Avrupa'da kaç takımla olacağız?

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Avrupa Kupaları'nda ülkemizi temsil edecek futbol takımı sayısını açıkladı.Türkiye, futbolda 2013-2014 sezonunda Avrupa kupalarında 5 takım ile temsil edilecek.  Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Spor Toto

Spor 30.10.2012, 18:05
Avrupa'da kaç takımla olacağız?

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Avrupa Kupaları'nda ülkemizi temsil edecek futbol takımı sayısını açıkladı.

Türkiye, futbolda 2013-2014 sezonunda Avrupa kupalarında 5 takım ile temsil edilecek. 
 
Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Spor Toto Süper Lig'i şampiyon ve ikinci olarak tamamlayan takımların UEFA Şampiyonlar Ligi'nde, Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu ile ligi üçüncü ve dördüncü sırada bitirecek takımların da UEFA Avrupa Ligi'nde oynayacağı bildirildi. 
 
Şampiyonlar Ligi'ne, lig şampiyonunun gruplarda, lig ikincisinin ise 3. Ön Eleme Turu'ndan katılacağı belirtildi. 
 
Avrupa Ligi'ne, Ziraat Türkiye Kupası şampiyonunun play-off turu, lig üçüncüsünün 3. Ön Eleme Turu, lig dördüncüsünün ise 2. Ön Eleme Turu'ndan itibaren iştirak edeceği kaydedildi. 
 
2013-2014 sezonunda Şampiyonlar Ligi, 2-3 Temmuz 2013'te 1. Ön Eleme Turu maçlarıyla başlayacak ve 24 Mayıs 2014'te oynanacak final maçıyla sona erecek. Avrupa Ligi ise 4 Temmuz 2013'te 1. Ön Eleme Turu ile başlayacak ve 14 Mayıs 2014'te oynanacak final maçıyla tamamlanacak. 
uefa_mac.jpg
 
 
 

Yorumlar (2)
ahmet yıldız 9 yıl önce
iilk 4 de olma ihtimalimiz bu sene yok nasılsa..sağolsun şenol hoca lig ortası gelmeden ümitlerimizi aldı götürdü..
Ahmet Tabakoğlu 9 yıl önce
Doğrudan guruplara kalamazsak elemeleri geçip de guruplara kalacağımıza kimse inanmasın. Bu durumda yapmamız gereken şampiyon olup doğrudan guruplardan katılmak. Ve bu dediğimin olmayacağını da hepimiz biliyoruz :D

Gelişmelerden Haberdar Olun

@