Aydınlar belgelerden haberdarmış!

Haber61.Net'in haberi doğrulandı. Dün UEFA'nın raporunun kendisinden saklandığı gerekçesiyle istifa eden Mehmet Ali Aydınlar ile ilgili yazdığımız doğrulandı.İşte Aydınlar'ın belgelerden haberdar olduğunun yazıldığı o haber: "Bir federasyon yetkilisi Mehm

Spor 01.02.2012, 14:13
Aydınlar belgelerden haberdarmış!

Haber61.Net'in haberi doğrulandı. Dün UEFA'nın raporunun kendisinden saklandığı gerekçesiyle istifa eden Mehmet Ali Aydınlar ile ilgili yazdığımız doğrulandı.

İşte Aydınlar'ın belgelerden haberdar olduğunun yazıldığı o haber: "Bir federasyon yetkilisi Mehmet Ali Aydınlar'ın tüm belgelerden haberdar olduğunu ileri sürdü. Kasım ayında yaşananlar da yetkiliyi doğruluyor.

Mehmet Ali Aydınlar'ın istifa ettikten sonra TFF'nin resmi sitesinden yayınlattığı veda bildirisinde altını çizdiği belgelerle ilgili olarak, hafızasının kendisini yanılttığı ortaya çıktı!

Aydınlar'ın, "Kısmet Erkiner'in açıklamaları sonrası haberdar oldum" dediği belgeler, yakın bir tarihte Fenerbahçe Yönetimi ile TFF arasındaki krizlerden birinin başlıca sebebi olmuştu. 

28 Kasım'da Fenerbahçe Yönetimi Başkanvekili Nihat Özdemir, Asbaşkanlar Ali Koç ve Abdullah Kiğılı ile kulübün CAS'ta açtığı davaya bakan avukat Emin Özkurt'un katıldığı bir basın toplantısı düzenlemiş ve UEFA tarafından TFF'ye iletilen belgelerle ilgili açıklama yapmıştı.

Fenerbahçe cephesinin iddialarına yanıt 30 Kasım'da Mehmet Ali Aydınlar ve TFF Yönetimi'nden gelmişti. Başkan Aydınlar tüm yönetim kurulunu yanına alarak yaptığı basın toplantısında, "Gerek UEFA'nın savunması gerekse Pierre Cornu'nun raporunu 18 Kasım'da aldım" diyerek, gelen belgelerden haberdar olduğunu aktarmıştı.

Ancak Aydınlar, dün yaptığı istifa açıklamasında bu belgelerden CAS Hakimi Kısmet Erkiner'in önceki gece bir TV kanalında yaptığı açıklamalar sonrası haberdar olduğunu belirtmişti.

'Saklanmış belge yok'
Bir federasyon yetkilisi de Mehmet Ali Aydınlar'dan saklanmış herhangi bir belgenin olmadığını açıkladı.

Federasyon yetkilisi, "Mehmet Ali Bey icra kurulu toplantısında Kısmet Erkiner'in açıklamalarından hiç bahsetmedi. Açıklamasını da sonradan öğrendik. Bahsettiği belgelerle ilgili olarak Fenerbahçe yönetimi 29 Kasım'da bir basın toplantısı yapmıştı. Sonra da Başkan tüm yönetim kurulunu yanına alarak iddialara cevap vermişti.

Herhalde kafa karışıklığından hatırlamadı. Başkan'dan saklanmış herhangi bir belge yok" açıklamasını yaptı"

Yorumlar (13)
VARSAYOKSATRABZONSPOR 9 yıl önce
bu zaten bilinen bir şeydi sahtekar kıvırmaya çalıştı tabiki gene yemedi :D
k.alemdar 9 yıl önce
dünden beri yaziyor cogu kisi burada, aydinlarda milleti aptal saniyor, fenerin kavgasi nedendi aylarca aydinlarla, bunun altinda fenere zaman kazandirmanin yanisira cok baska birsey daha var.
saraplar 9 yıl önce
Bu demek oluyorki allah mazlumun yanindadir boyle alir insanin aklini basindan cirpinin simdi cirpindikca batiyorsunuz
isakarsu 9 yıl önce
Yeni bir durum yok ki.. Sn Erkiner bir tesbitte bulundu sadece sanki yeni birşey miş gibi. Hatırlayın TS ŞL gittiğinde de FB kıyameti koparmış bizi TFF almadı, UEFA değil diye bas bas bağırdı.. UEFA da TFF gondermedi demişti.. OYUN OYNANMAYA DEVAM EDİLİYOR... Hepsi planlı bunların asıl dertleri FIFA nın yazısıdır. Bunlar süreci uzatmak için de istifa yolunu seçtıler... bunlar da bir gün ortaya çıkacak.. TFF nin başına Hukukcu ve Eğilip bükğlmeyen biri gelmeli... Neden ERKINER olmasın adam sağlam birine benziyor...
ADIL 9 yıl önce
Bi başa bi dibe sarmaktan vaz geçin artık.Bunların çorbacıdan farkı yok.
hiddik 9 yıl önce
bir orta oyunudur gidiyor. bu oyunun icinde yukarıdan herkes var.olayları azcik irdeleyin hemen göreceksiniz.tek amacları trabzonspora şampiyonluk kupasını vermemek.yoksa şikeciler kedisini biliyor.
ofli 9 yıl önce
Tek dertleri süreci uzatmak, fb yi kurtarmak, UEFA bütün Türkiye'yi yaksa umrunda değil bunların. Bakalım kim dur diyecek bu danışıklı dövüş oyununa
ASLANBEY 9 yıl önce
Ali KOÇ turizimle yolculuk etmeyin Abdullah KİĞILI dan giyinmeyin TURKİYE FRANSAYI BİZDE FENERİ BOYKOT EDELİM
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@