlarına, TFF delegelerine, yazılı ve görsel basına, olumlu eleştirileri ile bize yol gösteren yazarlara ve spor yorumcularına, tüm TFF çalışanları ile özellikle TFF Kurullarında görev yapan başkan ve üyelere ve de Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Saygılarımla

Mehmet Ali AYDINLAR
"

Yorumlar (14)
TUNCER GENÇ 9 yıl önce
Ya birak aglamayi.. Beceremedim demiyorsunda, spor hukukunu isletemedim demiyorsunda ben tarafim demiyorsunda ben haksizlik yaptim geregini yerine getiremedim diyorsunda utanmiyorsunda turk futbolunu mahvettim demiyorsunda agliyorsun.. Anca gidersin.. Senden daha kotusu olmaz..
arslaninanç 9 yıl önce
Olacaklar tek tek gerçekleşmekte ve bu kararı alacak tek kişi kaldı o da HAKİM lerdir.
aslanyavrusu 9 yıl önce
... yemedi ifadesinin resmi yazılışı bu şekilde oluyor. Başkanımı hapisten, takımımı da küme düşmekten kurtaramadımın resmi yazılışı bu şekilde oluyor. "Taraf tutma adil ol diyen o kadar insanın içerisinde bir türlü taraflı olamadım" ın resmi yazılışı bu şekilde oluyor. Yani ....ım yemedi.
dtbay 9 yıl önce
Kıyakçılığın sonu ayakçılıktır.
dtbay 9 yıl önce
haluk ulusoy göreve davet ediyoruz.
Ergün 9 yıl önce
Sn. MA Aydınlar'ın tavrı, fikri ve uğraşlarının kim için olduğu açıkça kendi ağzından dökülen kelimelerle sübut etmiştir: Sn.AYDINLAR, UEFA'nın raporundan haberdar olunca, Fenerbahçeyi ne yapsa kurtaramayacağını anladı ve istifa etti. Bunun başka izah tarzı yok. Maalesef yıllar önce okuduğum bir Çin atasözünün ( Peygamberimiz'in de (S.A.V.) bu doğrultuda hadisi vardır) –Bir yerde küçük adamların gölgesi büyüyorsa o yerde güneş batıyor demektir- doğruluğuna şahit oldum. Küçük adamlar, büyük davranamazlar, şaşırmadım, şaşırtmadılar!
_LONELYWOLF_ 9 yıl önce
olm kaçacağınız çoktan belliydi zaten,uefa size ne demiş merak ettik şimdi gidin fener abinizi aziz babnızı kurtarın biz ceza vermeyizmi demişti,onun rahatlığı ile uğraşıyordunuz dimi,ama ne zamanki kazın ayağının öle olmadığını anladınız,kendi elelrimle düşürmeyeyim bari dediniz fb yi dimi cehennem kdr yolunuz var,başbakan bile kurtaramaycak fb yi çünki uefa ve fıfa demoklesin kılıcı gibi bekliyor hele bir sallanın bakalım.
drim 9 yıl önce
Raporlarda Fb kurtulamaz mı deniyor. Ondan mı kaçtın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@